Автор Тема: B23E K-jetronic  (Прочетена 30509 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2013, 17:51:32
Отговор #30

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Уредил съм да мина на преглед без данъци и само да се оправи времето идвам където кажете и да е удобно да я погледнат повече експерти :)

Януари 28, 2013, 18:46:43
Отговор #31

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
О, аз не съм се дипломирал. Макар, че за 5 години съм изкарал поне 20 броя чужди.  Мързи ме и това е.  :)) :)) :)) Не е важно.  Ти ела, пък ще видим.  Ще се организираме, ще насрочим дата, когато всички са трезви и са в България.  За да можем след 2-3 дни усилен труд да потеглиш обратно.  Много горя от нетърпение да разбера, колко километра в час развива този именит 2300.  >:D   Наистина. Вътрешно имам желанието да го раздвижа силно. Без тестова обиколка до балкана да знаеш - няма да минем.  Тъкмо ще засечем и разход на гориво. Бъди спокоен, няма да гоним никого, освен вятъра.  Ще го покараме в града, извън града, по баирите нагоре към Перущица.....после по надолнищата. И така.  Бензин, мастика и шоколадче/локумче искам аз. Другото е вятър работа.

Сериозно.  Ще направим снимки, действия, анализи, възможни грешки, след което ще сглобяваме, регулираме и изпробваме.   Та, замислете дата за тая организация от сега.  Предложете месеци, дни. 

ПС За тези прегледи не говорете публично, че някой ще чуе, ще каже на друг, той ще донесе на трети, да не се окаже третия онзи, който не бива да се оказва.


« Последна редакция: Януари 28, 2013, 18:53:32 от Тодор Живков »

Януари 31, 2013, 22:56:21
Отговор #32

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Следя темата ти за 505 и вече ми е ясно, че ще се справиш с моята система без проблем :)  Днес за пореден път се затвърди решението ми НИКОГА да не карам кола, която има нужда от "специализиран" сервиз...попаднах днес в един сервиз на БОШ в София, специализиран за бензинови системи. Бях там заради един приятел и профилактично попитах едно келеме за моя инжекцион....все една му казах, че карам парен двигател !   Леко учуден с надменен тон и нотка на снизхождение ми каза "Не се занимавай с тия глупости" Винаги са ме дразнели надувките по сервизите, мангалите по автоморгите и повечето от бояджийте !  Имам коли и части до края на живота си а ако някакъв закон ги забрани, ще карам само велосипед, но никога няма да се съобразявам разни "експерти" !
 Давам си реална сметка, че този B23E изобщо не ми трябва и никога няма да го карам, но просто искам да работи докато е в мен. Пролетта ще преценя как ще дойда да го прегледате няколко човека. Така и не можах да разбера какво толкова сложно, мистериозно и ненамираемо има в тази система ?! Всеки като чуе за нея и веднага "тва е добре докато работи, после нема правене". 
  Там където си ходил в БАН дали могат да са полезни ако има нужда ?

Февруари 01, 2013, 00:22:03
Отговор #33

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Сам виждаш, каква е главно причината за неправенето.  Не им се занимава, умения имат. Не са се интересували от тия инжекции, понеже не им е нужно. Не ги щат механичните инжекциони. Почти не остана автомобил с такъв и за това са изправени пред дилема. Да се занимава и да губи часове за лев или да изгуби един час за лев. Предпочитат второто.  Хора са, трябва да си вадят хляба. 

Моят съвет е да не се връзваш на такива хорица. На младини и аз се дразнех точно от същите неща. Резултата е, че на тях им е през (нали), а аз си хабя нервите. Я, защо ?  Всеки да живее, както му харесва. И да кара, каквото му харесва.  Казах ти.   :)Тук сме общонст.  Както виждаш, такива расистки настроения към марки и инжекциони няма. Тя, колата като е хубава, всички части щом са на нея, не е ограбена и хептен нарочно повредена, не виждам какво толкова се дразниш.  :) 

ПС  Моята ще стане и няма къде да иде. Да, кълна и проклинам ги тия машини до девето коляно, заслужават си всяка реплика, ама и много си ги харесвам даже.  :)
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 00:24:51 от Тодор Живков »

Февруари 02, 2013, 13:25:44
Отговор #34

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Кое в тази схема е 5та дюза и как да проверя дали работи ?  Или да проверя системата за студен старт, защото проблема е, че като студена пали трудно, когато двигателя загрее пали без проблем. Аз си мисля, че означеното с (М) от схемата е проблем, но кажете какво да му премеря и как да го тествам ?

 
 
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 13:27:53 от SPEARHEAD »

Февруари 02, 2013, 14:02:12
Отговор #35

Неактивен speedmen11

  • Публикации: 14
Tochno M e diuzata za studen start.Tia raboti kato zawurtish na starter i wpruskwa goriwo.Az sushto imam kola s KE-Jetronik i sum si izwel dopulnitelno kopche kogoto wartia na starter i e studena kolata natiskam towa butonche i wpruskwa goriwo.Kato zagree pali sawsem normalno.Pri men diuzata raboti,no niakade po wruzkite imam problen i ne stiga + na starter,taka sum reshil wremenno problema :)Nadiawam se da sum bil polezen.Izwiniawam se che pisha na latinica,no niamam inst.kirilica.Uspeh!

Февруари 02, 2013, 16:13:32
Отговор #36

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Доколкото разбирам от схемата, тази кола нямам никакъв команден електронен блок или някакви контролиращи устройства....което ме радва :)   Мога ли да сваля тази дюза и да я тествам открита дали работи ?  И ако я правя на копче, колко време да е включена....докато запали, или повече ?

Февруари 02, 2013, 16:18:10
Отговор #37

Неактивен speedmen11

  • Публикации: 14
Pri men sum na buton,koito kolkoto puti natisna tolkowa injektora wpruskwa goriwo.kato pochne da zagaswa go natiskam i wpruskwa pak i taka 5-6 puti i sled towa kolata mi zarabotwa bez da gasne,izchakwam ia da pozagree i trugwam

Февруари 02, 2013, 16:23:58
Отговор #38

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ясно. Разбрах как да го направя, аз така съм си тествал дюзата на една Корса с моноинжекция. Само тази дюза ще проверя а другото го оставям на колегите с повече знания :)  Дано да е тя проблема.

Февруари 02, 2013, 17:35:29
Отговор #39

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А какъв е конкретно проблема? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987