Общи форуми > Общ технически

B23E K-jetronic

<< < (2/20) > >>

SPEARHEAD:

--- Цитат на: fulcrum в Ноември 23, 2012, 21:15:05 ---Ивайло , в началото бе карба ....Тук се монтират изключително марка Stromberg , та и на B23. :)

--- Край на цитат ---
Значи просто намирам два такива и си правя или купувам колектор  :)  Може ли да си остане електрическата помпа или трябва да се сложи механична ?  Ясно ми е, че тази преработка трябва да се направи доста грамотно и то от човек, много добър в това.  Цялата тази работа подобна ли е на Хонда Прелюд с двата карба, защото имах такава и мога да разгледам как е направено всичко ?

fulcrum:
Принципно да. :)

GT:
Да махнеш ижекция, за да сложиш карбуратор е все едно да имаш бензин с турбо и да го махнеш, за да го оставиш без, понеже нещо там куца и не работи.   Е, на всеки му се кара колата, ама трябва ли да се разваля нещо Класическо ?  Това си е чисто побългаряване.  Аз, моя кола, ако се нуждае от скъп ремонт или ще го направя-или ще я продам, но няма да търпя дивотии под капака. Тая хубава инжекция, ех, ще дойда някой път в София да те посетя и да я видим тая работа. 

ПС Може и да не е с два броя Стромберг. Може и с един да бъде.  :) Може да се вземе от карбураторен Мерцедес със двигател М102, 190-ка, 124-ка. 190-ките имат 1,8 карбурация и едни шантави, дефорсирани 2,0. 124 също имат модел ,,200" със 2,0 М102.    Тук поставям въпроса, до колко са останали живи тия карбуратори.  Имай на предвид, че те са лесни за газифициране и един няма, който да е каран на бензин.  Понеже са лесни - всичките са карани на газ векове наред.  Е, работи......докато не тръгне на бензин.   Може и от друг автомобил да се вземе в крайна сметка, де.

SPEARHEAD:
 Внасям малко пояснения :)  и едно важно уточнение - НИКОГА не искам да чувам за "газова уредба" по моите автомобили :)  Не искам в никакъв случай да махам този инжекцион, но искам да се прегледа и обслужи грамотно за да мога да си запазя колата с този хубав бензинов двигател. Защото истинското VOLVO 240 е бензиново, този дизел си е един умрел трактор и няма нищо общо с шведската машина.  Бензиновото 240 ми трябва само да си го паля, да го слушам как работи и да минавам по 10км на месец с него. Днес го палих да поработи 30мин, запали добре и като загрее при подаване на пълна газ много бързо оборотите отиват до края (7000) и двигателя работи устойчиво без никакво прекъсване. Което ме кара да мисля, че е в добро състояние, но проблемите идват от дълго некаране и от карането (макар и за кратко) на газ.  Въпроса за карбураторите е само като краен вариант, но не за да карам на газ !!!  Мисля, че този инжекцион с една добра профилактика и настройка ще изкара много години особено като колата не се ползва ежедневно.

SPEARHEAD:

--- Цитат на: Тодор Живков в Ноември 24, 2012, 19:05:52 ---. Тая хубава инжекция, ех, ще дойда някой път в София да те посетя и да я видим тая работа. 

--- Край на цитат ---

 Много ще се радвам да се запознаем  8))  Като чета мненията ти ми е ясно, че има много теми за разговор...освен безкрайната тема за Peugeot 404/504 и 505 :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия