Автор Тема: B23E K-jetronic  (Прочетена 31678 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2024, 18:15:35
Отговор #90

Неактивен дядо владо

  • Публикации: 45
.... К-Жетроник ......... на който тия дни сглобявам
.....като е тия дни, да знаш някой който иска да погледне при мен на място един сбиротоков 280 К джетроник на Мерцедес  ::) залепнаха клапани, оправих ги и от тогава пали и гасне, и категорично не желае да се изфорсира, а нямам никаква литература по въпроса ........ :(
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27

Февруари 11, 2024, 19:32:47
Отговор #91

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850

Ах, малко оспамихме на колегата темата, ама щом е за едно добро дело.  O:-)
Ако може тогава някой от модераторите да премести въпроса на Владо, и моите коментари, там в съседната тема с инжекциите в техн. раздел.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,641.40.html

.....като е тия дни, да знаеш някой, който иска да погледне при мен на място един сбиротоков 280 К-джетроник на Мерцедес. Залепнаха клапани, оправих ги и от тогава пали и гасне, и категорично не желае да се изфорсира, а нямам никаква литература по въпроса ........

Хм, специално при Бенцовете /донякъде и за Аудита това се отнася/ ако е между 1977 и 1981 години правен твоя 280 двувалка, трябва да е с обикновения К-Жетроник с 7-та допълнителна горивна дюза.
А ако е примерно между 1982-1985 години правен Бенца, тогава вече е от така нар- Икономични версии, и трябва да е с КЕ-Жетроник, който освен допълнителната дюза, има и един, да го кажем условно на български- електромагнитен шибър, дето регулира потока на въздуха при празния ход.
Мойто 1992 Ауди 80 Купе 2.0Е-16в, напр. го има тоя цилиндричен електр. шибър за въздуха на празен ход при студен двигател.

А на Сааба аз механично вече сглобих главата, тия дни ще се боря с пуска на тоците към 7-пиновата плочка на Бош електронното запалване, че по него мърляшки не маркирах едни три отделни жици къде отиват, като го демонтирах, извън трите букси, дето отиват към буксата на Делкото, и които са ясни. Е тия долу на снимката.
И като оправя тоците на запалването, тогава ще се концентрирам и на К-Жетроника при моя 900и Сааб.

Ако запецна при инжекцията, нещо да не работи добре /над 6 год. не е пален/, мисля да ходя някъде по Красно село, май близо до екс-гаража на такситата на бул. Житница, да търся големия майстор по механични инжекциони- бай Васо. )
Той е работил едно време в УБО диагностик и регулировчик на К-Жетроници основно.

Тия феновете по ретро Бенцове групите по Фейса /може и техни форуми да са останали и с отделни сайтове/ много го тачат този Васо, и все го споменават.
Та, разрови са по тия Бенц групи по интереси по Фейса, и ги питай там знаят ли адреса и телефона на този мистериозен К-Жетроник факир- бай Васо.
А ако аз му науча адреса и тел, ще го пусна тук инфото в техн. раздел в темата с инжекционите, да го имаме по форума.

За инфота въобще за тия системи, аз имам доста сканирани оригинални, а и хакнати Бош мануали за ремонти по К-Жетроници.
Пиши тук един твой и-мейл, или на ЛС, и ще си ги сортирам, и ще ти пратя тия дни каквито имам Бож-жетроници Мануали до 25 Мбайта текст всеки, че АБВ-то пощата моята, май само до 25 Мба отделни или общо файлове на писмо, позволява пращане.
« Последна редакция: Февруари 11, 2024, 19:46:43 от USfan »

Февруари 11, 2024, 20:58:08
Отговор #92

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Относно К Жетроника, провери клапана за студен старт дали функционера, отделно дюзата за първоначално стартиране. Пробвай ако може да го закрепиш да поработи 2-3 минути на празен ход( да вдигне малко температура) и тогава може да и дадеш газ да вдигне обороти. Възможно е и от някъде да засмуква въздух(от някой маркуч по вакумите). Като начало пробвай да заработи на малки обороти, възможно е след 5-6 път да се закрепи.

Февруари 11, 2024, 21:12:15
Отговор #93

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Чувал съм само хвалебствия за бай Васо от Красна Поляна, имам и телефона му, макар да не съм ходил при него, знам, че се намира на ул,, Добротич" , там където се пресича с ул ,,Златна Добруджа" в Красна Поляна 3. Май той е останал единственият човек, който е наясно с К и Ке- джетрониците в половин България. За Варна някой си Мерсинков. Ето телефона на бай Васо, взет от фейсбук групите 0888706804.
Аз също имам събрана доста информация за Ке-джетроник, ако някой има нужда да свирка.
А някой може ли да ми препоръча проверен човек за ремонт на глави ,за предпочитане софийско, но не задължително, все пак има куриерски фирми?

Февруари 11, 2024, 22:01:13
Отговор #94

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Юлиане, благодаря и аз много, супер ценна информация за бай Васо, записвам се и аз телефона му и адреса.
Значи съм объркал приблизителното инфо за местонахождението му, не в Красно село, а а Красна поляна.

За шлайф на глави съм ползвал успешно преди 2-3 години ЕТ-Бубулина в Овча-Купел 2.
Преди 3 дни бях там да ми правят една шпилка, ама са на умиране тоя фирма, и нямаха вече назначени стругари.
Моташе се там само един фрезист- шефа, и каза, че всички стругари напуснали, че хач-пара.  :))

Та така че намерих едни нови стругари, а сигурно имат и фрезист, от които съм вече много доволен, и които са там наблизо в Овча Купел, на бул. Овча Купел 48, ако не греша точния номер.
Те са на 200-300 метра от вече неработещата морга на Италианеца авточасти, от страната на италианеца, в посока планината Витоша, като се пътува по булеварда.

В 5 етажен блок са на сутерена, ама блока е малко забутан в един двор с паркинг и с ограда от тараби, та не се вижда от пътя.
Всички там на булеварда ги знаят тия стругари- викат им Братята.
Готини майстори са, и са и на умерени цени за тия услуги.
Например за изтъняване на една преходни шпилка от 10 на 8 мм диаметър, че и направа на резба от едната страна, ми взета само по 5 лв. на бройка.

Ето това им е входа за двора на блока с тях, 20 метра преди една тесна пряка- ул. Лайка, и точно преди бараката с парираното сиво БМВ Е30 тройка, което още седи там паркирано.

https://www.google.com/maps/@42.6834034,23.2722005,3a,75y,277.75h,88.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM5GPMOlQhgEpw9tEO-BD9Q!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

https://www.google.com/maps/@42.6834406,23.2722404,3a,75y,289.08h,87.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6WpB0bErVZek0V4f-XT8ag!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu

https://www.google.com/maps/@42.6833306,23.2721221,3a,75y,350.67h,94.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVLnEMJ9gsc1f_EsoL7MC2A!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
« Последна редакция: Февруари 11, 2024, 22:11:26 от USfan »

Февруари 11, 2024, 22:18:27
Отговор #95

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Благодарение на инфо от колегата Юлиан- ето адреса на Бай Васо, майстора по К-Жетроници инжекциони от София.
- кв. Красна поляна 3, ул,, Добротич", там където се пресича с ул ,,Златна Добруджа".

Предполагаемо това му е и наличния негов телефонен номер,  0888-706804.

Февруари 11, 2024, 22:20:13
Отговор #96

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Благодаря много, ще ги посетя скоро!

Февруари 12, 2024, 06:40:24
Отговор #97

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
https://www.facebook.com/watch/?v=1666113223828911

Хубавото при това ферари е че ляв - десен двг, си имат отделен аспух и може да се направи коректно сместа.
Лошото е когато на редови 6так например имаш два карбуратора, аспуха е общ. Тогава само color tune спасява работата.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Февруари 12, 2024, 10:11:23
Отговор #98

Активен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Хубавото при това ферари е че ляв - десен двг, си имат отделен аспух и може да се направи коректно сместа.
Лошото е когато на редови 6так например имаш два карбуратора, аспуха е общ. Тогава само color tune спасява работата.

И без color tune става да се настрои сместта при 2 и повече карба, Боги! И го правят масово на сериозни класически Поршета и тунинговани Кефери от десетилетия. На качеството на сместа реагират обротите на двигателя и температурата на изгорелите газове. Така, че един оборотомер и едно лазерно термометърче, с което мериш температурата на изпускателните колектори след главата, и си ти. Има клипове в тубата и инфо в нета. Има и инструкции към тези двойни и тройни карбове, които се слагат по Поршета и тунинговани Кефери от самите производители и търговци на карбове как да си настроиш сместа без color tune и да мериш СОто. Правя го от години на моя Кефер това с оборотомера и лазерния термометър и работи перфекно. По-големият проблем е карбовете да са читави, да няма засмукване отнякъде на въздух и да са синхронизирани.
А за К-жетроници и изобщо инжекциони, ако има някой с проблеми около Варна Христо Мерсинков е човека. Познавам го лично - много интелигентен и читав майстор е, беше ми и колега в Техническия. За него няма тайни по тези стари инжекции. Работи в квартал Левски във Варна близо до общежитието на Техническия до 15ти блок. 
« Последна редакция: Февруари 12, 2024, 10:25:26 от Nik1600GT »

Февруари 12, 2024, 18:50:37
Отговор #99

Неактивен дядо владо

  • Публикации: 45
Благодаря на горе отговорилите, проблема ми е че когато мотора се слага на лека кола периферията е една, същия на "джип" е друга , а за това инфо при мен -йок. ::) Дал съм контакта на собственика на Gелендевагината, да се оправя  >:D Аз не искам да се занимавам повече с нея, понеже където и да пипна е пипано и е опипано та мамата, мамата O:-)
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27