Автор Тема: Часовник VDO  (Прочетена 9657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 10, 2012, 18:11:44
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А това захранване на часовника дали минава през контактния ключ, защото и при трите ми 240ки часовника работи добре само като колата се движи ?  Прави ми впечатление, че когато е спрял часовника тръгва само като се вкара ключа, без да се слага на някаква позиция. Не може ли да ми прекарам от някъде 12V постоянно и така да си работи ?
Точно така работи , Ивайло - с постоянен +. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 10, 2012, 18:33:26
Отговор #11

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Това го разбрах ама явно минава от някъде преди часовника и става "непостоянен"  :)  Ще свържа директно от акумулатора и тогава ще стане ясно дали часовника е за ремонт.

Ноември 10, 2012, 23:18:17
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Това го разбрах ама явно минава от някъде преди часовника и става "непостоянен"  :)  Ще свържа директно от акумулатора и тогава ще стане ясно дали часовника е за ремонт.
Абсолютно логично!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 16, 2012, 20:53:11
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Ето я схемата, кажете от къде да започна проверка ?  Не е възможно и трите ми коли да са повредени часовници :( 

 

Ноември 16, 2012, 20:57:48
Отговор #14

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Отзад напред! :)
Тоест от часовника към източника на захранване.И да следиш за падове на напрежение в предпазителите .Тук някой миливолт/ волт , там
още някой и ето ти го пъзела.
« Последна редакция: Ноември 16, 2012, 21:02:44 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 26, 2012, 23:03:58
Отговор #15

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Днес свързах часовника директно към акумулатора и цял ден се е работил без да спира....не ми е ясно какъв е общия проблем и при трите ми часовника. Ще продължавам да търся проблема отзад напред, но имам по-важна работа по колите от тези часовници. Обаче е доста изнервящо някой уред да не работи :(  накрая ще ги свържа направо от акумулатора и ще се приключи. Не ми е ясно къде се губи +са към тях...нещо минава през контактния ключ май.

Октомври 20, 2015, 15:00:42
Отговор #16

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Изпаднаха ми тези почти нови (или нови но доста поседели) часовничета VDO. Някой може ли да ми каже как да се ориентирам и да им избера правилните датчици? Не желая да ги съсипвам с принципа проба грешка! Ето и снимки:















Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Октомври 20, 2015, 21:13:22
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Продават се оригинални датчици за ВДО уреди, но цените няма да ти харесат. Има и някакви уж универсални, но не знам до колко са читави, пък и като търсих в Евро 07 такъв за налягане на маслото, казаха, че не могли да доставят... Специално за уреда за темп. на водата /този до 120 градуса/ съм използвал дачтик от Шкода Фелиция, защото уредите на таблото са от същата марка - оказа се, че работи доста точно а и резбата върху термостата съвпада. А на опелите каква марка са им оригиналните уреди по таблото, че не съм обръщал внимание? Иначе тия уреди са слагани серийно на някои модели на ВАГ групата примерно Голф ГТ, ГТИ, Ауди 100 и др. така че може да потърсиш по моргите оригинални датчици 2ра ръка, остава само да си направиш преходници на резбите ако не съвпадат с опелските. При температурните обаче метала на прехода може да доведе и до някакви отколнения в показанията...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 20, 2015, 22:09:05
Отговор #18

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благо , резбата на сензора за температура на Шкода Фаворит/Фелиция е 14 по 1,5 мм. Не е скъп хич , тука си тънката
лайстна. ;D

 VDO сензора за налягане на маслото е с извод и за лампа за прагово налягане  на маслото , резбата му е 10 по 1мм , на температурните
сензори също.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 20, 2015, 23:21:42
Отговор #19

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Опелските са vdo, щом температурата става ще се помъчим изаналягането. Опелския е катона ауди 100 куатро иструва около 140 кинта нов.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни