Автор Тема: Часовник VDO  (Прочетена 9656 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2015, 09:54:35
Отговор #20

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Опелските са vdo, щом температурата става ще се помъчим изаналягането. Опелския е катона ауди 100 куатро иструва около 140 кинта нов.

Благо, искам да ти спестя откриването на ...студената вода! Ако датчик от Фелиция/Фаворит е примерно едни  10-15  кинта и резбата е същата опитай! Но имай предвид, че при този за налягането нещата са по-сложни. Датчика за налягането е електромеханичен преобразувател. Вътре има едни пружинки и реостат. Капсулован е, но съм му правил "десекция". Та с две думи - с увеличаване на налягането съпротивлението на реостата може както да пада така и да се увеличава. Зависи как е проектиран датчика да работи. Точно по тази причина аз си спестих откриването на студената вода с това да пробвам с датчик от Лада, който НЕ става. Отделно може да не показва вярно. Втора употреба датчици VDO излизат по 40-50 лева, но все по рядко. Нови са настина доста скъпи. Но имаш още 2 опции! Първо, има испански "заместители" за около 70-80 лева във Варна (дават ги съвместими точно с тези VDO уреди) и второ, има и китайци пълна имитация на VDO (на часовниците просто долу липсва надписа VDO) и комплекта датчик+часовник е 54 лв. (пак във Варна). Би могъл да ползваш само датчика и ти остава един часовник "подарък".
« Последна редакция: Октомври 21, 2015, 10:01:52 от Nik1600GT »

Октомври 21, 2015, 22:18:23
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Я дай едно линкче къде се продават тия комплекти по 54 лв, че и на мен ще ми трябва /поне/ един датчик ;) Обаче трябва да се внимава при датчиците, които се продават отделно освен дали резбата е същата, но и за максималното нялягане. Виждал съм поне 3 вида скала на тия уреди - разграфена до 5, до 8 и до 10 бара...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 20, 2015, 14:38:36
Отговор #22

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Намерих оригинален датчик към часовника. Ако някой може да се ориентира по надписите и от къде да си поръчаме нека сподели:












Я дай едно линкче къде се продават тия комплекти по 54 лв, че и на мен ще ми трябва /поне/ един датчик ;) Обаче трябва да се внимава при датчиците, които се продават отделно освен дали резбата е същата, но и за максималното нялягане. Виждал съм поне 3 вида скала на тия уреди - разграфена до 5, до 8 и до 10 бара...


Иначе китайчето което използвам в момента ще се продава скоро, само да го заменя с това. А въпросния бе тестван с калибриран термометър и не показа отклонение.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Ноември 20, 2015, 18:53:29
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благо , сложи сензор за температура на водата от Шкода Фелиция и ще показва доста точно. На студено съпротивлението
на сензора трябва да е м/у 580 - 680 Ома, ако е повече - хич не чакай обективно мерене.. Ако и резбата на VDO сензора е 14 по 1,5мм - бинго , дюс една и съща с шкодовата е. :)
« Последна редакция: Ноември 20, 2015, 18:57:56 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 21, 2015, 08:39:26
Отговор #24

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Да този е точно такъв. Имам предвед с този размер на резбата и това съпротивление.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни