Автор Тема: Некоректни търговци  (Прочетена 110360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2012, 11:59:46
Прочетена 110360 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Темата е с пробен период от 3 седмици, за който ние от Classiccar-bg.com ще решим дали да продъжи да съществува или ще я изтрием.

Моля спазвайте тематиката и споделяйте впечатления само от некоректни търговци.
Това не е тема за хвалби.

Задължително установете контакт с продавача и чак след негов отказ да разреши проблемът ви пишете тук.
Във всяко мнение опишете подробно проблема и го подплатете с факти.
Липсата на подробно представяне на проблема гарантира изтриване на мнението ви.
Преценката за редакция е лично наша.
При проблем пишете на Speeder, dido1903 или afx .

Успех!
Classiccar-bg.com Crew  ;)
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 09:47:53 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 20, 2012, 20:51:46
Отговор #1

Неактивен hristo_t

  • Публикации: 25
Здравейте колеги.
Преди около 2 месеца се регистрирах във този форум. От тогава когато имам време го посещавам и чета за вашите проекти и сбирки. Като колекционер на автомобилни каталози естествено най-посещаваният раздел е "Продава". Реших също така да продам част от колекцията си, защото виждах че тук има интерес към някой от нещата които имам. След време се появи и под темата "Некоректни търговци". Видях че е с пробен период от 3 седмици и си казах че така и ще си остане празна темата. Каква ирония точно аз да съм първият които ще пише тук.
Пиша следващите редове с нежелание и със леко разочарование че точно този форум ще е първият в който се отнесоха некоректно към мен.
Става дума за една моя обява в която продавах книги, списания и няколко метални колички. Продажбите тръгнаха добре за което благодаря на колегите които поръчаха и останаха доволни от мен. А аз от тяхната коректност.
На  05 Ноември 2012 в 21:42:43 получих това лично съобщение от потребител - bobi67
"Колега,искам Поршето Бокстер. Адреса е: ЕКОНТ, офис Берковица,до поискване,Борислав Иванов,тел.0876 _ _ _ _. Ще го изпратиш ли?"
Отговорих следното -
Здравей. Утре след работа ти го пускам."
Уточнихме формалностите по доставката.И за мен тази сделка вече приключи защото знаех че от моя страна няма проблем по изпращането. Прочетох и доста от коментарите на потребителя във форума. Останах със впечатление че това е един сериозен човек, който помага на колегите в намирането на ретро коли и части. А и цената на количката от 5 лева си е направо смешна та да се тревожа дали потребителят ще е коректен с мен.
Пуснах пратката както си е реда и след ден попитах дали е получена. Винаги питам клиентите дали са доволни и дали това което получават отговаря на очакванията им.
Отговора беше следният -
Здравей,колега.Да,пратката е пристигнала.Ще я взема в понеделник сутринта,нямах възможност да отида.От утре съм отпуска,така че няма да е проблем.Ще ти се обадя веднага.
Така и никой не се обади за което аз подсетих колегата отново:
Здравей. Видях че си на линия,  и да попитам прие ли пратката.
Ако не си още ще те помоля да го направиш, че след 2 дена ще започне да и се трупа магазинаж което е около 1 лев на ден.
След няколко дена ми се обади служителката от Еконт Берковица да ме пита какво ще разпоредя за пратката. Получателят не си вдига телефона, от няколко часа е изключен. За първи път изпадам в такава ситуация и казах да изчакаме до крайният срок. Все пак всичко се случва и наистина е възможно човека да е зает.
Миналият петък отидох да получа едни авточасти на стойност около 300 лева които трябваше да се монтират спешно на автомобил в събота. И останах неприятно изненадан. Имам задължение към Еконт от 5 лева и 25 стотинки за транспорт до Берковица. Докато не се оправя с тях няма да ми дадът другата пратка. Интересното е че немога да платя транспорта понеже колегата официално не е отказал пратката.
Започнах да звъня на колегата но телефона беше изключен. Писах и лични съобщения - без отговор.Ето някои от тях:
Борислав,, напомням ти че днес е последният ден в който може да получиш пратката си.
Или поне отиди и я откажи,, .Не си вдигаш телефона, не отговаряш на съобщенията. Има ли някаква причина за това?
Потърсих помощ от администраторите на сайта. Господата са направили всичко възможно но за мое съжалени без успех.
Вчера пак имах разговор с служителката от Еконт. Помолих я да изчакат поне до края на работният ден. Но тя ме отчая като каза че има наблюдение върху bobi67, и няма смисъл да се надявам. В офиса им стоят няколко пратки адресирани до него които ще последват съдбата на моята. Писах отново съобщение.
Борислав - .Днес пак ми звъняха от вашият Еконт. Жена на име Димитринка. Ще изпращат пратката за унищожение. Значи честно казано взе да ми писва да ме занимават за 5 лева така че хаиде отиди и си я получи моля те. Дори плати си само транспорта - количката ти я подарявам защото това чакане и разтъкаване ми струва доста пари. Имам стока за получаване, а не мога да я взема защото ми искат 5 лева за доставката на количката. Съответно не мога да я платя защото ти взе си обещавал да отидеш до офиса да си я вземеш. Частите ми стоят в офиса-- колегата който ми ги изпрати с ииска парите и ми звъни постоянно. Колегата на който трябваше да се монтират си иска частите и той ме препира. Значи като цяло очаквах от теб по отговорно отношение. Но явно нещата отиват към " Некоректни:

Отговора - Днес ще пратя човек да я вземе.
Е да ама не-- явно този единствен офис във града е много далече. Пратката е вече в Русе за унищожение.Аз днес платих доставката, взех си  и авто частите. Платих  обезщетение от 50 лева на колегата за това че го мотая цяла седмица. Частите са чисто нови от магазин и продавача цяла седмица се е чувствал неудобно заради факта че не превеждам парите. Вероятно занапред колегата с който търгувам ще си има едно наум за мен. Утре частите ще се монтират безплатно на другият колега който се оказа изключително търпелив. А аз се чудех как да не потъна в земята от срам когато му давах поредните обяснения.

bobi67 - вероятно си има причина да постъпваш така, но никак не е приятно. Тук във форума сме едно малко семейство и хората трябва да си помагат а не да си играят с доверието и търпението им. За мен това е некоректно отношение и съм длъжен да предупредя колегите да не търгуват с теб. Ситуацията ми костваше парични загуби - 50 лева за обезщетение на колегата , 100 лева заради безплатният монтаж и твоите 10 лева и 25 стотинки.Което прави 160 лева. С тези пари щях да купя задни амортисьори за моето БМВ. Но да сме живи и здрави - парите идват и си отиват, доверието трудно се печели. И то тук където хората са в зряла възраст и такива детски постъпки смятах че са недопустими.!
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 20:57:16 от hristo_t »

Ноември 20, 2012, 22:32:55
Отговор #2

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Да драсна и аз ред два......Не искам и няма да бъда многословен.Преди около две седмици(5.11.2012),
 се разбрах по телефона с колега от Берковица(в мнението на колегата по горе е споменато за кого става въпрос), да му пратя части за автомобил. Речено сторено.Без много много приказки пратих съответните неща, като човека пожела да са на името на съпругата му, тъй като тя щяла да получи стоката. Дадено! В края на седмицата, пращайки други неща на други колеги, разбирам че въпросната пратка не е получена. Последва телефонен разговор с колегата, същите обещания........След няколко дни получих телефонно обаждане от служителката в Берковица, която ми обясни най-учтиво, че въпросния получател има доста пратки на негово име, все неполучени, не си вдига телефона или е изключен и така нататък. Беше ми казано ,,Господина има и други такива случаи, явно е некоректен, ние сме си го отбелязали като такъв, не му пращайте нищо"................Нещата са пратени вече на друг колега, нека да си ги ползва със здраве.

Ноември 20, 2012, 23:41:55
Отговор #3

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Боев, а как препрати пратката на друг колега? Идеята ми е  да се знае как да постъпваме в подобна ситуация за да не стане както с колегата Христо_т . Другия път може да не е количка от 5лв, а нещо много по-ценно и скъпо !  Аз лично не знаех, че като имаш непотърсена пратка , не можеш да пращаш/получаваш други...

Ноември 21, 2012, 00:33:02
Отговор #4

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Можеш да правиш с пратките си каквото искаш, но си плащаш за това.  И аз съм имал неприятности с един бастун от Опел форума, просто отиваш в Еконт и ако пратката е евтина и не те интересува, плащаш таксата за пращане и казваш да я унищожат. Ако е нещо ценно и решиш да си го върнеш, плащаш пътя в двете посоки и си я получаваш. Налагало ми се е да правя и двете и за това казвам от опит. А на този колега не ми е ясна каква му е идеята с тва отношение ...?

Ноември 21, 2012, 09:36:07
Отговор #5

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Оплакванията директно към "админите", защото са предупредени 5 пъти за тая личност Берковска !!!
Но явно трябва някой от тях да изгори за да му бият един БАН ????
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 21, 2012, 09:45:56
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Такива хора трябва да бъдат гонени безапелационно от форума.

Ако все пак форумната управа е привърженик на подхода за даване на N-ти шанс, то тогава предлагам две спомагателни правила, които да се прилагат при 2, дори и даже само при едно провинение на купувач или продавач:

Продавач, който демонстрира некоректност, да бъде лишен от правото да продава каквото и да е във форума.

Купувачите, които са некоректни, да бъдат вписвани в специален списък и хората от този списък да имат право да купуват, само след като предварително преведат на продавача стойността на стоката и превоза, за което им се дава срок 2 работни дни. Дори и при това условие, два пъти неизпълнение да води до пълно лишаване от право на покупко/продажби.

Макар и да казвам 2, смятам, че 1 нарушение е достатъчно основание за санкции. Няма защо форумът да улеснява измами, да се оставя някой многократно да се възползва от  възможността да прецака съфорумци. Престъпление -> наказание.

Ноември 21, 2012, 09:48:30
Отговор #7

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Първо това !

Мой приятел и наш колега търси евтина Манта,за да я реставрира сам.Ако някой знае такава за спасяване-да свирка!

Моля някой админ да го черпи един БАНан !

http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=5&t=5732


После през Дидо поне още 2-3 пъти !!!

И реакция нулева !

« Последна редакция: Ноември 21, 2012, 09:50:22 от 30e »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 21, 2012, 09:51:29
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Замислете се на какво основание може да бъде баннат един човек.

За факти говоря !
Не "Гошо" ми каза , че "Ваньо" е мошенник.

Това бана не се дава ей така, без да има нещо "черно на бяло".

Ако аз изгоря, да , ще го банна веднага защото аз лично имам доказателства за пред мен и веднага изгаря.
Аз лично трябва да съм 100% сигурен , че дадено нещо е истина, а това във виртуалното пространство е адски трудно!

Това, което направихме е да държим потребителя под око и да оказваме съдействие на потърпевшите, които се свързаха с нас на лични съобщения.
Оплаквания е имаше и се опитахме да помогнем. Очакваме публичен отговор от боби67 и след това ще предприемем действия.
Какво друго предлагате?

Отделно, как можем да бъдем сигурни, че боби67 в този форум е същият боби67 в американ кар форума ?

Давайте идеи, и аз искам да е по-удобно и безпроблемно за потребителя.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 21, 2012, 09:57:28
Отговор #9

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Такива в Опелския форум въобще не ги бавя - бананите по всички направления и сбогом ! Ама тук прекалено либералната история....

Цитат
Ако аз изгоря, да , ще го банна веднага защото аз лично имам доказателства за пред мен и веднага изгаря.

Е след това какво повече да говорим ! Предупредени сте за тая личност !

Сега вие ли ще възстановите на колегите финансовите загуби ? Та чак и либерално ще го оставите да отговорел.....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic