Автор Тема: Некоректни търговци  (Прочетена 29513 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2012, 19:21:10
Отговор #20

Неактивен vasko4

• Публикации: 577
  • 0899936995
Здравейте, нека да добавя и аз един много некоректен търговец, който се появи в сайта. ника му е vasiv. Случката е следната:
пуснал е обява че продава части за Газ 21, ден след публикуването на обявата направих запитване в сайта, отговор така и не получих и реших да се обадя на посоченият телефон. Вдигна ми любезен мъж който потвърди за продажбата на частите, и след като старателно си записа какво ми трябва обеща, че ще ми изпрати снимки и цени на частите които ме интересуват. След няколко дни ми изпрати снимки, но не конкретните части които ме интересуват, а общи снимки, заедно с няколко цени, но драстично по високи от обявените в сайта.
Например обявено в сайта:
брони-детайл 30лв; мигачи комплект преден/заден/ 50лв; решетка пр.50лв ,
 а ето какво получих аз :
 решетка-80лв; предни мигачи/комплект/100лв.;задни светлини/ комплект/100лв;броня предна-лява и дясна част 70лв;броня -средна-50лв. Впореден телефонен разговор с продавача го попитах защо е тази разлика, той ми обясни че повечето части били нови другите били стари, но вече ги е продал и те били на по ниски цени. Казах му ОК щом са нови прати ми снимки и цени за конкретните неща които ме интересуват, да видя че са нови и как изглеждат и да ги поръчвам.
След 15 мин. получих мейл, че нашият колега gpushkarov, бил купил всичко, и за мен щял да се опита да отдели някои части :). Всичкото това нещо се случва в продължение на повече от седмица.
Веднага се свързах с колегата и го попитах дали наистина е закупил частите, защото се усъмних, тъй като имаше невероятно скъпи части. Естествено отговора на колегата беше, че при него ситуацията е същата и въпросният търговец го лъже и мотае по същият начин, и не е купувал нищо, а Аз............... все още си чакам мейл със снимки и цени :)
Искам да помоля модераторите, да вземат нужните мерки като за целта съм на разположение да изпратя цялата кореспонденция с "продавача"

Ноември 24, 2012, 19:40:37
Отговор #21

Неактивен Andy FX

• Публикации: 304
  • Renault Megane Scenic 1.6e K7M
Дали да не се изготви и една тема за коректните продавачи ::). Аз вече имам няколко колеги, за които мога да кажа много добри думи. В рено форума направиха същите 2 теми и много бързо човек се ориентира, от кого да търси части и съвет, и от кой да бяга :)

Поздрави!
Renault Tuning & Motorsport TEAM

Ноември 24, 2012, 20:14:50
Отговор #22

Неактивен hristo_t

• Публикации: 19
Дали да не се изготви и една тема за коректните продавачи ::). Аз вече имам няколко колеги, за които мога да кажа много добри думи. В рено форума направиха същите 2 теми и много бързо човек се ориентира, от кого да търси части и съвет, и от кой да бяга :)

Поздрави!

Да това е добро предложение. Според мен нещо такова трябва да е :

SMF Оценки
Сделки:    (16)
Положителен процент:    100%
Положителни оценки:    16 positive
Неутрални оценки:    0 neutral
Отрицателни оценки:    0 negative
Положителен коефициент:    16

Това е моят профил в форума за железопътен моделизъм в който членувам от почти 3 години

Ноември 25, 2012, 19:08:57
Отговор #23

Неактивен gpushkarov

• Публикации: 116
Здравейте, нека да добавя и аз един много некоректен търговец, който се появи в сайта. ника му е vasiv. Случката е следната:
пуснал е обява че продава части за Газ 21, ден след публикуването на обявата направих запитване в сайта, отговор така и не получих и реших да се обадя на посоченият телефон. Вдигна ми любезен мъж който потвърди за продажбата на частите, и след като старателно си записа какво ми трябва обеща, че ще ми изпрати снимки и цени на частите които ме интересуват. След няколко дни ми изпрати снимки, но не конкретните части които ме интересуват, а общи снимки, заедно с няколко цени, но драстично по високи от обявените в сайта.
Например обявено в сайта:
брони-детайл 30лв; мигачи комплект преден/заден/ 50лв; решетка пр.50лв ,
 а ето какво получих аз :
 решетка-80лв; предни мигачи/комплект/100лв.;задни светлини/ комплект/100лв;броня предна-лява и дясна част 70лв;броня -средна-50лв. Впореден телефонен разговор с продавача го попитах защо е тази разлика, той ми обясни че повечето части били нови другите били стари, но вече ги е продал и те били на по ниски цени. Казах му ОК щом са нови прати ми снимки и цени за конкретните неща които ме интересуват, да видя че са нови и как изглеждат и да ги поръчвам.
След 15 мин. получих мейл, че нашият колега gpushkarov, бил купил всичко, и за мен щял да се опита да отдели някои части :). Всичкото това нещо се случва в продължение на повече от седмица.
Веднага се свързах с колегата и го попитах дали наистина е закупил частите, защото се усъмних, тъй като имаше невероятно скъпи части. Естествено отговора на колегата беше, че при него ситуацията е същата и въпросният търговец го лъже и мотае по същият начин, и не е купувал нищо, а Аз............... все още си чакам мейл със снимки и цени :)
Искам да помоля модераторите, да вземат нужните мерки като за целта съм на разположение да изпратя цялата кореспонденция с "продавача"
Потвърждавам думите на Васко, добре че ми пусна някой ред на лични.След като се чухме по телефона се разбра че и двамата ни връткат по една и съща схема.Само ще добавя че тъй като имам снимки на някои от нещата тази обява я имаше преди време само че с много скъпи цени и поради малкия интерес най-вероятно е паднала, но снимките бяха едни и същи.Няма да коментирам че  се лъже за състоянието на частите.Внимавайте някой да не изгори!!!!

Ноември 25, 2012, 19:46:13
Отговор #24

Неактивен vasiv

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Какво пишеш глупости ,и се правиш на ударен,че не разбираш какво значи "комплект"въпреки че няма начин да не знаеш, че комплект значи корпуса заедно със стъклата и уплътненията а не ляв и десен .На нищо не съм променил цената ,само ти уточних и то по телефона ,че чисто новата решетка е с хартията т.е. чисто нова и за това цената е по-висока.Като си недоволен си ги купи от магазина,няма проблем,няма нужда да ми правиш разследвания.Сто пъти ти обясних ,че работя в Румъния и се прибирам в края на седмицата и трябва да си оставя семейството ,да извадя всички части ,които също обясних, че са по 2 и 3 комплекта т.е. много,след това трябва да извадя точно това което те интересува, да го снимам от всякъде защото така искаш , още малко и хим.анализ????.Снимките обаче трябва през деня ,нали.На снимките които ти изпратих какво не ти е ясно.И за цените ти обясних съвсем колегиално ,че дори са по-ниски от цените на частите в магазина на най-простия Голф,без дори елементарна добавка за ретро и хром- метален детайл и т.н.
Това са неща които ,винаги се вземат предвид при  ценообразуване на ретрочасти,да не добавям ,че аз щом нещо не ми отговаря на кесията не тропам с крака и да рева до небето.Аз съм член на три европейски клуба и техните сайтове ,немски,холандски ,унгарски и не съм чувал за недоволство от цена на ретрочасти.И ,накрая нека ти обърна още веднъж внимание ,ретрозаниманието не е за всяка уста лъжица

Ноември 25, 2012, 19:52:44
Отговор #25

Неактивен vasiv

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Gpushkarov за състоянието на частите се вижда ясно на снимките ,няма нужда да се тревожиш за хората
по-скоро се тревожи за себе си ,че няма да ги имаш.

Ноември 28, 2012, 22:13:36
Отговор #26

Неактивен gpushkarov

• Публикации: 116
Благодаря, нека друг да им се радва!!!

Декември 09, 2012, 07:46:51
Отговор #27

Неактивен 323bg

• Публикации: 459
Да отбележа- първите три случая са за некоректни Купувачи
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 07:50:19 от 323bg »

Декември 10, 2012, 11:24:19
Отговор #28

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4438

Колега, конкретизирай ако обичаш.
Иначе ще трябва да изчистим това ти мнение.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Януари 21, 2013, 12:39:43
Отговор #29

Неактивен dino412

• Публикации: 836

Kупувачи продавачи..... не мисля че има значение.Щом един човек е некоректен според Мен няма значение дали продава или купува.
Хубаво е да се знае кой стой насреща и дали да Му се вярва или не.А също и да може и двете страни да изкажат мнение по въпроса
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд