Автор Тема: Некоректни търговци  (Прочетена 110351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2012, 19:21:10
Отговор #20

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Здравейте, нека да добавя и аз един много некоректен търговец, който се появи в сайта. ника му е vasiv. Случката е следната:
пуснал е обява че продава части за Газ 21, ден след публикуването на обявата направих запитване в сайта, отговор така и не получих и реших да се обадя на посоченият телефон. Вдигна ми любезен мъж който потвърди за продажбата на частите, и след като старателно си записа какво ми трябва обеща, че ще ми изпрати снимки и цени на частите които ме интересуват. След няколко дни ми изпрати снимки, но не конкретните части които ме интересуват, а общи снимки, заедно с няколко цени, но драстично по високи от обявените в сайта.
Например обявено в сайта:
брони-детайл 30лв; мигачи комплект преден/заден/ 50лв; решетка пр.50лв ,
 а ето какво получих аз :
 решетка-80лв; предни мигачи/комплект/100лв.;задни светлини/ комплект/100лв;броня предна-лява и дясна част 70лв;броня -средна-50лв. Впореден телефонен разговор с продавача го попитах защо е тази разлика, той ми обясни че повечето части били нови другите били стари, но вече ги е продал и те били на по ниски цени. Казах му ОК щом са нови прати ми снимки и цени за конкретните неща които ме интересуват, да видя че са нови и как изглеждат и да ги поръчвам.
След 15 мин. получих мейл, че нашият колега gpushkarov, бил купил всичко, и за мен щял да се опита да отдели някои части :). Всичкото това нещо се случва в продължение на повече от седмица.
Веднага се свързах с колегата и го попитах дали наистина е закупил частите, защото се усъмних, тъй като имаше невероятно скъпи части. Естествено отговора на колегата беше, че при него ситуацията е същата и въпросният търговец го лъже и мотае по същият начин, и не е купувал нищо, а Аз............... все още си чакам мейл със снимки и цени :)
Искам да помоля модераторите, да вземат нужните мерки като за целта съм на разположение да изпратя цялата кореспонденция с "продавача"

Ноември 24, 2012, 19:40:37
Отговор #21

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Дали да не се изготви и една тема за коректните продавачи ::). Аз вече имам няколко колеги, за които мога да кажа много добри думи. В рено форума направиха същите 2 теми и много бързо човек се ориентира, от кого да търси части и съвет, и от кой да бяга :)

Поздрави!
Andreev Motorsport TEAM

Ноември 24, 2012, 20:14:50
Отговор #22

Неактивен hristo_t

  • Публикации: 25
Дали да не се изготви и една тема за коректните продавачи ::). Аз вече имам няколко колеги, за които мога да кажа много добри думи. В рено форума направиха същите 2 теми и много бързо човек се ориентира, от кого да търси части и съвет, и от кой да бяга :)

Поздрави!

Да това е добро предложение. Според мен нещо такова трябва да е :

SMF Оценки
Сделки:    (16)
Положителен процент:    100%
Положителни оценки:    16 positive
Неутрални оценки:    0 neutral
Отрицателни оценки:    0 negative
Положителен коефициент:    16

Това е моят профил в форума за железопътен моделизъм в който членувам от почти 3 години

Ноември 25, 2012, 19:08:57
Отговор #23

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Здравейте, нека да добавя и аз един много некоректен търговец, който се появи в сайта. ника му е vasiv. Случката е следната:
пуснал е обява че продава части за Газ 21, ден след публикуването на обявата направих запитване в сайта, отговор така и не получих и реших да се обадя на посоченият телефон. Вдигна ми любезен мъж който потвърди за продажбата на частите, и след като старателно си записа какво ми трябва обеща, че ще ми изпрати снимки и цени на частите които ме интересуват. След няколко дни ми изпрати снимки, но не конкретните части които ме интересуват, а общи снимки, заедно с няколко цени, но драстично по високи от обявените в сайта.
Например обявено в сайта:
брони-детайл 30лв; мигачи комплект преден/заден/ 50лв; решетка пр.50лв ,
 а ето какво получих аз :
 решетка-80лв; предни мигачи/комплект/100лв.;задни светлини/ комплект/100лв;броня предна-лява и дясна част 70лв;броня -средна-50лв. Впореден телефонен разговор с продавача го попитах защо е тази разлика, той ми обясни че повечето части били нови другите били стари, но вече ги е продал и те били на по ниски цени. Казах му ОК щом са нови прати ми снимки и цени за конкретните неща които ме интересуват, да видя че са нови и как изглеждат и да ги поръчвам.
След 15 мин. получих мейл, че нашият колега gpushkarov, бил купил всичко, и за мен щял да се опита да отдели някои части :). Всичкото това нещо се случва в продължение на повече от седмица.
Веднага се свързах с колегата и го попитах дали наистина е закупил частите, защото се усъмних, тъй като имаше невероятно скъпи части. Естествено отговора на колегата беше, че при него ситуацията е същата и въпросният търговец го лъже и мотае по същият начин, и не е купувал нищо, а Аз............... все още си чакам мейл със снимки и цени :)
Искам да помоля модераторите, да вземат нужните мерки като за целта съм на разположение да изпратя цялата кореспонденция с "продавача"
Потвърждавам думите на Васко, добре че ми пусна някой ред на лични.След като се чухме по телефона се разбра че и двамата ни връткат по една и съща схема.Само ще добавя че тъй като имам снимки на някои от нещата тази обява я имаше преди време само че с много скъпи цени и поради малкия интерес най-вероятно е паднала, но снимките бяха едни и същи.Няма да коментирам че  се лъже за състоянието на частите.Внимавайте някой да не изгори!!!!

Ноември 25, 2012, 19:46:13
Отговор #24

Неактивен vasiv

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Какво пишеш глупости ,и се правиш на ударен,че не разбираш какво значи "комплект"въпреки че няма начин да не знаеш, че комплект значи корпуса заедно със стъклата и уплътненията а не ляв и десен .На нищо не съм променил цената ,само ти уточних и то по телефона ,че чисто новата решетка е с хартията т.е. чисто нова и за това цената е по-висока.Като си недоволен си ги купи от магазина,няма проблем,няма нужда да ми правиш разследвания.Сто пъти ти обясних ,че работя в Румъния и се прибирам в края на седмицата и трябва да си оставя семейството ,да извадя всички части ,които също обясних, че са по 2 и 3 комплекта т.е. много,след това трябва да извадя точно това което те интересува, да го снимам от всякъде защото така искаш , още малко и хим.анализ????.Снимките обаче трябва през деня ,нали.На снимките които ти изпратих какво не ти е ясно.И за цените ти обясних съвсем колегиално ,че дори са по-ниски от цените на частите в магазина на най-простия Голф,без дори елементарна добавка за ретро и хром- метален детайл и т.н.
Това са неща които ,винаги се вземат предвид при  ценообразуване на ретрочасти,да не добавям ,че аз щом нещо не ми отговаря на кесията не тропам с крака и да рева до небето.Аз съм член на три европейски клуба и техните сайтове ,немски,холандски ,унгарски и не съм чувал за недоволство от цена на ретрочасти.И ,накрая нека ти обърна още веднъж внимание ,ретрозаниманието не е за всяка уста лъжица

Ноември 25, 2012, 19:52:44
Отговор #25

Неактивен vasiv

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Gpushkarov за състоянието на частите се вижда ясно на снимките ,няма нужда да се тревожиш за хората
по-скоро се тревожи за себе си ,че няма да ги имаш.

Ноември 28, 2012, 22:13:36
Отговор #26

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Благодаря, нека друг да им се радва!!!

Декември 09, 2012, 07:46:51
Отговор #27

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Да отбележа- първите три случая са за некоректни Купувачи
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 07:50:19 от 323bg »

Декември 10, 2012, 11:24:19
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да отбележа- първите три случая са за некоректни Купувачи

Колега, конкретизирай ако обичаш.
Иначе ще трябва да изчистим това ти мнение.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 21, 2013, 12:39:43
Отговор #29

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Да отбележа- първите три случая са за некоректни Купувачи

Kупувачи продавачи..... не мисля че има значение.Щом един човек е некоректен според Мен няма значение дали продава или купува.
Хубаво е да се знае кой стой насреща и дали да Му се вярва или не.А също и да може и двете страни да изкажат мнение по въпроса
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.