Автор Тема: Некоректни търговци  (Прочетена 110315 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2013, 18:25:37
Отговор #30

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Хора, всичко си има две страни :

Благодарение на колегата Боби67 се сдобих с тези части, като на снимката ги няма броните и решетката, защото са омазани с грес и не са много фотогенични :)




Ще се погрижим боби67 да не създава проблеми никога повече в този форум.

Здравейте, колеги.
Някой да има нов, актуален телефон на Берковския лъв от Бързия - Боби 67?
Аз имам един вивателски, но не е активен.
Предварително благодаря на отзовалите се колеги.
0888318110 Людмил

Юли 05, 2016, 20:54:29
Отговор #31

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Сега една история и от мен за Боби Иванов от Берковица тел.0894553958
Имам тук актуална обява за продажба на части за Москвич 408.Един ден ми звъни въпросното лице,така и така продаваш предни калници?Да,цената е Х лв. Обяснявам,че имат повърхностни ръжди и искам да ги погледна отново,за да не стане "ама какво ми обявяваш,какво ми пращаш"
Свалям калниците от тавана,оглеждам и понеже се старая да съм максимално коректен се обаждам на Боби,за да му кажа,че по мое мнение калниците трябва на места да се бластират и поради тая причина му правя отбив от цената,да си преценява!
Отговорът:Евала,ти си пич,аз щом съм казал,че ще ги взема,ще ги взема,пращай ги!

Пращам калниците,взети са от Еконт след 5-6 дена.Не че съм останал гладен без парите,ама е леко дразнещо.

Между другото когато говорихме по тел. за калниците за Москвич взехме да си говорим за стари коли и т.н.....от дума на дума въпросният Боби Иванов от Берковица ми казва,че някога имал Монца А1 (с железните брони),ама я бил продал на някой си и сега Монцата била някъде в Благоевград и била жива,и се карала от време на време.

Сега....аз нямам претенции да знам с абсолютна сигурност колко Монци има в БГ,ама от 2010 насам ми се струва,че все щях да разбера,ако в Благоевград има Монца А1 в движение  C:-) първа червена лампа.

После пак си говорим по тел. във връзка с калниците на Москвича и от дума на дума аз му споделям,че за Сенатора трудно намирам каквото и да е.Той ми казва:абе знаеш ли имам едни момчета,занимават се с авточасти,знаеш ли какви невероятни работи са ми намирали през интернет?

Ами добре,казвам,айде да ми намерят прагове за Опел Рекорд Е.

Няма да ви отегчавам с хронология на контактите,но в един момент(когато АЗ го потърсих!! за да разбера какво става с прословутите прагове,които ги имало нам къде си в Европа) Боби ми съобщава,че освен прагове имало и нови предни калници за Монца/Сенатор на едни такива цени,дето са по-ниски от втората употреба в И-бей.2-ра червена лампа  C:-)
Ами добре,как става да поръчам 2 прага и 2 калника?Дай ми контакт с момчетата!

Отговор:ама то за тебе цената ще е друга,аз ще ги поръчам,обаче да знаеш,че за такива специфични неща се плаща авансово на 100%.

Аз:няма проблем,поръчвай,ще ти пратя парите(става въпрос за малко над 300лв.)
И аз,като едно агне отивам в Еконт да му пращам пари,но понеже са ми светнали 2 червени лампи,а и в офиса на Еконт работи мой 1-ви братовчед решавам да изкоментирам с него ситуацията.
Вследствие на това пари не пращам и оставям нещата да се развиват както съдбата е решила.
Обаче за мое учудване след около 10-тина дена получавам обаждане от Боби,че частите били пристигнали,щял да ходи да ги взима.
Аз:ами като ги вземеш обади ми се да ти кажа къде да ги пратиш с наложен платеж.

2 седмици по-късно няма части,няма обаждане,пълно затъмнение  :o

Защо пиша всичко това?
Ами защото ако не бях достатъчно информиран(да ми светнат червените лампи) и ако не бях говорил с братчеда,и ако не бях написал в Гугъл"Боби Иванов Берковица" най-вероятно щях да изгоря с 325лв,
И ако някой друг се сети да напише в Гугъл "Боби Иванов Берковица" може да му излезе тая тема и тоя пост.


« Последна редакция: Юли 05, 2016, 20:57:08 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 05, 2016, 21:20:09
Отговор #32

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, спестил си над 300 кинта загуба, това е добре.  :)
Предполагам за Боби от село Бързия става дума.
Аз от него съм гръмнат със 126 000 стари /сега нови- 126/ лева, дадени му назаем от мен да си купува банциг или нещо такова, през далечната 1998 година.
Естествено че не ги върна и се изпокри.
Интересно е, че като години по-късно споделих това с Били Вехтошаря, дето е на пътя към Рилския манастир /при него Боби едно време работеше, или се криеше от други да го кажем кредитори/, Били се позасмя и каза, че вероятно съм човека в България, който е изпържен с най-малка сума пари от Боби, но все пак изпържен.  ;)

А други ретрофенове дето лично познавам, са изгорели от него със съответно 2000 до 6000 лева в брой, а и един с кола за 5-6 бона.
Така че в тоя аспект на дори никаквото недаване на пари наистина може да се самопоздравиш, по-осторжен си даже и от мен.  ;D

Колкото до Монцата, в периода 1999-2000 година имах по редовно разни ходения по Петрич и Благоевград, и там и в двата града мярках една и съща хубава с хром брони светлосин металик Монца.
За нея ми казваха местни, че май била на някакъв шеф в тогава Военното окръжие на Благоевград.
Не знам дали тази е била уж на Боби, но той поне до 1998, допреди да ми се скрие, не ми е казвал да е имал Монца.
« Последна редакция: Юли 05, 2016, 21:22:54 от USfan »

Юли 05, 2016, 21:48:18
Отговор #33

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Добре де,за 100-200-300лв,как да е,ами ти ми говориш за 5-6К лв.За такива пари може да се яде кьотек  >:( Или не е попаднал на човека...??
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 06, 2016, 15:43:51
Отговор #34

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Добре де,за 100-200-30 0лв, как да е, ами ти ми говориш за 5-6К лв. За такива пари може да се яде кьотек  >:( Или не е попаднал на човека...??

Mи доколкото помня по описания на тия мои познати от потърпевшите, 2000 Дм, или 2000 сегашни лева беше взел от Маргарит за някаква далавера с ретрокола, и май за тия пари яде бой и ги върна.
И в същност от много хора може да ял бой и да е връщал пари де, аз просто не съм го виждал от тогава, от 1998 година.
А 5 или 6000 марки по онова време беше взел от собственика на Хюндай представителството, да му купува или капарира някакъв предивоенен Мерцедес кабрио /после който като го виждах на живо, беше жалка кола, с резан покрив иначе стандартен 170/.
За тия пари обаче Хюндаяджията помня, че щеше да му води дело, че имал там надлежни документи за заемането на тия пари.

А за подобна сума пари на стойност, 5-6000 лева, Боби успя съвсем майсторски преди 3 години да гепи един Шеви Астрован, рядка версия с двойно предаване от един колега фен на американки.
Хем колегата му даде освен колата, и пълномощно за продаване с всичките автодокументи и талони.
Е, той не че Боби беше много хитър в случая, просто колегата постъпи крайно доверчиво.
Единствено нашия тарикат беше дал 1000 лева за капаро /чудо невиждано той да донесе пари за нещо ;) /, ама то капарото остана в жабката на Астрото, понеже там си го сложи собственика, естествено нямайки намерение да дава колата на изплащане или ей така.

И Боби като отишъл уж на едно кръгче с вана из квартала на продавача /уж да му правят по-евтина гражданска, та като донесе цялата сума следващата седмица да си я взима, да не го уби време тогава/, и естествено не се върна ни с колата, ни с документите.
Та и капарото всъщност без да иска си го взе и него обратно, покрай загубеността на моя познат.

То и полицията в тоя случай нищо май не направи.
Колегата ретрофен собственика на Астрована занесе с полицията копията на документите на Шевито, извадени наново от нотариус и от КАТ, и пусна жалба.
Те му казали служителите в неговото си районно, че знаят Боби за колко измами и присвоявания и прочее е регистриран, но май нищо не се придвижи, поне не в случая с Астрована.

Та не знам колко пъти Боби може да е бит и отвличан да връща пари, аз за съжаление поне до момента не съм успял да се включа в тези схеми на връщане. Иначе би било удоволствие за мен, а и справедливо и богоугодно дело по принцип.  :))
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 15:58:17 от USfan »

Юли 07, 2016, 01:57:19
Отговор #35

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Не че е за тази тема, но това е благоевградската Монца. Няма я от 15 години горе долу.


Юли 17, 2016, 16:26:08
Отговор #36

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Сега една история и от мен за Боби Иванов от Берковица тел.0894553958...

Историята е малко по-сложна и странна от описаната!!!
Този номер е служебен на Монтанска фирма за строително-ремонтни дейности. От май 2015 година на него си говоря с един човек на име Георги, освен него го вдигат още няколко души. Темите на разговорите са същите като по-горе описаните! Днес трябваше да се чуя и евентуално да се видя с Георги в Монтана. От 9 сутринта три пъти съм го търсил и ни вопъл ни стон!!! Не знам Георги, Боби, Ники или Васко е виновника за "разваления телефон" и какви са тези хора, от които никой не знае на колегата си личния телефон, и какви са тези недоразумения с ретро автомобилите???? От същия номер има оплаквания и в е30 форума, току-що го видях... Та нищо лошо за хората, но имайте поне 1 на ум при позвъняване от 0894553958  ;D

Юли 17, 2016, 17:45:15
Отговор #37

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Няма да коментирам предните постове защото не познавам никой от гореспоменатите .... некоректните и безкомпромисни хора се опират на тезата "докато има телета ще има и касапи".
Така,че споделяйте,четете тук и както казва Ники-"имайте едно на ум"!
retrobs.com

Юли 17, 2016, 23:07:17
Отговор #38

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Така,че споделяйте,четете тук и както казва Ники-"имайте едно на ум"!
А аз ще попитам дали не е редно темата да е закачена най-отгоре в раздела като "важна" ?
Защото аз я видях след препратка от друго място,което е тъпо при условие,че попреглеждам форума ежедневно...
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 18, 2016, 07:13:42
Отговор #39

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да,може да се добави и некоректни услуги,сервизи ....
retrobs.com