Автор Тема: Некоректни търговци  (Прочетена 110317 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2016, 12:18:35
Отговор #40

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А аз ще попитам дали не е редно темата да е закачена най-отгоре в раздела като "важна" ?
Защото аз я видях след препратка от друго място,което е тъпо при условие, че попреглеждам форума ежедневно...

Да, Боби си заслужава челно място в тази секция, както и в американския, или щом казва Ники, и в е30кия форуми.
Иначе тия дни той беше налазил и един друг наш колега от форума за едни ретродалавери.
Та аз бих призовал колегата, ако е приключил търговията с бързия от Бързия, :)) или се е отказал по благоразумни причини, да му постне и другия актуален сегашен номер, че да си го имат напредвид ретрофеновете.

Юли 19, 2016, 17:50:07
Отговор #41

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Мисля, че да закичим този раздел с точно тази тема ще остави само горчив привкус на иначе супер полезния и интересен раздел.

За момента не придвиждам промени.
Ако темата е актуална (надявам се да не е) тя ще стои отгоре.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 19, 2016, 18:14:08
Отговор #42

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Според мен, потъването на тази тема назад из страниците, обезсмисля съществуването й.

Юли 19, 2016, 22:10:04
Отговор #43

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Според мен, потъването на тази тема назад из страниците, обезсмисля съществуването й.
+1
Speeder,доста по-горчив привкус би имало да изгориш с едни пари,щото разчиташ на колегиалност от хората в подобни среди,не си се усетил овреме или не си предупреден и/или информиран....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 19, 2016, 23:18:01
Отговор #44

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да, Боби си заслужава челно място в тази секция, както и в американския, или щом казва Ники, и в е30кия форуми.
Иначе тия дни той беше налазил и един друг наш колега от форума за едни ретродалавери.

Прояви ми интерес към 110 L - a , ама бързо го отказах. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 19, 2016, 11:23:16
Отговор #45

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Здравейте,
тоя тесен специалист дължи и на мен.
Знам го къде живее, знам и къде работи ако не са го изгонили. Имам познати в Бързия ще го намерим бързо.
Ако някой иска кордианти или да го заведа, няма проблем.
Можем да си направим горско парти или разходка в гората с него.
Ако отидете в тях се крие, а и майка му го крие, и тя лъже повече от него.
Познат е в Бързия като Боби Турбото, Боби истината, Боби лъжата и каквито още се сетиш свързани прякори.
Няма такъв модел, като тоя.

Поздрави,
Людмил
0888318110 Людмил

Август 21, 2016, 23:36:52
Отговор #46

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Виждал съм веднъж на живо този човек. Настояваше да се видим, понеже и без това минавал покрай мен за някаква работа. Разбра, че се занимавам с исторически оръжия и веднага прояви интерес :) Каза, че имал много силни клиенти и да съм му се обадел за всичко, което се продава :) За 3 минути прецених каква отрепка отклоних няколкото му досадни обаждания. Виждам, че е главен герой в тази тема, но освен него има и други некоректни хора тук. Аз имам един такъв случай, но съм го споделил с един от модераторите и с няколко приятели от форума. Понеже човека е прочут колекционер и реставратор,не искам да го излагам тук. Прощавам му за подлата измама, вярвам че я направи несъзнателно...просто си е такъв човек. А и всеки рано или късно получава каквото е заслужил :)

Август 22, 2016, 09:42:12
Отговор #47

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Нали смисълът на темата е "ужилените" да предупреждават останалите колеги, за да бъдат ужилени и те от същите измамници? Дали ще е мастит колекционер и реставратор или обикновен селски тарикат - все си е измамник... а въпросният господин преди да си получи някой ден "заслуженото наказание свише", междувременно може да ощети още доста неподозиращи хора  :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 22, 2016, 15:47:57
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Нали смисълът на темата е "ужилените" да предупреждават останалите колеги, за да бъдат ужилени и те от същите измамници? Дали ще е мастит колекционер и реставратор или обикновен селски тарикат - все си е измамник... а въпросният господин преди да си получи някой ден "заслуженото наказание свише", междувременно може да ощети още доста неподозиращи хора  :-\

Хм, ами под това съвкупно понятие- прочут колекционер-реставратор,  ;D се сещам за 2 души Сашовци в БГ, условно казано, единия е добър, а другия лош.
Специално лошия от тях си е жив дявол, и за него е редно дебело да предупредим аудиторията.
Та, добрия от Сашовците е един от известните още от 80-те години ретрореставратори в БГ, това е автобояджията Сашо брадата.
Той е и двете неща- и прави добре реставрации, и си събира интересни коли. Него по принцип го имам за точен пич, добре си общуваме, стремял съм се и без да търся насрещни услуги, винаги да му пращам и клиенти за бояджийното му и подобни авторемонти, е така на приятелска база.
Само единствено имам забележка към него, че не ми върна една автоматик кутия от 6 цилиндров Бенц в114 табакера 250се купе, която бях оставил при него да седи.
Каза ми след време, като се присетих за автомата че е при него, и го питах къде е, че я дал кутията на вторични.
Което обаче няма как да е така от рационална гледна точка, предвид че бе ценен 60-ски 4 скоростен модел автоматик, а Сашо е дотолкова поне наясно с Бенцовете, че да оцени това. Но в случая аз съм си основно виновен, че след повече от 10 години време се сетих да си я търся де. Така че една кутия халал да е, човек е длъжен сам да си пази нещата. O:-)

Но не бояджията Сашо, а както някои колеги знаят, другия известен в ретросредите Сашо, с прякор- Истината, е опасната, макар и вече позалиняла, акула. Той е коренно различен типаж, и в разни други теми е обсъждан тук.
Знам го от над 30 и нещо години, и той още от соц. време си беше много лъжлив търгаш и чист измамник, излъгал е през 90-те години поне 4 души мои познати ретрофенове, със сериозни суми и разни ретроколи.
Иначе още по-рано, в края на 80-те години, ако добре помня, за кражба от Киноцентъра на един Фердинадов Бенц с Кнайт мотор, и за опита му да го изнесе незаконно, лежа и в затвора.

Така че спрямо него аз лично бих акцентирал всеки ретроколега да внимава. И Истината доста обещава и рисува перспективи, както и бързия Боби прави, обаче само ако усети, че има по-сериозни пари за даване и прибиране.
А макар през ръцете на Истината да са минали в течение на годините огромно количество интересни както и релативно скъпи возила, и той да има заради това приличен лаическо-технически опит с коли, което и му помага да зарибява ентусастите, особено тези без много опит в общуването с него де, и да работи в коренно по-голям мащаб от оня бързия, не бих го нарекъл тоя Сашо колекционер в честния и ентусиастки смисъл, а още по малко- реставратор.
Та за някой от тях Сашовците ли става дума, или друг виден деец-  :))
« Последна редакция: Август 22, 2016, 16:16:48 от USfan »

Август 23, 2016, 09:19:58
Отговор #49

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Люси,
не се разбира втория с какво е измамил/излъгал някой, няма нищо конкретно.