Автор Тема: 14-то класик рали "Обиколка на Варна" - 01. ~ 02.12.2012  (Прочетена 37122 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2012, 21:24:16
Отговор #50

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Поповски, приготвяй домашното вино и ракия........

Декември 06, 2012, 10:28:17
Отговор #51

Неактивен ton4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Здравейте!
Най-накрая да излязат и годишните резултати. Мисля, че те са крайно недействителни и ще се аргументирам защо. Първо разстоянията в етапите не отговарят на дадените от организаторите. Има огромни разминавания. Единствените точни етапи досега бяха Балчик-Топола и последния етап от последното рали до началото на разбития път, след това пак имаше разлика. Устройството, което имам дава отклонение от 0,05 % и разделителна способност от 10 м. Опитах се да го калибрирам по вашите разстояния на предното рали, но беше безрезултатно, явно всеки етап беше засичан с различен автомобил. Лично по мое виждане последното рали беше най-доброто ми за годината с разлика и в двете точни езди от по 4 с., което прави 8 с. за двата етапа. Искате да кажете, че останалите участници преди мен в класирането са с по малки разлики? Едва ли. Не е възможно да не може да превръщаш м/с в км/ч и да говориш за точна езда. Приемете всичко това като градивна критика. Имам няколко предложение с които ще се елиминира напълно човешкия фактор при такива засичания. Всичко ще бъде точно за всеки. Лично аз предпочитам да съм последен в класирането, но да съм убеден в това с доказателства. Предлагам за майсторските управления да въведем електронно засичане на времето. Ще има светофарна уредба, както е във Ф1, мига три пъти червено и после зелено. Ще се активира от бутон от съдията, ще има също и индикация за стартиране, която да следи за фал старт. След засичането на времето, вече съдиите ще добавят времена за конуси и други грешки. Всичко това го има по магазините за електроника, не мисля, че ще струва много скъпо. За точната езда, трябва да има два еднакви часовника. При старт участника да го вижда с очите си, при финала да се прави снимка на участника и часовника. За още по-голяма тръпка може на старта да се раздават пликове с индивидуални времена или скорости за всеки. Друго важно нещо е обработката на резултатите. Много се бавят. С един лаптоп и екселски таблици, ще се вижда резултата на момента след въвеждането на времето от етапа.
Искате нови участници. Това е начина.
Поздрави!

Декември 06, 2012, 10:48:34
Отговор #52

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето 3 видеа . Датсуна на Марто , Маздата на Киро и Ники с Порша:

&feature=youtu.be

&feature=youtu.be

&feature=youtu.be
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 11:16:07 от didotooo »

Декември 06, 2012, 12:44:18
Отговор #53

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте!
Най-накрая да излязат и годишните резултати. Мисля, че те са крайно недействителни и ще се аргументирам защо...
Предлагам за майсторските управления да въведем електронно засичане на времето. Ще има светофарна уредба...

Привет колега,
Хубаво е да се представиш някак, защото ton4o предполагам не звучи познато на повечето от нас, а може и да те познаваме... Аз предполагам, че си колегата с MG-то, защото друг Антон нямаше на старта, но знам ли...
Относно резултатите - да, кашата е пълна и на последното рали стана просто мазало... Как се оправя това е ясно, начини има хиляда, но истината е една - няма по - добър организатор. Не, че сегашният е добър, но просто никой не иска да заеме неговото място. Иначе всички знаем как измерват времето във F1, чували сме за награден фонд, чували сме за микрофон на старта, за по - красива арка, за лаптопи, ексели и т. н. Но никой не може (не иска) да осигури бюджет за тези неща. Ако искаш да бъдеш полезен кажи конкретно плана за светофарната уредба - кой и с какви пари ще я купи, кой ще я обслужва, кой ще я монтира, кой ще я съхранява... Сложно е без пари. А истината е, че това е една аматьорска организация, без спонсори, без бюджет и т. н.
Та с една дума - има много, много неща за подобряване, но само като ги изреждаме няма да се случат. Всичко ще се оправи, ако има кой да го свърши. А кой се е обадил на организатора да му каже - "айде да изхабим малко бензин и да измерим точните разстояния"; кой е предложил да боядиса арката, ей така - без пари, за идеята; кой е помогнал с разпечатването на материалите; кой е осигурил спонсор...? И т. н., и т. н. До утре може да си пишем какво може да се направи. Може и совалка да си докараме на старта, ей така, за по - атрактивно, а може да поканим и Обама да дава старта следващата година... Но това са празни приказки - нека всеки, който е за идеята, да каже или по - скоро да направи нещо за тая организация... На Орлин капацитета не е безграничен - голям или малък - такъв е и не е достатъчен. Той си е достигнал лимита. Ако искаме повече, не трябва от него да го търсим, а трябва да му помогнем някак...

Декември 06, 2012, 12:50:14
Отговор #54

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето и моите фотоси (цъкнете на снимката, за да се отвори албумът):


Декември 06, 2012, 13:21:56
Отговор #55

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Роска много добри снимки!! Абе човек ти къде беше  :D Толкова ли съм отнесен... Що не се обади?

Декември 06, 2012, 14:48:17
Отговор #56

Неактивен ton4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Бързо ме разпознахте. Защо ли.
Нямам нищо против организаторите, това бяха съвети а не нападки. Когато са ми поискали помощ съм се отзовал. Системата за майсторските е много проста. Има едни аларми за при прекъсване на светлинен лъч. Ще използваме една такава. Трябва ни и един хронометър. Всичко това в сглобен вид заедно със светофара да струва не-повече от 200-300 лв. Ще се захранва от акумулатор, което в случая не е проблем, защото консумацията няма да е голяма, пък и времето за работа ще е не повече от час. Аз съм съгласен да се вдигне таксата за участие с 5 лв. и средствата да се инвестират в такава техника. Не разбирам чак толкова много от електроника, но ако няма друг желаещ мога и да събера въпросното устройство. За точната езда е още по просто. Двата часовника са готови устройства. Трябва само при минаването на контролата съдията да прави снимка на колата и дисплея на часовника. Всички имате хубави апарати, ще му заемете един. Програмката мога и аз да я направя, не ми е проблем, но лаптоп нямам, пък и няма да е честно участник да обработва резултатите.
Поздрави!

Декември 06, 2012, 15:14:05
Отговор #57

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Тони то и сега се прави по почти същия начин. Марин и Орлин си синхронизират часовниците на старта ( на единия - Орлин се засича на някакво точно време примерно час, тогава и Марин стартира хронометъра), след като отиде на финала се обажда и първата кола тръгва на кръгла минута примерно 12:15:00 и се записва на всеки един автомобил минутата в която тръгва. Така като пристигнеш имаш едно време примерно 12:32:45 Ако си бил първия стартирал автомобил е лесно да си сметнеш времето още на финала. Накрая се взима стартовото време 12:15:00  и времето ти на финала и едно изваждане и си готов. Тази година мазалото се получи от грешка при сметките при изготвяне на самото трасе. Кофти е но какво да направим има е и тази част в играта, ясно е кои са губещите. Колкото и да го критикувам Орлин пак го разбирам и оправдавам сам човек нормално е да пропусне или забрави нещо. А колкото до самата дистанция нейната точна дължина не знам как може да се засече. С нова кола ок но всички коли имат заложена грешка в километража, с GPS ок но и те имат грешка да малка е 5-10 м. а ако не ти е оригинален софтуера може и повече ( това го казвам от опит) и най вече класа на точност на съответния GPS. Затова е най добре да се направи една отсечка от 1 или 5 км от която всички да се водим. Както уредите на колите така и GPS-сите могат там да се калибрират.   
Товаза сега от мен и да се надявам да се видим всички на 18.12.2012
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 06, 2012, 15:17:44
Отговор #58

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Радвам се, че имате идеи за подобряване на времеизмерването и качеството на състезанията като цяло. Но за да станат наистина на високо ниво нещата ще са нужни доста повече пари. Примерно, за догодина в програмата на ретро мероприятията се предвижда едно планинско ретро рали Стара планина, за което организаторите от БАК Ретро са договорили безплатно използване на техника и съдии от превеждащото се по същото време планинско състезание от календара на БФАС. Доколко ще се получат там нещата само времето ще покаже, но определено според мен трябва да търсите контакти и развитие именно в тази насока, иначе в кризата ще е много трудно със спонсорирането...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 06, 2012, 15:29:29
Отговор #59

Неактивен ton4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Аз не искам да се променя начина на засичане. Искам да се премахне човешкия фактор от времеизмерването. Ако аз съм съдия и имам симпатия към някой или неприязън към друг лесно мога да объркам сметките на участниците. Оставете ги GPS те на мира, видях ги колко са точни, особенно на Сливен в балкана, по едно време се движех с 200 км/ч по завоите според него.