Автор Тема: 14-то класик рали "Обиколка на Варна" - 01. ~ 02.12.2012  (Прочетена 37120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 06, 2012, 15:32:01
Отговор #60

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Времеизмерването не е проблем, ние не сме F1, за да цепим стотната. Най - големият проблем за организатора е точното измерване на разстоянията на отсечките за точна езда, колкото и странно да звучи. Друг проблем е бързото взимане на адекватно и справедливо решение при установяване на грешки...

Декември 06, 2012, 15:39:17
Отговор #61

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз не искам да се променя начина на засичане. Искам да се премахне човешкия фактор от времеизмерването. Ако аз съм съдия и имам симпатия към някой или неприязън към друг лесно мога да объркам сметките на участниците. Оставете ги GPS те на мира, видях ги колко са точни, особенно на Сливен в балкана, по едно време се движех с 200 км/ч по завоите според него.

Тони, човешкият фактор няма как да се избегне, защото дори и GPS-а се управлява от някой човек. Но за човешкия фактор не бива да се притесняваш - варненската група се разцепи точно поради "симпатии или неприязън". Тези, които обичаха да си дават купи един на друг останаха в другия клуб. В "Авто мото ретро клуб Варна" това нещо поне го няма - мога да го заявя със сигурност!

Декември 06, 2012, 16:24:50
Отговор #62

Неактивен ton4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Ако грешки не се допускат, няма да е необходимо да се взимат адекватни решения после. Искам да ме убедиш, че примерно Орлин ме пуска точно на секундата когато тръгвам по етапа. Аз защото не мога да съм сигурен, не съм го видял с очите си. Аз на оная си работа не вярвам, че ти искаш на думата ти :D. Просто организаторите ще бъдат едни свидетели на ралито без някакси да могат дори и да искат да влияят на изхода му. Не налагам мнението си на никого, това е предложение и мисля, че това е начина да се привлекат нови участници. Чрез безпристрастно класиране.

Декември 06, 2012, 17:00:30
Отговор #63

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Нали по рано обясних как става пускането по трасето. Пример:
N1 тръгва в 15:03:00 (затова ти брои на старта 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1, старт) на финала Марин спира хронометъра използвайки опцията за обиколка и ти имаш време на неговия хронометър 00:30:45:125 (часове:минути:секунди:стотни) Марин по рано преди да тръгне за финала стартира хронометъра с часовника на Орлин (14:45:00) или в този случай времето на N1 за отсечката е 00:12:45:125.  Има автоматизирани системи за тази цел но няма пари за тях  А И КАК ДА СЕ СЪБЕРАТ КАТО ПОЧТИ НИКОЙ НЕ СИ ПЛАЩА ЧЛЕНСКИЯ ВНОС.  Говоря за членовете на клуба все пак той е съорганизатор на мероприятията. 
ч : м : с : стотни)
 Проблема е наистина в измерване на разстоянието. Нали се сещате че ако сечете завоите на всеки един се намаля разстоянието с по 1 до 2 м. да не казвам и повече. А сега да помислим за отсечка от ралитата с по малко от 30 завоя? Мисля че има 1 или 2 такива.
Аз поне не се сещам за по добър начин от този: Едновременна засечка на километража на колата с този на GPS-a  произволна отсечка от магистралата ( по презумпция се смята че там табелите за километрите са верни) и вече както писах по рано.     
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 06, 2012, 18:21:22
Отговор #64

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ако грешки не се допускат, няма да е необходимо да се взимат адекватни решения после. Искам да ме убедиш, че примерно Орлин ме пуска точно на секундата когато тръгвам по етапа...

Няма защо да те убеждавам, че Орлин е точен...
Първо - на Орлин му е все тая кой ще спечели, вярвай ми, познавам го от средата на 2000-та година, т. е. почти над 12 години. Всъщност за Орлин е добре, когато всички са доволни, той няма интерес от кашите, които за съжаление сам забърква.
Второ - какво значение има дали те е пуснал с една секунда по - рано или една секунда по - късно...? Секунда или две за точната езда не са от значение. Още повече, че кога те е пуснал Орлин няма значение - има значение кога са те засекли на финала, защото както е написал Благой по - горе - тръгването за всички се приема че е на точната секунда по график ;) . Което ме подсеща за друг много сериозен проблем - много от участниците не са съвсем наясно със същността на упражнението и това към какво да се стремят, за да постигнат добър резултат...
Трето, най - съществено - в тези прояви се работи с такава точност - едни часовници, се държат от едни хора. Това е принципа. Ралито е ретро, точността е ретро (нищо, че хронометрите са електронни) и донякъде в това е чара на събитието. Нямаме нужда да цепим секундата. Ако на някой не му харесва, че хронометър се пуска и спира от човек - не участва в класирането, а си кара само за кеф ;) .
И пак да кажа - основният проблем е в разминаването между зададената дистанция за точна езда и нейната реална дължина. Това беше проблем на Турист трофито, на етапа към Балчик, проблем стана и сега - на първия етап. Но ако на Трофито имаше достатъчно етапи, за да може да се отмени един, то сега нямаше как да се направи същото при само две отсечки за точна езда...

Декември 06, 2012, 18:36:14
Отговор #65

Неактивен ton4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Я да видим сега. Щом така ревностно защитавате сегашната система, значи сте облагодетелствани по някакъв начин от нея. Ако аз виждам, часовника когато тръгвам по етапа нямам проблем с доверието на съдията. За съжаление часовника на края на етапа не мога да го видя. Той ще се гледа от другия съдия и придружен със снимка, защото ако го вижда участника няма смисъл от замерване. Ако ме пуснат по-рано или по-късно от уреченото време ме бърка мен по моя хронометър. Аз си работя по разстояние и секунди. Може да избързвам може и да изоставам, понякога се налага.

Декември 06, 2012, 18:54:01
Отговор #66

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Я да видим сега. Щом така ревностно защитавате сегашната система, значи сте облагодетелствани по някакъв начин от нея...

Тони, навлизаме в безсмислен разговор... Сегашната система си е съвсем приемлива на теория, лошото е, че организаторите не успяват да я приложат точно на практика, без да има нещо, което реално да им е голяма пречка...
А за облагодетелстването не ми говори - точно за това писах по - горе - в "Авто мото ретро клуб Варна" тия глупости ги няма, стига с тая параноя за привилегировани участници, екипажи и т. н. И последно по тази тема - аз бях навигатор на Ники Ковачев с бялото Porsche - един от най - редовните участници години назад. На "Обиколка на Варна" излязохме за победа, в борба за титла с Благой. Резултатите - ние сме на 10-то място, ти си на 12-то, Благой е на 13-то... Е как сме облагодетелствани... Но не само, че не сме, което е съвсем нормално - убеден съм, че никой няма и минимално доказателство за умишлено компроментиране на резултатите!!! Тук е важен принципът, събрали сме се честни хора, не да се лъжем, а да се забавляваме. Но не знам защо се впускам в подобни обяснения - това е ясно. Дискусията трябва да се води по друга тема - как можем да сме полезни на клуба си...

Декември 06, 2012, 21:10:13
Отговор #67

Неактивен svetlozar_sv

  • Публикации: 66
  • [url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines
мисля че много го задълбахте това рали, все пак да не забравяме че няма награди просто една купа, мисля че повечето от нас идват да си начешат крастата и просто да се позабавляват каквото е класирането такова да е, важното е да има повече коли за да ни е интересно да идваме, поне аз идвам само заради самото събитие а не да спечеля.

Декември 06, 2012, 21:26:05
Отговор #68

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Тук е важен принципът, събрали сме се честни хора, не да се лъжем, а да се забавляваме. Но не знам защо се впускам в подобни обяснения - това е ясно. Дискусията трябва да се води по друга тема - как можем да сме полезни на клуба си...
Браво Роска достатъчно ясно си обяснил каква е цялата същност на проблемите, наистина Орлин се разсейва повече напоследък, като от него се очаква на рали да бъде всичко точно. Просто ни обърка всички с тия 12 километра, а не е трябвало, защото знам че има и точни езди в които като показател се дава само и единствено средна скорост на шофиране. Явно темата е дълга и по-важното е на ралито да се забавляваме, аз поне се чувствам много добре особено когато сме много коли. Наздраве момчета!
P.S. Роска много добри снимки братле  O0

Декември 06, 2012, 22:09:39
Отговор #69

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз пет пари не давам че съм последен на ралито  :)) :)) Много яко ми беше и супер се забавлявах. Аз и за друго не ходя де  :D Много готини хора има и когато мога пак ще участвам.