Автор Тема: Ретроавтомобили от 70-те години за продаване.  (Прочетена 27859 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2012, 19:31:19
Прочетена 27859 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
         Тези няколко хубави олдтаймера, са собственост на нашия колега Владо Топалов, и ще са за продаване. Пускам обявата по негова молба, и с неговите телефони.   :)
Подредени по азбучен ред, колите са следната наличност:

1. Буик Сенчъри.
Бял, със син отличен плюшен салон, модел 1983 или 84 година, с  6-цил дизелов оригинален мотор.
Мотора е наличен, но не е в колата поставен, и е със значими повреди по него /счупен блок и биела/.
Иначе Буика е с автоматик и климатик, които са налични и до последно работещи.
Колата е с нови номера, и може да се прехвърля. На цена ще е- 1800 лв.

2. Пежо 304.
Светло синйо, със сив перфектен оригинален винилов салон.
С регистрация, и работещ мотор. Модела е от 1971 година, цената ще е 4000 лв.

3. 2 броя Хонди еН 360.
Тези японски Мини конкуренти ще са продават двете в комплект.
Като и двете са напълно работещи, здрави, и комплектни /на бялата има предните калници налични/.
И двете са с редовни немски документи, нов внос са, и може да се регистрират без проблеми.
Общо двете оризарки ще са 4000 лв на цена.
Като модели Владо казва, че са от 1973 година, и са с 2 цил мотори с въздушно охлаждане.

Всички коли са здрави на каросерии, и доколкото ги огледах по детайлно сега, по принцип са без гнилочи и с минимални ръжди.
И с изключение на Буика, са напълно в движение.  :D

Владо казва, че има за продан и едно много хубаво Пежо 204, абс. брилянтно, но то ще
е 6000 лв на цена.

Разбира се, цените подлежат на коментар и договорка, при сериозен интерес, и огледи на място.
Тел на Владо са: 0888-770823 и 0898-667118.

Виждащото се на снимката синйо Бертоне Х1/9 е на известния в ретросредите Сашо Истината, и също ще се продава.
Него иначе го снимах инцидентно.
Собственика на другите коли Владо може да каже повече подробности и за него.
Каросерията няма ръжди, но има липси, и е лошо боядисана, макар и да е в готин адзуро отенък.
Най-голямата и липса на Фиатката всъщност е мотора.   O:-)
Но реално такъв 1,5 ОНС мотор е същия от Ритмо 85 еС.
Иначе мотора тотално го няма, както и 2 от оригиналните лети джанти, и седалките.
Не знам и документално как седи колата.
За сметка на това, вероятно и цената ще е ниска за модела.

Маздата РХ 7 1-ген била с работещ мотор, и също е на Истината.
Нямам обаче престава по колко пари ще иска за Бертонето и Маздата Истината, /с него не контактувам особено/.  :))
Вероятно контакт с него за тези коли при интерес, ще може да направи Владо Топалов.  :)

Всички тези коли се намират в един от трудно достъпен двор  :)) на комлекс от сервизи и цехчета, близо до кръговото движение на 4-ти километър на Цариградско шосе, в посока към центъра.

За обяснения за стигане до мястото за оглед, звънете на тези постнати телефони на Владо.


























« Последна редакция: Ноември 16, 2012, 19:44:39 от dido1903 »

Ноември 16, 2012, 19:34:27
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Виждащия се тук Голф Кабрио от 1-та серия с черните брони, също е доста оригинален и запазен.
С 1,6 карбураторен мотор е, вероятно ще се продава и той, но не се сетих да попитам Владо за цената му.  :)























Ноември 16, 2012, 19:40:14
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и снимките на кабрио Голфа и по-детайлни такива на Пежото 304.























Ноември 16, 2012, 19:43:18
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

















Февруари 17, 2013, 12:02:44
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Вчера минах на гости на нашия колега, бившия председател на ретроклуба, Владо Топалов, и мернах при него 2 броя много интересни Додж Рам пълноразмерни ванове.
В САЩ на такива с ламаринени страни бусове, им викат- Хипи Ванс. ))
защото не се вижда вътре, и може мнго хора да си живеят спят  на пода, необезпокявани от странични погледи, хахах... :)
Според мен, с малко преустройство, биха станали на идеални къмпери.

Като конструкция тия Рамове са истински масивни талиги, на отделни шасита са, със задно предаване с цели мостове, и с 3,9 литрови 6 цил. мотори.  :)
И двата Вана са почти идентични, на синия на цвят вратите му товарните се отварят една срещу друга тип кабинет, а на сивия има една слайд врата обща.

Конструкцията им и моделите идват директно от 70-те,  ;D а на производство и преден лифт са почти нови машини, правени са в края на 90-те.
И двата броя са били ползвани малко от американската армия, и са на оригинални 50 до 60000 мили пробег.
Като цяло са в много хубаво състояние, синия си работи безупречно.
А за сивия Владо казва, че има издухала гарнитура на едната глава, или нещо подобно.
Обмитени са за Европа, и  имат Евросертификат, така че мито и Технотест няма да се плащат.

На цена, мисля че колегата Владо им иска умерени суми сега, за тоя вид возила и за прилично новото им състояние.
Преди Нова година им искал по 10000 лв.
Като видял обаче че няма много фенове,  :)) в момента ги дава само по 6000 лв на парче.
Колите могат да се видят при другите му Олдтаймери наблизо до колелото на 4-ти км на Цариградското.
Тел на Владо е: 0898-667118.
























Февруари 18, 2013, 09:30:46
Отговор #5

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Като видял обаче че няма много фенове,  :)) в момента ги дава само по 6000 лв на парче.

Вуйче, Стоян ми беше казал 3-но по ниски суми за тези ванчета ? Да не би някой пак да се е превъзбудил  :D
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 18, 2013, 10:57:24
Отговор #6

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Цитат
50 до 60000 мили пробег, a за сивия Владо казва, че има издухала гарнитура на едната глава, или нещо подобно .
кажи честно, как така тези здрави двигатели, така издухват гарнитури, на почти никакви километри /мили/:)

Февруари 18, 2013, 15:29:57
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Вуйче, Стоян ми беше казал 3-но по ниски суми за тези ванчета ? Да не би някой пак да се е превъзбудил  :D
-Е... всеки гледа да "Фане ръка" в тая криза...  ;) O:-)

Не бе, тия коли не са при Стоян Американеца, а при Владо Топалов.
Съвсем различни на състояние и на пробег са от на Стоян екс-бусовете.
Освен това на Стоян бяха Астро ванове, които са мидсайз.
Тия Доджове са фул сайз.
А ако контекста е, че има натоварени от мен големи комисионни,  :)) /разбира се аз обичам парите от небето,  :D/, ако бях сложил нещо за мен, щях да дам моя тел. за контакт, а не направо този на собственика Владо, нали така/  ;D

Като сравнение на цени, в нашето Мобиле единствения подобен такъв фул сайз Додж бус с тази предница, макар и с осмак мотор и седалки, е на цена от 13000 лв.
Така че за мен цените на Владо са адекватни.

Другия плюс на тия ванове е, че почти целогодишно, през разни интервали от време, ги наемат в прилични техни количества за снимки в НюБояна, било за фон за снимки, било за возене на техника и екипи.
Което и мен ме учудва, предвид че студиото си имат тяхна доста техника, ама си е така.
А такава честота на наемане, не може дори да се каже, че я има и за типовете леки американски коли.
Та това, за който е близо до филмбизнеса у нас, или въобще за който е по-светнат, и има контакти, и въобще е в час, е още една причина, да не се продават съвсем без пари точно тоя тип УС товарни возила.

Ама аз не виждам смисъл тук да пишем и обсъждаме глупости, спамейки прилично темата.
Ако някой иска да обсъжда предимствата ли недостатъците на американските коли като цяло, и евентуалните на тези конкретно тук, може да си пише в общите приказки.
Който има сериозен интерес към вановете, да звъни на дадения тел, и да ги гледа на място.
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 17:23:44 от dido1903 »

Февруари 18, 2013, 15:37:46
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Цитат
50 до 60000 мили пробег, a за сивия Владо казва, че има издухала гарнитура на едната глава, или нещо подобно .
кажи честно, как така тези здрави двигатели, така издухват гарнитури, на почти никакви километри /мили/:)
Е, това са несъстоятелни въпроси.
Естествено, че и чисто нов мотор може да прегрее.
Особено пък в случая, мотори, които не се карат с години, и както казва колегата, както са примерно били служебни/армейски, неадекватно и прекалено много на моменти им е давано газ.

Много тук трябва да се задълбава за обяснения, но общо казано, традиционните УС мотори са правени с глави с гаден чугун, цепят се и прегряват лесно при неправилна екплоатация и натоварвания.
Но пък за сметка на това, действително може да въртят огромни пробези.
Който има достатъчно опит с американски коли, знае и каламбура, че УС-моторите, по принцип винаги си бълбукат.  :))

Февруари 18, 2013, 16:05:07
Отговор #9

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
А ако контекста е, че има натоварени от мен големи комисионни,  :)) /разбира се аз обичам парите от небето,  :D/, ако бях сложил нещо за мен, щях да дам моя тел. за контакт, а не направо този на собственика Владо, нали така/  ;D

Аааа нищо подобно, просто Стоян ми цитираше такава или даже по-малка сума за 2-та че са му ги предлагали  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic