Автор Тема: Ретроавтомобили от 70-те години за продаване.  (Прочетена 27861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2013, 18:32:22
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ако контекста е, че има натоварени от мен големи комисионни,  :)) /разбира се аз обичам парите от небето,  :D/, ако бях сложил нещо за мен, щях да дам моя тел. за контакт, а не направо този на собственика Владо, нали така/  ;D
Аааа нищо подобно, просто Стоян ми цитираше такава или даже по-малка сума за 2-та че са му ги предлагали  ;)

Е, то няма лошо, никой не бяга от пари от небето,  :)) ама... абсурд е да става въпрос за същите коли.
По принцип УС фулсайз вановете на отделни шасита, никога не падат драстично на цени, колкото и да са разхлопани или счупени.

Няма как да се продават на цени като на Вояджъри примерно, и то разхлопани Вояджъри.  ;D
Най-евтините цени които искат на подобни возила по сайтовете у нас, са от порядъка на 3-4000 лв на ван, и то за истински баби, 25-30 годишни коли на възраст, и на истински многостотин хиляди мили пробег.
В Западна Европа фулсайз вановете също не са без пари.
Ака въобще, ама въоще, става въпрос за същите коли, Стоян нещо не е дорабрал, или му се е прищяло да е така. ;)
А това че преди време, Стоян два три подобни фул-сайз вана, макар и доста бити, продаде без пари, или направо ги върна на вторични,  :)) също не е релевантно в случая.

Иначе, не мисля, че Владо и Стоян се познават въобще.  :D
Владо на УС-фенове събирания на ходи, а Стоян на ретропаради също не ходи. :))
Често се виждам и с двамата, и естествено щях да знам, ако са познати.

АМИ ВСИЧКО ТОВА НАИСТИНА НЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ ДЕ.  O:-)
По принцип Владо много не е фен на американски коли, така че тия ванове са му малко встрани от вниманието.
Но не е пускал наскоро обяви по нашите сайтове за тях, той в това отношение не е много напорист. :)
Иначе в колите седят табелите с цените от няква автокъща, дето ги беше оставил там, с цени от по 10000 лв на кола.

Хех, се мисли че примерно двата Вана би ги дал Владо за 6 бона, наистина е наивно.
А и ако беше така, нямаше тук на приятелска база да ги анонсирам, а сигурно вече щяха да са в моя гараж/двор.  :D

Февруари 28, 2013, 18:45:14
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето малко по-подробни снимки, вкл. и от интериорите, на двата буса Додж.
Модела им е Рам 1500.
Като години и пробег, сивия е произведен през 2001 година и е само на 50000 км, а синия металик е правен през 2000 година, и е на 150000 км.
Както се вижда, главите на сивия бус са свалени, и едната от тях е за заваряване или за смяна, защото има малки пукнатини от прегряване.























Февруари 28, 2013, 18:53:31
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това е една много хубава пура 500, която Владо има от известно време, и която си я кара не чак толкова често, но редовно.
Той лично си я харесва с десния волан, и не мисли да я продава, доколкото знам.
Но ако някой има сима интерес към колата, може да му звънне и да го разпита за нея подробности.
Не знам аз лично нищо по конкретно, но на външен вид и на салон ми се вижда доста стегната и свежа. Цвета е отвън е Бритиш рейсинг грийн.  :)


































Февруари 28, 2013, 21:32:28
Отговор #13

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ето малко по-подробни снимки, вкл. и от интериорите, на двата буса Додж.
Модела им е Рам 1500.
Като години и пробег, сивия е произведен през 2001 година и е само на 50000 км, а синия металик е правен през 2000 година, и е на 150000 км.
Както се вижда, главите на сивия бус са свалени, и едната от тях е за заваряване или за смяна, защото има малки пукнатини от прегряване.

Само аз ли не виждам интериор и глави.  ;D

Февруари 28, 2013, 21:34:49
Отговор #14

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Има ли значение, едва ли някой ще си купи скъп счупен прегрят бус  O:-)

Февруари 28, 2013, 22:56:00
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Всичко отива на вторични..... 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 28, 2013, 23:47:16
Отговор #16

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Има ли значение, едва ли някой ще си купи скъп счупен прегрят бус  O:-)

Аз бих си купил някой за кокошарник

Март 01, 2013, 02:19:12
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Пежото е много готино. И много приятен цвят.  Има много хубав салон, оригинален.  Честно казано, най-много ми харесва Пурата.  O0  И на цвят, и на интериор, и на двигател.  Само дясния волан хич не й отива, но е и грехота да се преправя. Винаги съм харесвал тази комбинация - винено червен металик/тъмно син металик/тъмно зелен металик със светъл, кремав салон. Мразя, мразя кожи, ама когато е хубав си е хубав. Имат и плюшени тапицерии.  Конкретно тази, зелената е много готина.  Ако й се пооправи боята и джантите, ще стане приказка.  Хора, единствената кола, която винаги е била на далавера, това е Мерцедес.   Кеф на части-кеф на цял. Само да е запазен и хубав, винаги има кой да си закупи. В същност, той само тогава е изгоден.  Пък и този мотор ,,500" е къде-къде по-хубав от цитираните Американски. Тя и колата е разкошна, а не е като да не да вървят. 

Интересни поне за мен автомобили е насъбрал този човек, а шефският автомобил е грандиозен.  :)) Не мога да изкажа мнение за другите. Все пак не са поредната скрап, а даже са оригинални и комплектни.  Може да не са музейни експонати, ама пък ако човек реши да се занимава, много по-евтино, лесно и качествено ще се получи.

Март 01, 2013, 05:50:44
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наистина много хубав Мерцедес.Нищо не пречи човек да си изкара целия живот с него безаварийно,че и децата му.А после внуците ще продължат да го карат по паради и изложения.

Март 02, 2013, 22:14:45
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Само аз ли не виждам интериор и глави.  ;D

А, налични са главите, може да не съм ги снимал добре.
 Иначе отзад интериор няма, това е ясно, то си личи че са товарни бусовете по ламаринените страни.
Но отпред на табло и седалки обаче са комплектни.

Е, цените не мисля че пък са толкова грандиозни.  :))
Вчера Владо ми каза, че ако някой ги вземе двата общо, и за 10 бона в лева ги дава.
Сигурно при пазарене на място и надолу още ще се смъкнат.

Ама чак пък без пари наистина не мисля, че ще ги даде.  :))
Все пак тази есен, му навъртяха някоя и друга хилядарка приходи, дори и само от стоене за фонове по НюБояна.
И ако за скрап нещо ще се дава, той дори на същия плац, има бусове/бусчета и строителна техника, дето са прилични тонове на маса.

Иначе да, Пежото 304 наистина е оригинална и запазена кола, а Бенца 500, още повече.
А специално за пура, обръщане на табло и рейка биха били не скъпи и праволинейни неща като занимания.
Още по моргите и другаде у нас, има хвърлени министерски пури, с ляви табла и рейки, от които не скъпо могат да се вземат тези неща.
Ето малко снимки и от двете Хондички, и от Пежото.