Автор Тема: ГАЗ 21 1967 серия 3 - Хасково  (Прочетена 24360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2013, 21:59:01
Отговор #20

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Не са лепени, за демонтаж има два начина: 1. Елегантен - намазваш уплътнението отвътре с веро или нещо друго хлъзгаво и подбутваш леко леко. 2. Брутално - лягаш на седалката и с крака го избиваш, аз така направих и си излезе цяло, но и не ми пукаше дали би се счупило, защото имам нови :)

Януари 21, 2013, 23:08:20
Отговор #21

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Не са лепени, за демонтаж има два начина: 1. Елегантен - намазваш уплътнението отвътре с веро или нещо друго хлъзгаво и подбутваш леко леко. 2. Брутално - лягаш на седалката и с крака го избиваш, аз така направих и си излезе цяло, но и не ми пукаше дали би се счупило, защото имам нови :)
аз съчетах и двата метода които е описал Стефан, мажеш много, ама много хубаво с течен сапун от вътре, и после лягаш удобно и вдигаш краката хахахахах, но жена неможе да го направи, така че си ти на ход.

Януари 22, 2013, 00:21:31
Отговор #22

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Не са лепени, за демонтаж има два начина: 1. Елегантен - намазваш уплътнението отвътре с веро или нещо друго хлъзгаво и подбутваш леко леко. 2. Брутално - лягаш на седалката и с крака го избиваш, аз така направих и си излезе цяло, но и не ми пукаше дали би се счупило, защото имам нови :)
аз съчетах и двата метода които е описал Стефан, мажеш много, ама много хубаво с течен сапун от вътре, и после лягаш удобно и вдигаш краката хахахахах, но жена неможе да го направи, така че си ти на ход.
За това, което намекваш, моята на предната облегалка има две крачета и става на спалня, явно е била директорска:)

Януари 22, 2013, 19:39:25
Отговор #23

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Днес ходих да говоря с фирма която да дойде да ми ги извади на място.Като казах че е за Волга ои най стария от майсторите каза че не е виждал спукано стъкло на такава кола.И той ми предложи метода с краката-хаха.Ще се опитам по елегантния начин има резервни стъкла ,но не ми се иска да чупя.Днес времето беше прекрасно и внезапно ме обвзе трудов ентусиазъм.Седнах пих кафе и чаках да ми мине , но не стана палнах гси-то и в гаража.Свалих предния мост подготвих спирачните тръби утре ще ги дам да ми ги направят медни.Маркучи имаше нови в колата , но не ми вдъхват доверие така че ще пригодя некви нови не смятам че ще е проблем.Купих нови спирачни цилиндърчета остана само нови челюсти да купя.Не знам дали разпределитела да го оставям или да го заменя с такъв от лада защото все пак е на 40години.Малко снимки от днес
За пръв път виждам преден мост с самостоятелна конструкция окачен на тампони.Мисля че Васко търсеше такива из форума.Аз лично мисля че от тях полза няма!Изпадаха и некакви гумени подложки



Януари 22, 2013, 20:48:15
Отговор #24

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
............Маркучи имаше нови в колата , но не ми вдъхват доверие така че ще пригодя некви нови не смятам че ще е проблем.Купих нови спирачни цилиндърчета остана само нови челюсти да купя.Не знам дали разпределитела да го оставям или да го заменя с такъв от лада защото все пак е на 40години.....

Кой разпределител?
Търси в магазина оригинални маркучи. Стават от УАЗ 452, 469. Може и твоите да са добри. Няма какво да им стане. Тях ги скапва течността. Виж да не са напукани. Надуй ги с уста, за да провериш дали са проходими и ги мятай.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 22, 2013, 21:56:28
Отговор #25

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ако новите маркучи които ги имаш са от съветско време,ги слагай без да се замисляш.Новите в магазините които сега се продават,обикновено карат от месец до три.Няколко колеги вече,смениха по три комплекта от три различни магазина докато случат на маркучи.
За стъклото,тезата че уплътнението не е залепено и стъклото слиза лесно е вярна, еднозначно обаче се отнася за времето когато колата е излязла от завода.В завода уплътнението се маже с незасъхващ мастик,който служи за уплътняване,не за залепване.Кой обаче може да гарантира,че някой заради теч не е лепил с нещо,виждал съм  и  уплътнения на 50 годишни коли залепнали към купето и без да са мазани с лепило или силикон.Затова винаги,уплътнението по целия периметър се проверява за залепване и при необходимост се отлепва с широка отверка или широко дървено клинче.И чак след това се пристъпва към сваляне.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 23, 2013, 03:39:19
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Един приятел има 3-4 комплекта нови спирачни маркучи за 21ца. От едно време уж...
Тъкмо ще стигнат за действащите люде с Волги.

Ако някой има интерес да ми пише на лично съобщение и ще ви свържа с човека.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 24, 2013, 17:41:28
Отговор #27

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Един приятел има 3-4 комплекта нови спирачни маркучи за 21ца. От едно време уж...
Тъкмо ще стигнат за действащите люде с Волги.

Ако някой има интерес да ми пише на лично съобщение и ще ви свържа с човека.
Мерси Митак

Януари 24, 2013, 19:06:53
Отговор #28

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аха, значи мен и победовод ни отсвири............Мина на 3-та скорост с Волгата покрай нас. Добре.

Желая ти успех!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 24, 2013, 21:57:29
Отговор #29

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
............Маркучи имаше нови в колата , но не ми вдъхват доверие така че ще пригодя некви нови не смятам че ще е проблем.Купих нови спирачни цилиндърчета остана само нови челюсти да купя.Не знам дали разпределитела да го оставям или да го заменя с такъв от лада защото все пак е на 40години.....

Кой разпределител?
Търси в магазина оригинални маркучи. Стават от УАЗ 452, 469. Може и твоите да са добри. Няма какво да им стане. Тях ги скапва течността. Виж да не са напукани. Надуй ги с уста, за да провериш дали са проходими и ги мятай.
Има един разпределител закачен под местото на акумолатора.На него е закачена и стоп машинката.И не съм ви отсвирил.Благодаря ви за инфото на теб и на ПОБЕДОВОД