Автор Тема: Реставрация на Renault 4CV  (Прочетена 8392 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 09, 2013, 12:08:23
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доколкото знам става и мотор от Волво 340, колегата regreed има следващия модел R4-ка комби с такъв ДВГ, така че най-добре може да разясни. Доколкото знам навремето през 50-те са внасяни и продавани официално чисто нови у нас... така че до преди 15-20 г. имаше останали доста от тия коли, имаше дори учреден клуб на собствениците им "4 коня". Само председателят му Любо от Павлово притежаваше няколко такива и вероятно все още са му останали доста части, но за съжаление не поддържам връзка с него.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 10, 2013, 13:15:45
Отговор #11

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Ще има доста кърпене , за един месец едва ли ще стегнете ламарините сори чи ти охлаждам ентусязма но колата си е доста изгнила ако не сте се занимавали потърси опитен човек , не маистор а опитен маистор !

Януари 29, 2013, 16:40:36
Отговор #12

Неактивен mentos1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Благодаря за вниманието и засега е в зимен сън проекта на пролет до лятото се надяваме да придадем цялостен вид на купето само се чудим как ще можем ли да заменим пясъкоструйката, че съм чувал че е доста скъпо. Иначе искаме да я направим без петънце ръжда и лятото ще решим за двигателя какво ще правим

Януари 29, 2013, 16:47:33
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
..........само се чудим как ще можем ли да заменим пясъкоструйката, че съм чувал че е доста скъпо. ..........

Не, не можете да я замените.
Особено във вашия случай.
 :)
Скъпо е ,но  сам знаеш,че като бъркаш в калта не можеш да останеш чист.

Януари 29, 2013, 22:05:41
Отговор #14

Неактивен regreed

  • Публикации: 360
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Здравей колега! Реното е хубав и ефектен модел. Ако си има документи пробвай да го възстановиш - не са останали много в България. За София знам няколко в добро здраве, за страна вече съм загубил контакти. Моторът е идентичен със този на моделите R4 (1120, 1121,1140....),  R5 ( 1976-1982) R6, Renault 8, Renault 10 Renault Dauphine, Dachia 1300, Volvo343(1300) специално твоят модел е с 1000ccm двигател но не е беда  да сложиш какъвто има, блокът е същия визуално и по размери. Трябва да смениш маховика. При интерес мога да те свържа с човек който (надявам се все още) притежава такова , за обмяна на опит. Желая ти успех с реставрацията и много безаварийни километри с придобивката. Поздрави!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder