Автор Тема: ВАЗ 2105 1300S, 1985 г.  (Прочетена 27785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2012, 23:18:24
Прочетена 27785 пъти

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Гледам понапълнило се със Жигули-та в раздела, та реших и аз да се похваля с новото си возило, всъщност първият изцяло и единствено мой автомобил. И така по темата:
При наличието на два руски автомобила в семейството от както се помня, бях се зарекъл да не си купувам руско МПС...Исках за всекидневка и за каране като цяло да си взема класиката Е30, но прецених че за момента нямам финансова възможност да влизам в големите филми и така на 01.11.2012 станах собственик на Ваз 2105. 
От няколко месеца усилено си търсех Ваз за всекидневен автомобил изискването беше да е със здраво купе, от Габровския регион и за нормални пари. С приоритет бяха четифарките, но не намерих каквото търсех.
Съвсем на шега обаче изпадна тази петица. '85 набор е 1300s, на 183000 км. Общо взето гаражна, оригинална боя, не кърпена, без сериозни удари-само някакви козметични забележки.
Отдавна не бях виждал такова здраво купе. Вземах я с газова уредба 4 зимни гуми и 4 летни гуми в перфектно състояние и два нови предни амортисьора делфи, за скромната цена от 800лв. По двигателя е сменяно само масло,филтри, свещи, ремъци и веднъж съединител. Предишния собственик е бил маниак общо взето и техническото състояние на автомобила е перфектно. Ето как изглеждаше като я вземах:











И все пак аз абсолютно стоков автомобил не мога да карам, та веднага на следващия ден влезе в гаража. Махнах решетките на фаровете, гадните калобрани, смених си стъклата на стоповете, че бяха избелели на места, волана оригиналния разкарах, имах едни нови кабели за свещите пак жълта тесла монтирах си ги заедно с нова капачка. Прехвърлих окачването от старата Лада а именно твърди и ниски пружини с твърди амортисьори, едни джанти ми бяха изпаднали на оферта преди време и тях сложих, шпилки, друго гърне малко за визия, предния номер беше със странно захващане че и него коригирах и така... ето малко снимки как изглежда сега.





Праговете не са сменяни просто са запушени отворите за лайсната и после са боядисани черни. Другото което малко ме дразни е че предишния собственик тук там е пръскал по купето със спрей ама нещо цвета не е много направен като свят, но това ще го преживея.
Ето и какво бонусче съм намислил за напред:

Ето малко снимки на салона и отвън на светло направени :)









Тука вече с монтирана седалка:



И този уикенд се поизхарчи някой лев... В петък ходих малко на лов за части. Сдобих се с 1500 кубика движител. По-късно през деня го разглобих да видя за какво става въпрос. Този мотор както се вижда на снимките е ремонтиран някога за това и него вземах с надеждата да е що годе читав, ноо нещата не са точно така.





след почистването:





Главата както се вижда е 2101. По нея всичко е наред-вал, кубилици всичко е в нормите. Блока ще отнесе едно челосване, хонинг и нови сегменти. Коляновия вал обаче е за шлайф- като размер шийките са добре, но са надрани, лагерите също са много зле. Тази седмица ще си направя главата-пълна ревизия с някои друг бонус. Някой хора като разбраха че съм вземал лада ми дариха разни чаркала а именно 5 степенна кутия, разни части за мотора бутала, сегменти, ангренаж. Купих си и едно дясно странично огледало че мойта нямаше.




Предстоящите ми планове за Ладата са- да и събера и турбинирам мотора, замяна на таблото с такова от 2106, мокет вместо тея гуми по пода, промяна на предницата с цел по-добро управление и повече завиване. Лошото е че зимния сезон съвсем скоро ще започне а аз съм до никъде и нямам почти никакво време... Но пък в крайна сметка важното е да стане както ми харесва и както според мен трябва, ако ще и да мине сезона :D
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 12:58:30 от dido1903 »

Ноември 20, 2012, 12:23:08
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздрави за ентусиазма, Лада-та добре се е подобрила визуално с новото окачване и джантите! Ама ми се струва, че тази ежедневка май е станала втори проект :) За таблото от 2106 - вярно, че е по - красиво от това на петицата, но оригиналното е в стила на екстериора все пак, но това си е въпрос на личен избор все пак.
И нещо странично - на снимката с донора 2103 се вижда едно зелено шкодово купе, май скъсявано нещо... - снимка имаш ли?

Ноември 20, 2012, 14:06:22
Отговор #2

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Честито на Ладата. Попаднала е на правилния собственик  ;D

Ноември 20, 2012, 16:59:56
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Турбо ли  виждам? :)
Реле - регулатора кърти , обезателно или комутатор за чукче или безконтактно!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 20, 2012, 21:42:31
Отговор #4

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ако искаш имам и аз някои останали части за ВАЗ, мога да ти ги дам. Зимата пия червено, а лятото Бира. :))
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Ноември 20, 2012, 22:26:50
Отговор #5

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Правилно виждаш турбо да :D ама все още е на рафта в гаража  :-\ РР е готин да един от тунинзите, що се отнася до запалването то има самоделно транзисторно правено от предишния собственик :)

Ноември 20, 2012, 22:46:58
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Правилно виждаш турбо да :D ама все още е на рафта в гаража  :-\ РР е готин да един от тунинзите, що се отнася до запалването то има самоделно транзисторно правено от предишния собственик :)
Ти ще му найдеш бързо мястото! :D И ако ти се губят някои от ,,платковите задни светлини " не се колебай  , а си направи/набави от някоя морга хубави 6-7 пинови преходни куплунзи!
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 22:52:02 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 21, 2012, 12:42:59
Отговор #7

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :D Честита придобивкаи със здраве да я ползваш. Поговорката "Луд умора няма" важи с пълна сила за теб. Запачна се двигатели, скорости, джанти , турбини и тн. :D Да знаеш само, че под Ладата се лежи много по малко,  :) от колкото под Москвича :'( Успех в начинанието ;D

Ноември 26, 2012, 12:31:28
Отговор #8

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Благодарско на всички за хубавите думи  ^-^  Ето какво свърших през изминалата седмица по Ваз-а
Направих главата-нови водачи бронзови, фрезоване на леглата, шлайф на клапаните, нови гумички, челен шлайф 0,1мм. Напълно заводска глава.

В събота вземах блока от работилницата- бях го оставил за хонинговане и челен шлайф. След хонинга овалността на цилиндрите е 0,02мм(беше около 0,05мм), а хлабината  бутало-цилиндър излезе 0,1мм при допустима 0,15мм. Челно и той излезе на 0,1мм. Исках да му махам недохода, но се отказах за момента... Вече е измит почистен и боядисан:


Коляновият ми вал беше зле. Намерих друг много малко каран след шлайф. На 2-ри ремонт. Износване няма, шийките са добре.Измих го хубаво и той е готов за монтаж:


Същото направих с разпределителният вал. Той обаче имаше запушени отвори на 3 гърбици та се наложи да ги отпуша, премерих му хлабината между шийките и отвора в тялото 0,1мм при допустима 0,2мм
Заварих тръбичка на картера за отичане на маслото от турбокомпресора, боядисах го. Боядисах също и капака на клапаните. Алуминиевите капаци само ги лъснах с телената четка.


По мотора остана да изчистя и измия хубаво буталата и мотовилките, всички болтчета гайки и тем подобни и да премеря хлабината между к.вал и лагерите, както и аксиалния луфт на вала. Маслената помпа я разглобих и почистих трябва и нейните хлабини да премеря, че тя е най-важното от всичко...Набавих си всичко необходимо за сглабянето на мотора-сегменти, лагери, гарнитури, успокоител и обтегач...


В неделята обаче ми писна да се занимавам с мотора и се хванах да си сложа мокет. Старата лада беше с кафяв, който идеално се вписва в салона на новата:




Оказа се че по пода има разни стериопори които не съм и предполагал че има...



Това за сега от мен. Надявам се в събота най-късно да съм запалил. Дано всичко е наред :) 

Ноември 26, 2012, 20:22:39
Отговор #9

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Браво за руската машина и успех с проекта по мотора?Само един въпрос-Каква степен на сгъстяване гониш?