Автор Тема: ВАЗ 2105 1300S, 1985 г.  (Прочетена 27848 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2013, 17:46:37
Отговор #20

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има ги, има ги. Но са от новият модел - със картинка вместо като старите с букви.  :)

Януари 07, 2013, 19:55:35
Отговор #21

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Аз си имам уред за маслото нали съм с таблото от старата(1500) само че му ползвам само лампата, а на мястото на електрическия съм си сложил механичен. Като я завърша от малките кръгли ще имам само температура на водата, волтметър и евентуално бензиномер

Януари 14, 2013, 13:34:47
Отговор #22

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Тази събота и неделя беше доста ползотворна за разлика от предната:)
обединителя в някаква фаза:


тука вече прилича на нещо:





Като цяло с някой неща е по-добър от Москвичовия с други по-зле...




това ми е най-близкото разстояние до кормилната щанга около 10мм, при навит ляв/десен разстоянието е двойно по-голямо

Ето го готов:

Останалата част от изпускателната система:


тука вече готови за монтаж:


Като цяло остана всичко да се сглоби и надявам се другата неделя тест... а аз за добре свършената работа се почерпих със осветяване, тен по лицето и стружка в окото, но все пак съм доволен от резултата  (victory)

Януари 14, 2013, 13:49:05
Отговор #23

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Браво, Мирка!
Бързо действаш :)
Следващия път като си дойда в Габрово ще мина да те навестя.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2013, 00:25:28
Отговор #24

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
След малко препасване на колекторите(фланците на изпускателния колектор дойдоха малко по тънки от тези на всмукателния) пристъпих към монтаж:



Наложи се малко да поорежа за кулера:


Мазането на турбокомпресора:



Модифицирания изпарител:


Ето и как изглежда коша в момента(за в бъдеще няма да е така, това е временен вариант до петък)
http://media.snimka.bg/s1/1642/029528913.jpg?r=0[/img]

и тука след някакви тестове:



ето и едно клипче на звука
&feature=youtu.be
Като резултати при първия тест вдигна налягане 0,6 колкото и трябва, вървеж стабилен, това налягане го прави около 3500об 4000. Нещо обаче маркучите на blowoff-а се еб@ваха та разтовараше през турбината. По тази причина не съм я юркал здраво а и не съм я настройвал. При втория тест след разни "подобрения" от моя страна взе да надува 0,3. Нямах време обаче да се занимавам и я оставих да чака до петък. Като цяло имам още доста работа по коша-тръби, друг блоуоф маркучи разни настройки, акумулатора в багажника трябва да иде, по генерацията трябва да сложа резонатор и да пусна до отзад ще звука е отвратителен... единственото хубаво нещо е че се чува турбото много, като върна газта гърми и хвърля огън...
Това за сега от мен края на седмицата още снимки и инфо :)

Януари 22, 2013, 17:46:47
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ахахха , ето защо караш с механичен манометър....хитро си го решил за мазането! ;DНо може и с тройник - четворник!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 26, 2013, 19:24:33
Отговор #26

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Миро, колектора и дроселите пречат да върви много по-добре на това налягане. И от по-рано.  Да се приспособи истински от някакъв инжекцион ? Дроселът, де. В същност, този колектор поне не е бит с чука, за да стане. Ама, трябва да ти направим един, ама изчислен. И глава дай да направим.  Не, че те критикувам, даже напротив - много се радвам, че се занимаваш и всяка следваща работа става по-добре и по-добре.  :)  Я, наистина, ще вземем да ти дойдем на гости с DMC-то.
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 19:27:49 от Тодор Живков »

Януари 26, 2013, 20:31:47
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Може би нямаше да е зле и да портваш главата и да увеличиш  диаметъра на изпускателните тръби за по осезаеми резултати или е направено вече.

Януари 28, 2013, 01:36:34
Отговор #28

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Тези дни свърших това онова по машината. Преместих си акумулатора в багажника:


С въртенето нямам никакви проблеми, да не кажа даже, че е по-добре от преди. Това няма да е окончателното му място, просто не ми остана време да му сделам една скоба за горе на пода да го сложа. Там си седи добре по принцип, но при евентуален удар ще има доста големи последици...
Пооправих си турбо пътищата, стойката за акумулатора отиде в историята...


Сложих ламарината под картера, скарата, дифузьора и куп други неща.
Временния ми захват на манометрите  (hiro)

Направих си изпускателната система до отзад тъй като варианта под прага не се оказа удачен. Права тръба с едно самоделно резонаторно гърне накрая. Сега звука стана много по-приятен, плътен и утихна доста :)
В събота вечерта последва и тест, резултатите от който са доста добри. Пързаля се с лекота, нищо общо с предишните мъки, температура държи перфектно. Абе като цяло съм доволен от резултата. Имам още куп неща да правя(то винаги ще има), но малко по-малко ще си действам :)



П.С Дросел съм си нагласил един, но ще го сложа като се постопли времето. Искам за момента да може и на бензин да се движи малко от малко. Колектора е ясен че трябва да се прави. Що се отнася до главата имам възможност да си я направя както трябва-по големи легла и клапани, портване и всичките му там тънкости. Порт без по-големи клапани общо взето е безсмислено. Тази сегашната глава си е напълно ревизирана-водачи, обработка на легла, клапани. Както съм писал исках този мотор да си е напълно стоков, не ми се отделяха време и средства за неща с не ясен резултат. Сега вече знам за какво става въпрос така че като се постопли ще си започна новия мотор(евентуално)
« Последна редакция: Януари 28, 2013, 02:20:48 от Mirka7a »

Януари 28, 2013, 16:09:10
Отговор #29

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Цитат
Порт без по-големи клапани общо взето е безсмислено

Не е съвсем така. Отливките са толкова криви, че към клапана понякога е по-широк отвора от колкото на входа, където стъпва колектора.  Оригиналния размер клапани, чрез портове и сметнат колектор, определено дава ясен и чудесен краен резултат. Не само за атмосферен вариянт. То, тия работи се съобразяват и със разпредвала, де. И генерацията също.  Има много какво да се понаправи на тоя чугун. В същност, всяка малка и правилна модификация дава осезаем резултат. Смятай, колко е убит заводския вариянт.