Автор Тема: Автомобилните фенки (за окото)  (Прочетена 1320139 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2016, 00:39:45
Отговор #860

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1


И аз на 18 г. бях като на струг, ама сега съм като Фред Флинтстоун.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 13, 2016, 22:06:42
Отговор #861

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Аз съм 20 години в киното  специални ефекти в грима,  с фотографа Ивайло Станев, бачкаме от 18 години по различни проекти  а последните 8-9 години и по плейбой и максим . Та  за Славена , до тогава не бях виждал  момиче  което не трябва да бъде коригирано на фотошоп , уникална мадама ,  а е и с акъла си , което е рядкост !
Иначе е снимана от долна гледна   за да има дълбочина на кадъра , мисля че  сесията тогава се получи супер . Бентлито е базов модел , не е кой знае какво , просто седи хубаво до такава жена . Виж   ако имаше такива коли като  темата на USfan  с американските класики за баловете щяха да станат уникални снимки .

Да, прав си, много е добра мацката. 
А и дори сега родила, като и гледам разни интервюта по ТВ, бързо си е върнала формата.

Е, аз не съм снимал въобще за съжаление, но с течение на годините имах възможност да гледам в действие различни мои приятели модни фотографи, като Енчо Найденов например.
Та на него, а и на други известни за БГ модни фотографи, като Димитър Владимиров, съм им присъствал на някои работни процеси редовно, основно заради мацките, хаха.

И от тази гледна точка, за непрофесионалист съм добил някои усети, както например предположението ми за основния ъгъл на снимане тук /който изотдолу е нормален при снимки на модели де/.

А Славена на някакъв следващ след нейния конкурс за Мис БГ съм я мяркал на живо, но като гостенка.
Единственото, което бих определил като визуална забележка към безупречния и природен вид, сега се сещам /и то е, както се казва на английски- Нит пикинг/, че има макар и слабо, но отн. паднали надолу външни ъгли на очите, както всъщност са още по-изразени тези падове и при Маги Вълчанова, между другото.

Тоест, не е с харесваната и търсената при моделите така нар. котешка форма на очите, каквато имат азиатките, че и много негърки.
Но пък са и много големи и красиви очите и, факт.  :)
Но това да и е кусура, с една малка очна линия напълно се коригира това.

Иначе да, с някой Корвет С2 от 60-те, щеше да е убийствена хармонията на нейнтото тяло с това на Стинг рейя.
« Последна редакция: Април 13, 2016, 22:12:09 от USfan »

Април 13, 2016, 23:04:50
Отговор #862

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Вътова е типичния 60тарски американси тип , то за това и за Максим я правихме в тази стилистика , прилича много на нанси Кенеди , обърни внимание :)

Маги е от старите кучета , ей тук  един кадър който правихме с нея преди около 15 години :)))
Симпатяга е тя
Снимахме я с един от големите  фотографи  Ангел Цветанов, един мой много добър приятел , за съжаления  началото на годината си отиде.... с него снимахме и една сесия с колата която пуснах за разпознаване ОлдсМобила  на Салех от Капитолия
С Енчо се познаваме, голям фотограф е  :)



« Последна редакция: Април 13, 2016, 23:06:57 от fokke »

Април 14, 2016, 10:22:49
Отговор #863

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами той Енчо по слабо каот количество снима в посл. години, отдал се е на преподавателсата си дейност в Нов БГ университет във Фотографската специалност. 1-2 мацки мои познати учат сега при него, и доста ги тормози в учебен план, хах...  :))

Да, Вълчанова на тяло е доста добре, май беше Мис БГ за 2002.

А искаш да кажеш- Джаки Кенеди, предполагам.  :)
А имаше в УСА иначе поне две две известни в обществото Нансита- едната е на Синатра дъщерята, а другата наскоро почина, съпругата на Рейгън.

Но си прав, наистина имат голяма прилика на лица, особено и в областта на големите им и леко раздалечени очи, направо са близначки.  O:-)
В тоя аспект, специално с черния 1962 Линкълн Континентал с обратни задни тип- самоубийствени /суисайд/ врати на моя приятел /същия модел като от убийството на Кенеди, ама там парадната кола беше удължена и кабрио/, ако се спретне със Славена една сесия, само че с официални и по-затворени дрехи и напр. тип Шанел костюмчета в бонбонени цветове /каквито са и били любимите на Джаки/, ще станат вълшебни снимки.

Април 14, 2016, 11:20:10
Отговор #864

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да Джаки Кенеди , грешката е моя

Ами то много лесно може да се организира сесия със Славена , това не е проблем. Може да се помисли в подобна посока, естествено  с дрехи от епохата , макар че не е задължително, и ДА  точно за тази кола  си мислех и аз с обратните задни,  лудница е !!



Април 14, 2016, 17:43:34
Отговор #865

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да Джаки Кенеди , грешката е моя

Ами то много лесно може да се организира сесия със Славена, това не е проблем. Може да се помисли в подобна посока, естествено  с дрехи от епохата , макар че не е задължително, и ДА  точно за тази кола  си мислех и аз с обратните задни,  лудница е !!



Оо да, трябват си 60-ски вталени костюмчета, и шити от подходящи бухнали материи. 
Аз иначе в гардероба на Бояна филм преди време, ако не са го изхвърлили америкаците де, съм виждал множество женски дрехи от 50-те и 60-те, които биха били подходящи.
С тях ще стане атмосферата перфектна, само грим и прическа и Контито, няма да се достатъчни за фул импакт визия от времето на вечно останалия най-млад президент. 
То ще е гот и не в студио, ами на фона на семпла и авангардна като архитектура за периода на 60-те вила или сграда, да се направи сесията.
Иначе за нещо такова на Контито трябва да му се махнат тия сутенйорски джанти, той собственика си пази и ориг. железни джанти с тасовете де.

А ето и оригинала, стил иконата Джаки.
Тя реално си беше, макар и да не е работила това, мегамодела на 60-те.
Е разбира се, преди да дойде Туиги и да скъси полите, а пък поразпусне косите.  ;D





« Последна редакция: Април 14, 2016, 17:47:30 от USfan »

Април 14, 2016, 23:03:35
Отговор #866

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 17, 2016, 01:22:50
Отговор #867

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Април 17, 2016, 21:33:24
Отговор #868

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Април 17, 2016, 22:21:48
Отговор #869

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!