Автор Тема: Peugeot 403 1957 г.  (Прочетена 30390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 26, 2012, 07:38:49
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Цамови ли са дръжките ? Как смяташ да ги полираш преди хромирането ? Аз направих една простотия на ДС-а - минах ги на песъкоструй и сега са много порести, та трябва да се шлайфат ...

Ноември 26, 2012, 07:42:19
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако мога да си позволя един съвет колега не отлагай прехвърлянето във времето а го направи по най бързия начин. С реставрацията на един автомобил винаги се започва най напред с уреждането на собственост и редовна регистрация за да не се окаже после,че си наливал пари в нищото.

Ноември 26, 2012, 11:15:27
Отговор #12

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Дръжките са цамови и са с малки на размер, но много на брой язви. Обясниха ми, че всичко става с шкурка-едра, ситна, фина и накрая полир паста. На пръв поглед ,много приличат на москвичовите, но не съм мерил, ако са същете дали няма да е по-лесно да намеря нови .За прехвърлянето съм съгласен-колкото по- бързо по-добре .

Ноември 26, 2012, 12:21:25
Отговор #13

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
За дръжките.... принципа им е еднакъв, но не си приличат кой знае колко. Тук вече става въпрос до каква степен искаш да го реставрираш и колко си готов да отделиш като време, средства, нерви и т.н. Иначе за монтирането най-вероятно ще стане, само някоя дупка може да се налижи да пробиеш на вратата.

П.П. Имаш достатъчно работа, преди да опреш до дръжките. Опитай се до тогава да реставрираш тези, ако не стане търси други, ако не намериш... тогава мисли за приспособявания  ;)
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 12:23:32 от Caxo »

Ноември 26, 2012, 13:05:15
Отговор #14

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Колега добре дошъл! По повод дръжките, твойте са доста по различни от на Москвича. Много хора си мислят, че все още има много части за Москвич, но когато започнат да търсят разбират, че няма почти нищо. Успех с реставрацията.

Ноември 26, 2012, 16:05:37
Отговор #15

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Благодаря за съветите! Търсенето на части започна с представителите на Пежо в Пловдив-нищо. От Пловдив ме прехвърлиха в София-нищо. От София се свързали с музейния отдел във Франция-там им обяснили, че преди много години търговец от Либия е изкупил всички налични части и сега няма магазин от който да купеш каквото и да е. В Либия за части няма да ходя .До сега се справям с помоща на приятели, с което не можем поне знаят къде да ме пратят. Спирачните маркучи са от Волга, гумичките ги направи Шкодров, феродото го лепиха на Пещерско шосе, втулките в една фирма зад Строителни войски, болтове на щангите с втулки и калпачета на Рогошко шосе, маншоните са от ГолфI, радиатора от Москвич, маркуча на термостата от Шкода S 100 ,ос с лагер за водна помпа-ВАЗ. Така за сега се справям с липсата на части-с повече ентусиазъм.

Ноември 26, 2012, 19:23:34
Отговор #16

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Пробвай с der franzose

Ноември 26, 2012, 22:57:35
Отговор #17

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Колега следи немския ибей, появяват се интересни неща  http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=peugeot+403&_sacat=0&_odkw=peugeot+404&_osacat=0&_from=R40

Ноември 27, 2012, 01:30:12
Отговор #18

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
За цамовите дръжки виж колегата vasko4 как си ги беше подготвил перфектно и то за един уикенд, верно каза голяма игра, ама не е и 40лв./бр.

Ноември 27, 2012, 21:54:58
Отговор #19

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
С vasko4 си писахме и уточних фирмата която ги е хромирала, но за подготовката още не съм питал. Общо взето автомобила е комплектен и нямам нужда от части .Трябва работа, работа, работа ... Взел съм колата за удоволствие и не бързам за никъде.