Автор Тема: Въпроси за "крушките"  (Прочетена 17825 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2012, 01:25:56
Прочетена 17825 пъти

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
По повод темата на колегата, който търси жълти крушки, пускам тази темичка, за да не спамим в неговата. Отделно може да се  пише тука за историята на осветлението още от праисторическите фенери по първите МПС-та.


Този тип лампи се използва по френските пътища до средата на 90-те години, когато чрез европейска директива белите предни светлини биват отново разрешени. Изискването автомобилите да бъдат с жълти крушки датира от Втората световна война. Обичайната практика по това време е да се използва покрито с кадмий стъкло.

С появата на халогенната технология възниква проблемът, че кварцовият материал за крушките не може да се наслои, така че да се постигне нужното оцветяване. Впоследствие върху кварцовата лампа започва да се монтира втори балон, изработен от меко стъкло и покрит с кадмий.



 Тази технология се прилага до началото на 90-те, когато няколко производители (пръв от които Osram през 1991) пускат на пазара лампи с двуцветен филтър положен по повърхността на кварцовата крушка. Това нововъведение подобрява производителността с 20% в сравнение с тази на стандартните халогенни крушки с допълнителен балон.



Източник 1 & 2

Следва продължение...
« Последна редакция: Май 21, 2020, 16:21:05 от dido1903 »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Януари 24, 2013, 12:28:08
Отговор #1

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Здравейте, проблемът е, че съм със стария тип крушки, т.н. балонни (не знам стандарта на цокъла как се казва), и с тези 40/45 вата  положението става трагично.... Идеята ми е фланеца да се поставя на фара, външно да е като тази крушка, а вътрешно да е  за Н4 примерно. Понеже ми изглежда проста работа дали случайно някой не е открил топлата вода и да се продава такова нещо ?

П.П. Ако има и други идеи може да ги споделите :)

Януари 24, 2013, 13:09:03
Отговор #2

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Продават си се халогенни крушки 60/55 но за стария цокъл P45, аз имам в магазина но не са хубави...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Януари 24, 2013, 13:09:54
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Предполагам че става дума за кола от рода на четириочков М 408 от аватара ти или Лада 1500/1500С/1600.Там по диаметър рефлекторите
на фаровете са едни и същи , направо взаимозаменяеми.

В магазините за руски части се продават рефлектори за халогенна лампа H4  за външните фарове( къси + дълги) и H1 за вътрешните ( само дълги) за Лада , мисля че ще ти свършат работа . няма да се налага да конвертираш.Аз съм купувал и имплантирал успешно такива.

Стандартното означение на цокъла за лампа 45 + 40 Вата е R2. Aко си играеш да напасваш , избери подходящ донор от морга
с максимално близка конструкция  :).Но лек за твоята болка има и по - горе съм ти го написал.
 
А ще имаш и хубави фарове.

 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 24, 2013, 13:47:04
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ами става въпрос за всякакви Москвичи  :))  И аз си мислех да слагам ладови фарове, но се оказа, че не стават... (рефлекторите са по-дълбоки), предполагам тези с новите цокли също ще са така.... Освен това имам достатъчно бройки запазени и рециклирани фарове ("правоъгълните") за другите 427/2140, та ми се ще да мога да ги ползвам и затова се ориентирах към този вариант.

Януари 24, 2013, 19:19:30
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oпределено ще търсиш адаптираща конзола H4 по моргите . Лампа с цокъл H4 е малко по дълга от R2 , това ще се компенсира с изнасянето
назад на адапторния H4 цокъл.
 
Имай на предвид че светлината на  H4 крушката е с 10 Вата по - голяма мощност , а топлинното излъчване е 4- 5 пъти по - голямо , да не ти
прогори бързо рефлектора.То впрочем на рефлектор ,  оразмерен за лампа H4 си е означено на самия рефлектор. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 24, 2013, 22:29:29
Отговор #6

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Няма морги, при мен всичко е поръчково и ръчна изработка  :D  Ето какво сделах този следобед. За целта разпилях 2 балонни крушки от които взех само цоклите. Разширих малко отвора за да може да влезе халогенната крушка и на 3 места изпилих ръбчето, което ляга на рефлектора, така че там да влязат 3-те чопчета на новата крушка. Така реално крушката си идва на нормалното място, крачетата ѝ опират на рефлектора( перпендикулярността се запазва). Единствено от дупката посредата зависи концентричността на рефлектора и Н4 крушката и понеже я правих на ръка, не вярвам няколко десети изместване да окажат влияние.... Единствения недостатък е, че е предвидено за крушка с диаметър 25-6мм, а това си е "свободен" размер и всяка фирма може да си ги прави както си иска... До сега съм открил, че стават за хела и нарва и не стават за осрам(22мм), то стават, но тогава изместването настрани може да достигне 3мм. Това е на кратко, ако някой има желание за подобни да каже, да обясня някои иначе отегчителни подробности :)









П.П. Да измисля и аз нещо преди китайците  O0
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 22:34:34 от Caxo »

Януари 24, 2013, 23:47:49
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Хитро! :)
Скоба за захващане ще мислиш ли?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 25, 2013, 00:14:29
Отговор #8

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Скобата си остава оригиналната, няма никакъв проблем. Така крушката си идва точно на същото място като оригинална такава, колкото до ватовете и нагряването.... фара е голям, освен това е отворен тип, така че може да се кажи, че има и някакво проветрение дори....Един съвет мога да дам. При отворен тип фарове е добре веднъж на 2 години стъклата да се почистват отвътре, разликата е огромна ! Колкото до ефекта, нищо общо с преди. Сега дори и на дъжда оставя бяло петно на асфалта, а преди дори и уличните лампи на сух асфалт ги надсветваха на пътя  :))

Януари 25, 2013, 09:49:02
Отговор #9

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic