Автор Тема: Въпроси за "крушките"  (Прочетена 16991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2013, 09:53:09
Отговор #10

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Само незнам що е тая мъка - H4 P45


хахахахахаха, някой е помислил преди тях за това нещо

Януари 25, 2013, 22:00:06
Отговор #11

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Не звам защо се мъчите, идете в някоя морга или база за скрап където има Лади. Заводски Ладата е с рефлектори за балонните крушки, и на тях е сложен преход на който се монтира Н4 крушката. На рефлектор от Фау 1950 година става перфектно и лъча отговаря на всички изисквания.

Януари 25, 2013, 22:21:53
Отговор #12

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
От къде е взет тоя преход, че да се сложи на фар на Лада ?

Януари 27, 2013, 12:39:21
Отговор #13

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
От къде е взет тоя преход, че да се сложи на фар на Лада ?



Колега Ладите от завода излизат с този преход, става въпрос за тези лади които са оборудвани с крушки Н4.

Януари 27, 2013, 17:06:05
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Тая работа с преходника за халогенна лампа съм го пробвал.  Кръглите фарове на 2103/2106.  Почти никога не се получава правилно.   Рефлекторите/огледалото е с различна дълбочина.  Когато на рефлектор, предназначен да работи с крушка цокъл Р40T се сложи преходник от оригинален рефлектор за Н4 -(халогенната лампа), жичките в стария тип рефлектор НЕ идват в центъра, нонеже цялата лампа е изместена от новия преходник, който е правен за различното огледало.  Тоест - не застава във фокуса.  :))  Да, свети, ама не баш.  Фсеки учил физика поне в малките класове ще си обясни ефекта от такава преработка.

Има Жигулски рефлектори, които работят със Н4 лампа.   Купете си един такъв и един старомоден за Р45Т, за проба.  Откършете преходника от новия модел и го наденете на стария модел. После, монтирайте лампата.  Включете за проба.  Може да си го сложите на колата и да пробвате нощно време.  После пробвайте със непреправени Н4 рефлектори. Изводът оставям на Вас.

Друго. Такива лампи Р45T имах на бялото Пежо.  Оригиналните бяха жълти, Филипс.   След като едната изгоря - купих пак същите, но марка ,,Светлина", България.   Те бяха, като обикновени Жигулски, обаче имаха жълти стъклени капачета. Като тази халогенната от снимката.  Естествено, оставих ги да светят жълто.


Когато преправяте такива лампи е много важно да прецените, къде да застопорите цокъла, преди да го залепите/запоите.  Защото, 2 мм. са достатъчни, за да избяга жичката от фокуса.  Да, свети силно, ама осветява по-лошо и от Р45Т 40/45 W.    В същност, причината да не светят добре старите лампи са няколко:

- матирани рефлектори
- престаряли лампи
- престаряла ел.инсталация
- включвателя на светлините, ако няма реле е най-големият виновник+всичко останало
- нагоряли/клеясали клеми, контакти на разпределителният ключ, които предизвикват голямо съпротивление във веригата, респективно ако имаш 13-14 V преди включвателя, на клемите на фаровете може и 11V  да няма

Карал съм такива оригинални фарове с Р45Т и не светят толкова зле.  Е, има и много хубави нови с хубави лампи. Руските рефлектори не ги харесвам, защото след 2 години започват да се лющят много. Има Чешки рефлектори за тези Лади, има Немски марки рефлектори, които дори фабрично са се монтирали. Като са и регулирани правилно - пред колата става буквално бял ден. И много приятно се шофира нощно време, особено за хора със зрителни проблеми.



Януари 27, 2013, 18:17:12
Отговор #15

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Става въпрос за рефлектори от 2101, 21013, 2105, 2107 такива при които с един фар респективно една крушка се осъществяват късите и дългите светлини. Точно на тези лади се поставят преходниците, и те са направени така че лъча който се получава при балонните крушки и халогенните Н4 е еднакъв. Тези коли имат хомологация и отговарят на всички изиквания на ЗДП. При проверка в пунктовете за ГТП отговарят на стандартите. При поставянето е много важно да се поставят правилно.
При 2103 21061 и тези лади които имат четири фара крушките са с по една светлина, двата фара светят на къси светлини а другите два на дълги

Януари 27, 2013, 18:19:04
Отговор #16

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Няма спор че чешките фарове и особенно немските от Трабант осветяват с пъти  по добре от руските

Януари 27, 2013, 19:16:21
Отговор #17

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Напълно съм съгласен с последното твърдение.И на двете ми Лади фаровете са чехословашки,като на едната бяха балонни.С цел по-добро осветяване сложих чисто нови Н4 руско производство(не СССР),но не светят както чешките.
„1300“ since 1979

Януари 27, 2013, 21:16:55
Отговор #18

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Жигулата ми беше с балони крушки-светеха толкова колкото да ме виждат другите, а на мокър асфалт ставаше страшно. Оказа се че до крушките достигат 8,7 V. Купих си два халогени фара от Трабант, монтираха ми релета и се родих. След 9 години я продадох -дори не съм сменил крушка .

Януари 27, 2013, 22:07:24
Отговор #19

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Аз от Освар за халогенни на 21061 не мога да се оплача изобщо, даже напротив. Разбира се, оригинално си има релета и с балонните и Ruhla DDR има (що-годе) прилични светлини. Но с халогенни крушки +...% светлина, "става ден" :winktongue:

Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500