Автор Тема: Съвместимост на ДВГ, скорости и диференциал.  (Прочетена 11169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2012, 23:36:46
Прочетена 11169 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Кажете ми само за мен ли това е голяма глупост ?  Става въпрос за това, че Волво 240 Дизел е всъщност едно бензиново 240 с монтиран в него тежък и бавен дизелов двигател. Скоростите и диференциала на дизела и бензина са еднакви, сигурно това е компромис за да не се оскъпи колата която и без това е направена за бастуни като мен, които искат класическа кола с обикновен и здрав двигател, сравнително нисък разход, непретенциозна горивна система и липса на електроника. Да, обаче тази кола е тотален мъртвец....просто никога не може да изпревариш дори ИФА натоварена с въглища, да не говорим какъв кошмар е карането в градски трафик.

  Малко цифри :

    Двигателя D24  има мощност 82кс при 4800об и 140Nm при 2800об/м ,  колата тежи 1,500кг
    Скоростната кутия М46 има следните отношения:
     
     1. 4,03 : 1
     2. 2,16 : 1
     3. 1,37 : 1
     4. 1,00 : 1
     5 (overdrive) 0,79 : 1

   Диференциал 3,73 : 1

 Нормално ли е това според Вас ?  Не се оплаквам от колата а просто питам дали не е трябвало да проектират поне някаква друга скоростна кутия ?

Ноември 29, 2012, 07:34:49
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега нищо не разбирам от Волво,но е абсурдно скоростна кутия и главно предаване да бъдат с еднакви стойности при бензинов и дизелов двигател. Но пък е напълно възможно да имат еднакво захващане и външен вид. Дали на колата ти не е махнат оригиналния бензинов мотор  и заменен с дизел или пък самата скоростна кутия да е заменена с бензинова.Защото ако преди това е била бензинова а след това са запазили главното предаване и скоростите а са заменили само мотора ,ще се получи точно това.Един умрял кон без грам мощност и въртящ момент.Виж какви са означенията на кутията и дифа и потърси някакви таблици за да свериш с какво точно ти е окомплектован автомобила и тогава може би сам ще си дадеш някой отговори!
« Последна редакция: Ноември 29, 2012, 07:51:13 от rumen_spasov »

Ноември 29, 2012, 11:05:23
Отговор #2

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Колега, задал съм въпроса си много точно. Разбирам достатъчно от автомобили за да мога да преценя това което казваш. Всичките ми 4 коли Volvo 240  са с оригиналните си двигатели, скорости и дифове. Не допускам и за секунда, че шведите са направили една малка глупост, може би са искали всичко да излезе евтино. Тези данни са от оригиналните технически книжки на бензинова и дизелова кола, освен това лично съм разглобил няколко такива машини и съм сравнявал отношенията на скоростите като съм въртял ръчно и съм броил внимателно - кутиите са ЕДНАКВИ.  При бензиновите 240 се монтират 4 различни кутии  -  М45,  М46,  М47,  АW71 (автоматик)  и 4 различни диференциали  3,31:1 / 3,54:1 / 3,73:1 / 3,91:1  Само за справка - Peugeot 404 бензин и дизел са с еднакви диференциали, за скоростите още не съм проверил но съм 90% сигурен, че са еднакви. Дизела на 404 също се движи с ритуална скорост :)  Аз си обяснявам това техническо решение с близките стойности на бензиновите и дизеловите двигатели от тези години, но са се получили едни наистина бавни и тромави коли.

  -

Ноември 29, 2012, 11:11:21
Отговор #3

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Колега нищо не разбирам от Волво,но е абсурдно скоростна кутия и главно предаване да бъдат с еднакви стойности при бензинов и дизелов двигател. Но пък е напълно възможно да имат еднакво захващане и външен вид. Дали на колата ти не е махнат оригиналния бензинов мотор  и заменен с дизел или пък самата скоростна кутия да е заменена с бензинова.Защото ако преди това е била бензинова а след това са запазили главното предаване и скоростите а са заменили само мотора ,ще се получи точно това.Един умрял кон без грам мощност и въртящ момент.Виж какви са означенията на кутията и дифа и потърси някакви таблици за да свериш с какво точно ти е окомплектован автомобила и тогава може би сам ще си дадеш някой отговори!

  Вместо някакво мнение, ти просто повтаряш въпроса ми  :)  Мислиш ли, че не съм погледнал таблици и нямам всички книги за Волво или, че не ми е ясно , че има скорости с еднакъв корпус и различни зъбни колела вътре ?!  Това което съм написал в темата и данните отдолу са ФАКТ и аз искам хора със знания и опит да дадат мнение защо е направено това и дали е нормално, не е нужно да се разбира от Волво, това важи за всяка кола.

Ноември 29, 2012, 16:05:55
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега аз не съм писал никъде ,че не разбираш .А и как бих могъл при положение ,че не те и познавам.Писах,че аз не познавам Волвата ,но от коли разбирам.По никакъв начин не повтарям въпроса ти.Само изразих мнение ,че е абсурдно бензинов и дизелов мотор пък били те и с близки характеристики да са сьс скоростни кутии с еднакво приводно отношение защото при повечето автомобили сам знаеш не е така и ти предложих да провериш как стоят нещата и какви са разликите в кутиите.Е ти пък междувременно си си ги изяснил. За това пък изобщо не съм и спорил .Просто изразих мнение нали това искаш? Е значи въпроса ти е не е ли голяма глупост тази комбинация бензин и дизел с едни и същи скорости.Ми да според мен е абсолютна глупост а резултата е налице както ти сам казваш.Един бавен и неадекватен автомобил.Жалко е защото имах по добро мнение за тези модели и винаги съм ги харесвал и никога не съм карал такъв,но явно са коли с много компромиси.Е добре искаш отговор от хора които разбират.Ми тогава си задай въпроса правилно защото според мен няма друга кола с еднакво предавателно отношение при бензин и дизел.Нека специалистите ме опровергаят ако греша!

Ноември 29, 2012, 18:58:47
Отговор #5

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ами по-правилно няма как да го задам :)  но се разбрахме все пак. Колата си е много хубава, но когато е с истинския шведски бензинов двигател. Не ми е ясно каква е била идеята да сложат този дизел а и никой фен на Volvo 240 по света не приема това нещо. Volvo 240 се доказало като здрав автомобил със своите бензинови двигатели, но с дизеловия двигател е едно разочарование. Нито двигателя е скапан нито колата е лоша, просто комбинацията е неудачна. С тази тема всъщност не задавам въпрос защото всичко е ясно, просто давам един пример за техническо решение на доказана марка, което не е никак успешно. Аз карам тази кола всеки ден, но по скоро за удоволствие и не в градски трафик и вече за една година това ми е впечатлението - изключително тромав автомобил :) Ако ми се налагаше да бързам с него за работа бих се изнервил много бързо и щях да си я оставя само за събота и неделя. Според вас какво трябва да се промени в него за да живне малко, скоростите или диференциала ? 

Ноември 29, 2012, 19:03:13
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Въпроса е ялов по същността си.  :))
Няма какво да гадаем за причините и следствията при монтажа на тоя мотор, те са ясни и двете.  :)
Проектирането на Волво с присадения Фолц 6-так дизел идва след 2-та петролна криза от 1979 година.
Стремежа във Фирмата към маркетингово пласиране на модел с по-малък разход /без да се имат предвид реалните му добри или не характеристики/, е и осн. причина да пуснат тоя модел в производство.
А, и както и евентуалната му сертификация при внос в САЩ, по нормите на тогавашните изисквания за Корпоративен на производителя разход на гориво по системата КАФЕ.

Това са реалните причини за пуска на Фолц мотора, и то е ясно, че комбото на това боди с тоя туч от камионче, в случая без турбо, е с плачевен резултат.  :))
Който е фен на Волво, знае това, и не би и помислил за купуване на тая комбинация, ако не е с турбо.
То не че турбото е много здраво или хубаво като мотор и то, ама поне е по-бързо.  :)

Ноември 29, 2012, 19:36:12
Отговор #7

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Еми ето така вече те разбирам и всъшност  темата ти е изложена прекрасно като въпрос отговор.Дефакто ти разсъждаваш на глас и си абсолютно прав.Никой не е гонил перфектния автомобил.Идеята е била за практичен автомобил.Всъщност точно тази идея е заложена и в конкурента на Волво 240 - Мерцедес 240Д .Бавен е едва достига 120км в час тромав е да в сравнение сьс събратята си,но е вечен. Ми какво повече му трябва на човек? :D

Ноември 29, 2012, 19:41:07
Отговор #8

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Въпроса е ялов по същността си.  :))
Няма какво да гадаем за причините и следствията при монтажа на тоя мотор, те са ясни и двете.  :)
Проектирането на Волво с присадения Фолц 6-так дизел идва след 2-та петролна криза от 1979 година.
Стремежа във Фирмата към маркетингово пласиране на модел с по-малък разход /без да се имат предвид реалните му добри или не характеристики/, е и осн. причина да пуснат тоя модел в производство.
А, и както и евентуалната му сертификация при внос в САЩ, по нормите на тогавашните изисквания за Корпоративен на производителя разход на гориво по системата КАФЕ.

Това са реалните причини за пуска на Фолц мотора, и то е ясно, че комбото на това боди с тоя туч от камионче, в случая без турбо, е с плачевен резултат.  :))
Който е фен на Волво, знае това, и не би и помислил за купуване на тая комбинация, ако не е с турбо.
То не че турбото е много здраво или хубаво като мотор и то, ама поне е по-бързо.  :)

  Значи с право недоволствам :)  Като чета отговорите ти си правя извод, че имаш доста информация по всевъзможни въпроси....моя въпрос е - D24 за кола ли е проектиран или за камиончетата LT ?  Как им хрумва на Волво да поръчат и монтират тоя кютук :)

Ноември 29, 2012, 19:48:57
Отговор #9

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Еми ето така вече те разбирам и всъшност  темата ти е изложена прекрасно като въпрос отговор.Дефакто ти разсъждаваш на глас и си абсолютно прав.Никой не е гонил перфектния автомобил.Идеята е била за практичен автомобил.Всъщност точно тази идея е заложена и в конкурента на Волво 240 - Мерцедес 240Д .Бавен е едва достига 120км в час тромав е да в сравнение сьс събратята си,но е вечен. Ми какво повече му трябва на човек? :D

 Аз се изказвам прибързано, това явно е било ясно на всички още преди да сложат двигателя. Тези глупости не свършват с 240 дизел, един приятел до скоро караше 124ка с 4 степенна кутия и двигател 200 D без турбо......няма по-умрела кола :)