Автор Тема: Съвместимост на ДВГ, скорости и диференциал.  (Прочетена 11313 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 02, 2012, 22:21:53
Отговор #20

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Ето снимки от книжките на двете коли. Тази на немски е на Дизела а италианската е на Бензина. Обърнете внимание на таблиците !

 
 
 
 
 
 
 

Декември 02, 2012, 22:49:57
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивайло , а ако пожелаеш Volvo 760 GLE , знаеш на кого да се обадиш! ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 02, 2012, 22:52:31
Отговор #22

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
Ивайло , а ако пожелаеш Volvo 760 GLE , знаеш на кого да се обадиш! ;D

 Пази го  8))  Точно сега мерих колко монети по 1лв имам в касичката, за сега са 6кг :)  Това нали беше дизел ?

Декември 02, 2012, 22:59:48
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивайло , а ако пожелаеш Volvo 760 GLE , знаеш на кого да се обадиш! ;D

 Пази го  8))  Точно сега мерих колко монети по 1лв имам в касичката, за сега са 6кг :)  Това нали беше дизел ?
Турбодизел. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 04, 2012, 13:40:59
Отговор #24

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Кадилак е сериозна фирма още повече Елдорадо, най-висок клас технология през всеки времеви отрязък.82 година - дигитален термометър за външната температура!!!
Правилно се ориентираш Спеархеад,и старите Волва си ги бива макар и с куци дизели взаимствани от други куци фирми.Огледай се за турбо вариант на някой дизелов двигател това на шега де.
А относно въпроса според мен не е нормално бензин и дизел с еднакви предавателни чила на кутиите а камо ли на дифовете.
п.с. и аз не бих отказал което и да е Елдорадо,абсолютен фен съм - Елдорадото е колата. US Fan ако може да сподели за Елдорадото

Хм, ами всъщност накарахте ме да се замисля, дали точно на Елдорадо имат дизел, май да.  :))
Иначе на моделите Севил, която е на същата платформа с предно предаване като Елдото, от 1980 до 1984 слагат дизел, както и на модела Девил, който е със задно.
На разни фул сайз Олдсмобили и Буици от началото на 80-те, ГМ също слагат тоя същия осмак дизел.

Мисля, че тия им мотори с осмаци са с 5,7 кубатура, докато на по-късните им дизели с предно, ГМ слагат 4,3 литрови шестаци.
Какъвто рядък за Европа модел е и колата /в пуснатата от мен тема за ретроколи за продаване, собственост на един колега ретрофен/, Буик Сенчъри дизел, в раздела с Продаването.

Иначе моя изненадващ първи сблъсък с осмак кола дизел на ГМ, беше в Египет преди повече от 20 години.  O:-) , по време на един за съжаление кратък туристически мой престой, в красивия град Александрия.  :) 
Та там, както си се разхождах по улиците, видях един отн. захабен вече двуврат Кади Девил купе, модел от някъде началото на 80-те.
Поспрях се да го разгледам, и по едно време, отнякъде дойде един тарамбука, извика ми нещо като-  Мафиш, мафиш, което е някакъв поздрав, и се метна в Кадито.  :))

Почна да върти тоя тарамбука стартера, и колата жално запали, тракайки всичките си лагери, според мен.
Ужасих се, че тоя чичка ще кара колата с така преебан мотор.  :-\
Но като минаха 1-2 минути, се зацепих, че колата е всъщност с дизелов мотор...  ;)
Както и показвах едно остянало малките надписче отстрани на единия калник.
Та така с Генерала, и неговите гнусни дизелови продукти.  :))

Май 12, 2013, 15:17:49
Отговор #25

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Ивайло , все пак 240 , както и 440 и 460 ,  и 740 , и 760 са модели от ,, коперативния" период на Волво - когато фирмата с цел по - мащабно
и лесно сервизно обслужване по Европата и света използува мотори от други фирми основно Фолксваген и Рено.
Дялано и недодялано в това отношение и решение на тази славна марка.
Недомислици от рода на такива с Мерца W 124 с 200 Д мотора пак са от преходния период на модели на една марка.Аз пък съм карал
сравнително рядкото или не толкова масовото BMW 5- ца E 34 с 4 цилиндров мотор М10 или М40 Б18 не помня , но комбинацията от
това тежко купе и най много 115 коня мотор е трагична.
Доколкото знам , се прави само година и половина , фирмата осъзнава грешката си и го спира.Това е валидно и за други марки. :)
Я кажи по-подробно.Това Беемве от коя година,дизелов ли е въпросния двигател и с каква кубатура?

Май 12, 2013, 15:22:20
Отговор #26

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
240, 740 и 940 са последните истински машини на VOLVO !!! След тези модели започват да се правят боклуци с предно предаване и двигатели от какво ли не, жалко за фирмата...по-добре да беше отишла в историята отколкото да стои върху решетките на посредствени коли. Никога не мога да приема подобно огъване, навеждане и нагаждане, но явно е въпрос на оцеляване. Не обвинявам никой, че кара кола от пластмаса без никаква стойност, за мен има достатъчно ръжди да се занимавам до края на живота си и :)  всеки има право на избор.
Това е положението при капитализма.Не може да произвеждаш качествено и финансовите резултати да са добри.Не една и две марки са последвали тасзи съдба.

Май 12, 2013, 15:46:59
Отговор #27

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Провери центровката на впръскването(аванса).Тя има голямо зна4ение за работата на един двигател,което обикновено се подценява.Така например брат ми преди време кара Пежо 309 на негов приятел с 1.9 литровия дизел;това Пежо нямаше нищо общо с ZX-а на бащами,който е с същия двигател.Все едно,каза,карах кола от друга категория;като тръгнахме от Бургас до Варна от пета,каза,не съм изключил.Изпреварването на пета не представлява никакъв проблем.