Автор Тема: Въпрос за рейка  (Прочетена 5541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2012, 17:34:07
Прочетена 5541 пъти

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Имам ФИАТ Брава 1.4. Нещо ми чукаше във волана и я качих на канала при един приятел монтьор, набедихме вътрешните накрайници и миналата събота смених вътрешните и външните, така и така ще се ходи на реглаж поне всичко да е ново, от 4 г. я карам и все се обаждаше слабо. След смяната обаче чукането си остана. Днес пак я качихме на канала и общо 4-ма човека слушахме и установихме, че чукането е в рейката. Рейката ми е без хидравлика, като на снимката. Та сега започват въпросите:

 1. Освен луфт в зъбите, какво може да е друго
 2. Оградената част е една пластмаса, каква роля играе тя
 3. Единия от присъстващите слушатели се изказа,че тази пластмаса предава движението от кормилния прът към червяка на рейката и там се разбивало и в един момент може да се изронят зъбите и да си въртя волана а да няма реакция в/у кутията, дали е така, нещо не ми се вярва конструкторите да ми оставят живота на една пластмаса.
 Ходих в еди магазин да питам за рейка и там ми казаха, че продават фабрично рециклирани по 150 лв, а резервни части за тях не се продавали. В крайна сметка ако не е толкова опасно чукането ще го потърпя за по-парични дни, дразни ме, но това е положението.

FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 02, 2012, 08:22:35
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега тези занимания не са за в къщи. Сваляне и качване на рейка-40лв. Ремонт на рейка без хидравлика 35-40лв и забравяш за дълго за проблема.Ако е с хидравлика цената подскача до около 85-90лв според състоянието и вложения труд.Иначе новите рейки от 150лв най вероятно са китайски и карат по 1година.

П.П  А фабрично рециклирана за 150лв си е живо обирджийство според мен. :)
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 08:27:37 от rumen_spasov »

Декември 02, 2012, 10:35:49
Отговор #2

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Това за домашната работа ми е ясно, въпросът е как да си реше проблема? Нови кутии в магазините ми казаха, че не предлагат само, цитирам "заводски рециклирани" каквото и да значи това, питах в няколко магазина. Ако няма опасност бих покарал така до по-парични дни, все пак наринах 60 лв. за накрайници, добре че си спестих от труд. На всичкото отгоре ми казаха, че някои, ако не всички пристигат и с накрайници, тогава се набутвам с тези 60 лв. Другия вариант е от моргата за 40 лв., но пък там трябва да отида с човек, който разбира какво да гледа.
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 10:37:32 от NikMar »
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 02, 2012, 10:56:13
Отговор #3

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Нямате ли в Габрово специалисти които да ремонтират рейки? Свали я и я занеси на ремонт.Така е най евтино и най сигурно.Честно казано и на мен ми е неясна тази дефиниция заводски рециклирано.Може да значи всичко а ми се вижда и много скъпо затова те посъветвах да не се занимаваш.Предполагам,че няма да ти се счупи рейката за 1 месец.Все пак този възел е отговорен и е конструиран така,че да не оставя водача без контрол над автомобила дори и при драстични ситуации.Така,че събери си парички и я занеси за ремонт.Втора употреба също става ,но трябва да се ревизира от специалист и едва тогава да я платиш за да не се окаже после,че е по лоша и от твоята.Особено когато са стояли с години на дъжда и ръждата ги е уплътнила отвсякъде та изглеждат перфектни и като я покараш една седмица и като започне едно тропане. :)

Декември 02, 2012, 19:12:55
Отговор #4

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Не съм чул за специалист на когото може да се довериш на 100 %, тук както и навсякъде "специалисти" дал господ, но незнам някой да може да я ревизира като хората. За сега ще проучвам възможностите. Благодаря за отговорите.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.