Автор Тема: Volkswagen Golf MK2 GTI 16V  (Прочетена 42044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2012, 11:40:00
Отговор #40

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Масово ГТИ останалите живи са яко разтракани и изобщо не се заглеждам ,но този си го бива и ще стане много добър така както сте го подкарали.

Декември 13, 2012, 23:45:30
Отговор #41

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Към собствениците на автомобила -Какво смятате да я правите тази кола? Възстановяване?Тунинг? или Рацер?,че тя в момента е някъде около 40%  от оригинала.
Абе ,Атоме щом си в Англия що не си вземеш една от там -вървят от 200 до 500 паунда по запазени и от двете да направите една.Тук в БГ само GTI пакета за двуврат Golf \и рядко се продава\ ще ти струва от порядака на 300-400лв.-говоря за вежди ,лайсни и прагове.
Мога да помагам с всякъкви съвети и материали , относно възстановяване в оригинален вид.
Вижте тази тема как се възстановява GTI 16V  и малко да се надъхате:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=244238
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 00:00:17 от caro »

Декември 14, 2012, 02:07:45
Отговор #42

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Към собствениците на автомобила -Какво смятате да я правите тази кола? Възстановяване?Тунинг? или Рацер?,че тя в момента е някъде около 40%  от оригинала.
Абе ,Атоме щом си в Англия що не си вземеш една от там -вървят от 200 до 500 паунда по запазени и от двете да направите една.Тук в БГ само GTI пакета за двуврат Golf \и рядко се продава\ ще ти струва от порядака на 300-400лв.-говоря за вежди ,лайсни и прагове.
Мога да помагам с всякъкви съвети и материали , относно възстановяване в оригинален вид.
Вижте тази тема как се възстановява GTI 16V  и малко да се надъхате:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=244238

Здравей колега.Идеята е да се възстанови да заводски вид,тунинг ще има на окачването,за вбъдеще може и на испускателната система(така,че да подобри работата на мотора,а не да смущава и дразни с излишни шумове).Варианта за донор от Англия съм го мислил,но цената комплектна броика в движение тук е към £800,за да стигне до България на ход трябва застраховка ,която е подобна цифра като се сметне и горивото става неоправдано.Пецката намери GTI пакета(без прагове) в ЕМ Комплект 33 на много съблазнителна цена.

Благодаря за предложената помощ,сигурно ще се възползваме :)

Относно темата,която си постнал-Наистина е много надъхваща,разглеждал съм я не веднъж,тази снимка до багера(ако може така да се нарече) е много силна.
http://storage4.album.bg/514/picture_252-1_-2__d4c12_26540168.jpg
Поздрави.
« Последна редакция: Декември 14, 2012, 02:09:19 от dr.atom »

Декември 14, 2012, 09:06:41
Отговор #43

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Сега се сещам че имам ново оргинално гърне за 2 гти !

Декември 14, 2012, 22:12:12
Отговор #44

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Сега се сещам че имам ново оргинално гърне за 2 гти !

А що не се сети като идвах до вас  :D . Чувствам, че и от него ще те отърва.  :winktongue:

Относно джантите - благодаря на USfan за пояснението на текста под брошурата (на немски не разбирам какво пише) и все пак за мен е важно, че тези джанти са присъствали в опциите предлагани от завода производител за Голф 2 ГТИ, пък било то за някаква друга или ограничена модификация. Затова предпочитам тях пред други. :)

Колеги, благодаря за подкрепата и съветите на всички които сте писали по темата. Въпреки минусовите температури продължавам да действам по колата. Днес си я прибрах от сервиза с новото окачване и джантите. Беше тъмно и не съм снимал. Снимки - утре.  :)

Декември 15, 2012, 02:05:31
Отговор #45

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Давай фотото да я видиме.

Декември 15, 2012, 12:56:42
Отговор #46

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
Сега се сещам че имам ново оргинално гърне за 2 гти !

А що не се сети като идвах до вас  :D . Чувствам, че и от него ще те отърва.  :winktongue:

Относно джантите - благодаря на USfan за пояснението на текста под брошурата (на немски не разбирам какво пише) и все пак за мен е важно, че тези джанти са присъствали в опциите предлагани от завода производител за Голф 2 ГТИ, пък било то за някаква друга или ограничена модификация. Затова предпочитам тях пред други. :)

Колеги, благодаря за подкрепата и съветите на всички които сте писали по темата. Въпреки минусовите температури продължавам да действам по колата. Днес си я прибрах от сервиза с новото окачване и джантите. Беше тъмно и не съм снимал. Снимки - утре.  :)
Хехе, моля!  :D
Ами , ББС-сите и според мен са за предпочитане пред всичко фдруго, ако ще и на Кадилак да се слагат.  :))
А тия дето си ги намерил, като ги гледаш по-детайлно, реално разглобяеми 3 компонентни ли са, или болтовете със шестограми по периферията, са навити само като декорация?  :)

Декември 15, 2012, 19:33:26
Отговор #47

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
А тия дето си ги намерил, като ги гледаш по-детайлно, реално разглобяеми 3 компонентни ли са, или болтовете със шестограми по периферията, са навити само като декорация?  :)

Реално разглобяеми са. Болтчетата не са само декорация, самоче предния собственик ги е направил жълти  :-\ и не ми е много по вкуса. Може да се хромират, но първо Иван да каже дали така му допадат.

В момента окачването е само качено на колата. Не е регулирано. По следващия понеделник ще влизам пак в сервиз за да качим новата врата на багажника и оригиналния спойлер и тогава ще нагласим и окачването.










Декември 16, 2012, 18:25:30
Отговор #48

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
А защо просто не си вземеш хромирани болтове вместо да пращаш твоите за хром?

Януари 20, 2013, 18:41:33
Отговор #49

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Малко развитие по темата - не могат да се намерят такива хромирани болтчета (главите им са с по-особена геометрия). Решихме да останат жълти засега. Всъщност не дразнят чак толкова, а и винаги може да им се метне един хром отгоре  ;) .

Вече сме с оригиналната багажна врата, оригиналния заден спойлер и оригиналния GTI - ски волан  :) :