Автор Тема: Volkswagen Golf MK2 GTI 16V  (Прочетена 41859 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2013, 00:05:54
Отговор #60

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Голфчето става супер, вече с истинските фарове е съвсем друга кола! :)

Петьо, за волвото като ме викнеш да човъркаме, пак може да останеш изненадан как ще пристигна ;D

Април 20, 2013, 22:03:16
Отговор #61

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
А да питам, като сте сменяли амбриажа, и на 16в мотора ли е обратен маховика, дето е поместен в притискателния диск, или не, конвенционален е?

Да ти кажа колега изобщо не съм наясно как е. Сменяха ми го в сервиз. Радвам се, че колегата michev е отговорил на този въпрос. Той е доста наясно с нещата.  ;)



Докторе , знаеш ли елементарния механичен пиниз за заставне на задната чистачка в прибрано положение , успоредно на долната основа на стъклото? :)

Тогава движението на механизъма започва от долу нагоре.

Не го знам Кире, но надявам се ще ме запознаеш понеже ме дразни като е така в средата на джама.  :)


А сега да се похваля какво свърших днес. Реших да сменя таблото с ново - здраво, понеже това е разцепено посредата. Това което установих по време на смяната е, че съм се надценил и това не е работа за сам човек. Ама съм упорит  :)) и за един следобяд успях да кача новото. Утре сутринта остава само да кача скоростомера и да навържа копчелаците.

Ето малко снимки от работния процес:








Април 20, 2013, 23:31:09
Отговор #62

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Направо си експерт по модела докторе , щом си усвоил тази операция споко можеш  и на други коли да подменяш питите на парното , аз съм специализирал в общите ремонти около електрооборудването на колите точно това. :)
 Апропо , като си докарах моята голфара от Щутгарт , правих точно това - изработих съвсем нови 2 -те панти разпънки за закрепването на
кокпита отпред там където се помещват механизъма на чистачките и модула на коректора на аванса на запалването.
Очаквай снимков материал и коментар за действиата около задната чистачка.

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 21, 2013, 21:25:02
Отговор #63

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Очаквай снимков материал и коментар за действиата около задната чистачка.

Кире, благодаря ти предварително!  :)


Днес довърших таблото и подредих копчетата както са разположени оригинално. Тези за ел. стъклата трябва да са долу на барчето. Понеже на старото барче нямаше места за тях и бяха горе на таблото - смених и барчето и си преместих копчетата на него. Ето как се получи накрая:






Април 28, 2013, 21:08:50
Отговор #64

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Днес реших да поработя по Golf-a. Смених предните седалки с оригинални за Golf 2 GTI. Използвах момента и да изпера мокета от пода. Ето няколко снимки от работния процес:














Единственото лошо нещо е, че на шофьорската седалка има голяма забележка и е необходимо да се претапицира едната страница на облегалката и на седлото. Затова търся седалка за донор със същата тапицерия. Ако някой има или знае къде има, нека да ми пише на лично или пък в темата.
« Последна редакция: Април 28, 2013, 21:10:55 от Peter_B »

Април 30, 2013, 21:11:14
Отговор #65

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Докторе , подхождам делово към нещата за преместване на рамото на задната чистачка в по - красиво успоредно на долната основа на
стъклото положение.Необходимо ти е само едно ключе 10. :)

И така , внимателно изваждаш щракалата от кората на задната врата.Мотора на чистачката ти се пада вляво. Раменния механизъм
на чистачката от неговата страна посредством конусна шлицова сглобка е закрепен за редукторния привод от мотора.
 
Развиваш гайката 10 на шлицовата сглобка и освобождаваш рамото на чистачката от привода .Завърташ я в положение да ти дойде
успоредно с един шлиц по - високо от задната пръскалка.Става и абсолютно успоредно ( не дразни окото), но трябва да са се пасне
чрез леко припилване долу в основата на рамото , защото при достигането на чистачката в долно положение леко закача пръскалката , но все пак я закача. ;)

Закачаш сглобката на шлиците , гайката 10 се завърта и това е.Планката в основата на раменния механизъм е позиционирана на
друга фаза от възвратно постъпателното движение и чистачката се движи вече от долу нагоре , но върши абсолютно същата работа.

п.п - Свeтят ли ти фаровете за мъгла?
« Последна редакция: Април 30, 2013, 21:14:26 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 27, 2013, 23:18:23
Отговор #66

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Малко развитие по проекта  :) . Реших да закарам Голф-а на стенд и установихме, че е доста крив отзад. След като свалихме задния мост се оказа, че е усукан, и че главините са криви. Купих нов (втора ръка) в комплект с главините. Минах го на пясъкоструй, че беше доста ръждив и после две ръце автоемайл лак. Стана чисто нов  :) . В последствие се оказа, че съм се набутал с тея главини, дето ги взех с моста защото са за барабанна спирачка и били различни от тези за дискова  :( . Както и да е  :) - сложихме нови тампони, взех едни нови главини, качихме моста на колата и всичко стана супер!




 



И най-накрая дойде време за работата по купето и боята. От една седмица колата е при майстора. Преди няколко дена беше вече китната, а завчера отидохме с Кирето(fulcrum) и Борката(hydrometalique) да видим как върви - вече беше и шприцована  :).

П.П. Боре, благодаря за возенето. CX - а ти е уникално яка машина. Страшно съм впечатлен!













Юни 08, 2013, 19:33:15
Отговор #67

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Днес взех колата от бояджията.  ;D






Юни 08, 2013, 19:42:53
Отговор #68

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Страашен! Евала на майстора, изънал я е на огледало!

Юни 08, 2013, 21:01:17
Отговор #69

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Страашен! Евала на майстора, изънал я е на огледало!

Тоше, виждаш ли на последната снимка бялата кола :winktongue:
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.