Автор Тема: Diamant JLO 118 1938 - Един от моите мотоциклети.  (Прочетена 13394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2013, 11:51:03
Отговор #10

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Браво за покупката и особено за реставррацията на Диаманта.
Станал е страхотен!  :)
Брей, не знаех наистина, че са правили и мотори, освен велосипеди тази фирма.
Иначе през 30-те години до войната, Фирмата е била популярна у нас, и доста колела са продали.

Моите баба и дядо и маха 2 броя пътнически Диаманти колела, купени от тяхно представителство в Пазарджик, през 1937-38 година.
Караха си ги чак до края на 70-те, когато за съжаление ги дадоха на вторични при едно пренасяне на багаж и смяна на къща, при това в работещо състояние и двата. :(
Ами при честите ми ходенета по пунктовете за вторични,заглеждах и велосипедите.На моторетката липсва емблемата на рамката,и понеже няма от къде да намеря/то не знам и как е изглеждала де/,реших да сложа от предвоенен велосипед.Е,намерих! Ама ми стана жал да я сваля пък от колелото,та сега освен мотор Диамант си имам мъжко и дамско предвоенни,че и "бегач" произведен веднага след войната от същата марка :D.И за разнообразие,взех и едно Мове....Та мотора все още няма емблема,но пък обектите за възстановяване се увеличиха с още 4  :D

Август 10, 2013, 10:06:42
Отговор #11

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Отдавна не съм писал в темата,и реших да я посъживя :) Моторетката е почти готова,движи се даже :)).Остават някои дреболии за довършване.Ето и няколко снимки от тази сутрин:

Септември 03, 2013, 08:42:03
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Великолепна е ! :)
Наслада за окото!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"