Автор Тема: Грес за спирачни буталца  (Прочетена 24430 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2012, 16:12:00
Прочетена 24430 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Здравейте!

Някой от вас знае ли дали се продават малки разфасовки на грес за спирачни буталца.
Намерих такава на Вюрт, но струва над 50 лева и ми е прекалено много дори като разфасовка.

В момента си ремонтирам спирачките и ми се ще да намажа с такава грес, а не със спирачна течност.

Някой от вас да знае друг вариант освен Вюрт?

Ако има няколко човека, може да си разделим един вюрт.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 03, 2012, 16:19:20
Отговор #1

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Здравейте!

Някой от вас знае ли дали се продават малки разфасовки на грес за спирачни буталца.
Намерих такава на Вюрт, но струва над 50 лева и ми е прекалено много дори като разфасовка.

В момента си ремонтирам спирачките и ми се ще да намажа с такава грес, а не със спирачна течност.

Някой от вас да знае друг вариант освен Вюрт?

Ако има няколко човека, може да си разделим един вюрт.
хмммм интересно, дори не знаех че има такава грес, би била много полезна защото цилиндърчета ако останат сухи /само намазани със спирачна течност/ неминуемо ръждасват ако не работят.

Декември 03, 2012, 16:39:49
Отговор #2

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Знам че ви звучи тъпо и смешно, но няколко стари майстори са ме съветвали да ги намажа със свинска мас....реших че едва ли ще навреди и ще опитам на стария ми Опел :)

Декември 03, 2012, 16:47:25
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Не знам дали маста се разтваря в спирачна течност.  :-\
Ако пробваш кажи .

Четох по някакви чужди форуми, че повечето не са чували за тая грес, а другите си мажат леко спирачна течност и нямало проблеми.
Както казва Васко, цилиндрите ще ръждясат ако не се използват.
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 16:48:57 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 03, 2012, 16:55:47
Отговор #4

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Ами едното цилиндърче на Опела вече ми тече и до няколко дни ще го сваля за почистване и смяна на гумички и ще тествам. Това с маста ми го каза човек който кара една и съща кола вече 40г  Аз ще го пробвам и ще напиша какъв е резултата.

Декември 03, 2012, 17:00:43
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Смени ги и двете, че аз на другата ми Алфа смених само едното и сега спира леко неравномерно.

Огледай добре периферията между квадратното пръстенче на цилиндъра и маншона.
При мен там се бе събрала мръсотия и ръжда  и точно от там задържаше.


Както и да е, върпоса за греста остава.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 03, 2012, 17:49:05
Отговор #6

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Пробвай този човек със спирачните системи от Варна, ако няма такава грес познавам колегите от Вюрт мога да питам за отстъпка.

Декември 03, 2012, 17:51:52
Отговор #7

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
От много хора съм чувал за свинска мас, част от тях дори са монтьори. Не знам  това дали го правят само за да се сглоби без да се нарани гумичката или  за консервация... Най-важното е предпазните маншони да са добре!

П.П. Мога ли да раздвижа цилиндърче с ВД40 ? По принцип има ли нещо за тази цел.?


Декември 03, 2012, 18:04:56
Отговор #8

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Моето мнение с което не ангажирам никой е, че тази специална грес е без никакъв ефект. Нищо не може да запази от корозия цилиндъра, не се ли ползва редовно колата, спирачките както всичко се скапва. Аз ще сваля всички цилиндърчета, ще почистя всичко, слагам новите гумички и маншони и това е....ако я остава да не се кара всичко ще е напразно.

Декември 03, 2012, 18:08:15
Отговор #9

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е това е за тебе,виждал съм го по нашите магазини,но не съм го купувал .Тубичката струваше под 20 лв по спомен.
http://www.ate-info.de/en/products/datasheet/ate-bremszylinder-paste-180-ml/
Не съм го купувал защото вече не помня колко години мажа свинска мас,за монтирането определено помага,дали консервира после маста няма да коментирам защото не съм химик,но вреда точно няма.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.