Автор Тема: Грес за спирачни буталца  (Прочетена 24417 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2012, 18:15:08
Отговор #10

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 За всеки технически грамотен човек е ясно, че е цилиндъра е невъзможно да остане покрит с каквото и да е защитен от корозия. След като се движи буталото в него каквото и да си сложил ще се изтрие и само честото движение няма да позволи блокиране. Никой не може да ме убеди че всички тия скъпи тубички съдържат нещо по-полезно от свинска мас :)   Слагай МАС и не се занимавай :) , вече няколко човека потвърдиха !

Декември 03, 2012, 19:37:19
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Всичко движещо се и подложено на вода около спирачните блокове се маже с медна грес която струва около 12лв тубичка от 250мл.Според мен мазането на спирачните буталца е безмислена операция.Мнението на колегата е правилно,че еднинствено редовната употреба на спирачките ги предпазва до голяма степен от корозия.Всичко останало е разглобяване,почистване ,смяна на уплътнителите и сглобяване.

Декември 03, 2012, 22:29:06
Отговор #12

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Когато Шкодров ми направи гумички по цилиндрите, ми даде и 4 тубички червеникава смазка. До сега винаги съм ползвал свинска мас и не съм имал грижи-гласувам за нея с две ръце-и все пак колата трябва да се кара.

Декември 04, 2012, 09:49:02
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
За всеки технически грамотен човек е ясно, че е цилиндъра е невъзможно да остане покрит с каквото и да е защитен от корозия. След като се движи буталото в него каквото и да си сложил ще се изтрие и само честото движение няма да позволи блокиране. Никой не може да ме убеди че всички тия скъпи тубички съдържат нещо по-полезно от свинска мас :)   Слагай МАС и не се занимавай :) , вече няколко човека потвърдиха !

Не ме разбра.
Аз, а мисля и Васко, имам предвид, че тази грес запазва цилиндъра когато например апарата е ремонтиран и ще стои 1 година празен и на рафта.
Иначе е ясно, че когато се използва няма да има ефект.
Моите ги държах 1 седмица напръскани с ВД40 и никакъв ефект. Предадоха се пред една хеви дюти хирдавлична помпа  >:D



П.П. Мога ли да раздвижа цилиндърче с ВД40 ? По принцип има ли нещо за тази цел.?

Може би зависи от системата на спирачките.
При мен раздвижването не би имало ефект понеже от канала на квадратният уплътнителен пръстен навън, при скъсан маншон, се събира мръсотия, ръжда и други гадости.
Точно там задържа, а не от гумения пръстен.
За щастие го хванах на време и няма надирания по буталото.



Иначе вижте какво пише в линка на АТЕ, които победовод е дал :

Цитат
Security advice
Safety note:No mineral greases or oils may be used in places that come into contact with brake fluid.

Това ще рече, че минерални греси или масла НЕ трябва да се използват на места, които са в контакт със спирачна течност.
Просто искам да направя нещата "по книга".

Както и да е, освен ще чакам на оградата комшията да заколи шопара и да ми резне една пръжка за спирачните апарати  :))
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 10:42:49 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 04, 2012, 11:14:37
Отговор #14

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами щом ще стои на рафта тогава за да си спокоен си купи монтажна паста АТЕ или намажи мас,но не мажи спирачна течност.Спирачната течност е на база на полиетиленгликол,а пък навсякъде по дебелите книги пише че полиетиленгликола е хигроскопичен и дърпа влага от въздуха.
Въпреки това, противно на всяка логика и препоръки,при мен на 26 годишна Волга стои оригиналната спирачна течност Нева залята в завода,колата се вади един или два пъти годишно за по 3-5 км и засега всичко със спирачките е наред.
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 11:18:45 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 04, 2012, 11:44:16
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Тази седмица ще мина през Манимпекс.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 04, 2012, 13:35:32
Отговор #16

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
В този случай аз махам гумичките, мажа с обикновена грес и прибирам. Като му дойде времето забърсвам греста, слагам новите гумички и сглобявам. Обичам всичко да е прясно сглобено :D Интересното е, че досега като съм купувал СССР цилиндърчета не съм попадал на ръждиво, но не си личи и да са мазани с нещо... Може би ключа от бараката е в това, че са затапени от всякъде и не достига влага  ???

Декември 04, 2012, 16:28:49
Отговор #17

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Благодаря за мненията и особено на победовод за линкчето.
Пастата я намерих, марка АТЕ от Манимпекс.

Двадесет лева струва.
Ако на някой му се наложи, да ми пише и ще му изпратя малко да си свърши работа.


Ето я :



« Последна редакция: Декември 04, 2012, 17:01:49 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 05, 2012, 12:27:07
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
 Е за консервация е страхотна тази паста да.Аз съм купувал такава ,но на Вюрт по голяма разфасовка мисля около 250мл-42лв.А  WD-40  както и  WD-60  макар,че се води продукт на американската фирма Абро явно  у нас са фалшиви и е изключително некачествен продукт който едва ли върши повече работа от колкото поливането със спирачна течност. Интересно е ,че този продукт са ми го доставяли дистрибутори на фирмата на цена от 18лв спрея а същия съм го купувал и от Руския пазар в Пловдив  на 6лв като не намирам никаква разлика между уж оригиналния продукт и явно фалшивия което ме навежда на мисълта,че и двата са фалшиви.Изваждането на запекли буталца според мен е най добре да се прави със употребата на хидравличната  помпа както си е на автомобила а ако е много клеясало тогава трябва да се ползва специално направена такава сьс специални накрайници за всеки модел и без участието на гумени маркучи поради опасност от скъсване от високото налягане а свързване директно с метални или бронзови тръбички.Само така буталцата и цилиндърчетата няма да бъдат неволно повредени .
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 12:53:28 от rumen_spasov »

Декември 05, 2012, 16:47:49
Отговор #19

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз използвах тази профи хидравлична помпа, която се използва за набиване на машинни лагери и куп други работи :

Какво ли не четох за вадене на запекли буталца.
Някои ги варят, други ги вадят с грес и такаламит, трети заваряват болт за буталото и правят скоба (това само ако има нови бутала и старите ще се хвърлят) четвръти с въздух...
Аз вече бях свалил  спирачната помпа, такаламит нямах, а това с варенето е за умерено запечени бутала. Въздух също нямах, а и там си трябва преходник.

С тази хидравлика и подходящ накрайник беше просто като фасул :)
Даже си разглобих и подготвих още един, резервен , комплект от GTV6, който беше супер ръждясал и повечето хора биха хвърлили.
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 16:49:23 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"