Автор Тема: Грес за спирачни буталца  (Прочетена 24418 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2012, 19:24:04
Отговор #20

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да Митко именно това е и според мен най добрия и професионален начин за разглобяване на спирачните комплекти.А тази готина помпа ми изглежда по скоро като част от някой автотенекеджийски комплект а може и да бъркам? :)

Декември 10, 2012, 10:31:48
Отговор #21

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Колеги аз за целта използвам loctite 8104 това е да го наречем силиконова грес, която е устойчива на температура до 100-150 градуса, отблъсква водата и запазва гумичките. На моята каляска съм ги намазал преди години и още има по тях. Ползвам е за всичко, електо не преводима е. не се разтваря от бензин и масла. Мисля че струваше около 10 15 лева.   
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 18, 2012, 00:15:26
Отговор #22

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59
Червената смазка е добра, и на мен Шкодрата ми беше давал, но е само за монтажа, след първото движение- още при обезвъждушаването остава гол цилиндър, пълен с със спир. течност.
Мажи само със спирачна течност, или по-добре тази червената смазка Локтайд беше май...ако намериш...
Обезмасляване със бял спирт или брейк клийнър от флакон, никога грес, масло, корисилин, изобщо нищо на минерална основа...
Някой беше писал грес - ако попадне по гумичките - ще се раздуят и ще спрат да се движат в цилиндъра.
Медната грес е за спирачки, но за дискови, и само по водачите  и зад накладките, не в близост бутало-цилинър, гумички...
А относно ръждата- това лято напълно възстановявах кола - пясък, поцинковане, основи, боя, делене на купе от шаси, преден- заден мост мости т.н, абсолютно всичко, цялата спирачна система се наложи да се смени-помпа, цилиндри, тръбички, маркучи, ръчна- жилата, пружини...последно нова течност, обезвъздуших, 1-2 или 3 дена се помотах с друго по нея и я изкарах, но протече лошо от полуоската- пак вътре, разглабяне, оправяне, но се наложи да откачам маркуч, сложих щипка-малко протече, много черна ми се видя и  я пуснах(спирачната течност)изтече чернилка и много мътна, откъде дойде тази гнус? от нови тръби и маркучи и помпа и цилиндри, при това обезвъждушавано и хвърляно- не го събирам да го връщам...
Отворих задния цилинър-да не би да се е разрушила гумичката, но цилинъра беше ръждив, личеше къде е била гумичката и буталото- И всичко това за общо 4-5 дни...
Има ръжда...Има фини частици гума...вода...Затова казват да се сменя течноста на 2 години, голяма гнус има вътре...
Колата трябва да се кара, ако ги пазите по гаражи ревниво, или се точи нещо по проекта, трябва на седмица поне веднъж да се натиска педала няколко пъти, иначе 1 слънчев ден се изкарва, измива се, отива се да се минава преглед, и блокират спирачките след валяка, ако се усетите е добре, ако не барабани и дискове се нажежават...
 

Декември 18, 2012, 20:18:35
Отговор #23

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега ? Няма как гумичките да се раздуят от смазка защото са маслоустойчиви. Медна грес се полага между буталцата блоковете и накладките против скърцане а също така се мажат с нея и водачите на сп. блокове както и болтовете .Тя е устойчива на температура и вода.А за буталца ,цилиндри и гумички по горе колегите са написали какво се ползва и то  върши работа само до момента в който спирачките заработят .След това всичко  което е в досег сьс спирачната течност бива отмито  а смазката остава на най важното място а именно над уплъннителната гумичка и под маншета  на буталцето а именно там където най много ръждясва особено при износени накладки когато буталцето е силно изнесено навън и при скъсан маншет.А смяната на спирачната течност става на 100% само ако преди това са разглобени всички цилиндърчета и апарати и след това почистени внимателно.Иначе смяна на спирачна течност по метода на обезвъздушаване с помпене дава частични резултати и в системата остава много боклук.

Декември 18, 2012, 21:20:18
Отговор #24

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59
колега, както искаш така ги прави!
гумичките на спирачен цилиндър ги намажи с минерално масло да видиш какво ще стане, може и двоен размер да станат :))ще стегнат в цилиндъра после...
което съм писал - ми е било на главата...раздували са се...
така че пак повтарям , за чистене и обезмасляване и за след шлайф - бял спирт или брейк клийнър от флакон, нищо като минерално мазило, устойчиви са на спирачна течност, не на минерални масла и корисилин, бензин...
даже май и на силиконовата смазка Локтайд си пишеше същото или може би по брошурите на цилидрите беше...
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 21:30:38 от kapitan »

Декември 19, 2012, 07:09:36
Отговор #25

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
 Никой не ползва обикновено масло за смазване.Буталца които се монтират на действащи автомобили след почистване се мажат само със спирачна течност а в часта над уплътнителя и под маншета с паста. А такива които няма да се монтират веднага се мажат изцяло с паста , За всяка цел си има създадени продукти. Достатъчно е само човек да чете какво пише на опаковките нали? :D
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 07:20:33 от rumen_spasov »

Декември 19, 2012, 09:46:23
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Достатъчно е, но почти никой не го прави.

Колко неща съм научил по неволя... чак ме  срам ..  ^-^
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 16, 2013, 08:26:03
Отговор #27

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
занимавам се с ГДР техника/ за незапознатите/ и нямам намерение да коментирам проблемите по спирачната система, но от доста време използвам свинска мас и проблеми нямам. Има една малка забележка за която намекна единствено Speeder-  използва се САМО домашна мас т.е. без сол. Колите ми не се активно употребявани / по- точно са неупотребявани/ и проблеми нямам.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Май 04, 2013, 00:16:47
Отговор #28

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Винаги е добре да има покритие по спирачните цилиндри;в противен случай буталата блокират рано или късно,дори и ако колата се кара редовно.Това покритие обаче не трябва да бъде обикновена грес,тъй като тя атакува гумените детайли и гумичките спират да уплътняват.В един магазин ми казаха че силиконовата грес е супер подходяща за тази цел,дори баща му открай време я използвал.Моят съвет ако няма на разположение такава или някаква специално за тази цел - това,което пише в книгата за ремонт,намазваш с спирачна течност и вкарваш буталото.Аз правя така и общо взето нямам проблеми.