Автор Тема: Стари фотоси от света  (Прочетена 468106 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 06, 2017, 15:43:40
Отговор #300

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Страната е видимо северна. Залагам на Финландия или Исландия.
Руснаците са продавали не малко коли из цяла Скандинавия, но специално военните ГАЗ 69 са били на въоръжение във Финландия. Другият вариант е Южна Америка, но там така масово Трабант и Вартбург, а и Шкода - едва ли. В Аржентина май за някакви години е произвеждан Вартбург. Лади са изнасяни навсякъде по света без САЩ.
В Нова Зеландия колите са с десен волан... Пак е имало примерно Шкода 105/120 и там.
Швеция пък дълго е била с обратно движение, чак до 1967г. Ама там карат много Волво и СААБ и Волги едва ли са имали така масово.
Та така - Финландия.
В Исландия също се карали много американски коли, внасяни са и газки.
Росен ме е изпреварил...

Юли 06, 2017, 16:26:52
Отговор #301

Неактивен орлича

  • Публикации: 15
Трябваше малко да ви поизмъча, иначе можех съвсем да ви улесня, например с тези снимки:















И да, такова естествено и мирно съжителство на американски, западни, социалистически и японски коли може да има само в Исландия. Лично за мен това е страната с най-интересния и разнообразен автопарк до 90-те, след това падат под японско робство. Тук е имало буквално от всичко по малко не само като автомобилни марки, тъй като страната е поддържала еднакво добри търговски отношения с всички "лагери".  Митото е било еднакво за американски, съветски, японски или западно европейски стоки и благодарение на това не е било никак чудно да имаш в хола съветски телевизор, в стаята японски магнетофон, западногерманска холна гарнитура от Квеле и Крайслер на паркинга. Почти всички деца в през 60-те пък били израстнали с играчки, детски колички или обувки от ГДР.  През 80-те пък са гледали по телевизията преведени детски програми от Чехословакия, докато са сърбали със сламка кока кола.
През 1968 сменят движението, също както Швеция.















Юли 06, 2017, 17:25:30
Отговор #302

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Подобен автомобилен миш-маш може да се види само на две места. И понеже очевидно това не е Куба, моят отговор е:


Аз познах / предположих първи , както и да е. :winktongue:
Самолета издаде държавата от НАТО , Швеция и Финландия са неутрални страни , Дания и Норвегия са членки на пакта , но са
с много , почти на 100% западен автопарк.Вулкана Ейафятлайокутл още не е изригнал.  :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 06, 2017, 17:39:10
Отговор #303

Активен USfan

  • Публикации: 10811
+1
И до ден днешен, в Швеция са си останали много фенове на Американки.

Да, приснавам парвенството на Кранки, и вчера вечерта на срештата ни предположи Исландиа.  :)
А по отн. на другата прогноса- в Швециа от краиа на 60-те е вече нормално диасно движението, а не може да са оттам отпреди 1969 снимките, понеже има много модели от 70'те, а даже се миаркат и коли от 80те, като Шкодата Гард 120 купе+
Налишието на нови ГАЅ'69, виждат се ниаколко, мнго гме учудва, сначи са иѕнасиани дори и на маина  :))си от Вест Еуропа.

Иначе таиа савкупност на почти 50 на 50 саотношение на нови ост-вест коли, ме накара почти да сам сигурен, да не са ниакои от снимките от снимачни плоштадки на Бонд филмите с Роджер Мур.

Юли 06, 2017, 18:15:43
Отговор #304

Неактивен орлича

  • Публикации: 15
Ама как по диаволите ште има там Трабанти..

.. като ги закупуват от автосалони :)




Историята на Трабанта в Исландия е сама за себе си. Като почитател на тази кола ми бе много интересно да узная, че там е имало доста сериозен износ и колата се е радвала на голяма популярност там от самото начало през 60-те та чак до края на производството. Стигало се е до 7-8% пазарен дял :) Вносителят Ингвар Хелгасон имал отлични връзки с комбината Заксенринг и оттам периодично изпращали специалисти от завода за срещи със собствениците относно съвети за поддръжка и ремонти, месец преди това е имало съобщение във вестниците до всички заинтересовани. Бизнесът на Хелгасон вървял много добре, но в ГДР хората са чакали по 10 години за кола и износът в един момент станал много ограничен. За да не фалира през 70-те, човекът се принудил, докато чака рехавите доставки на Трабанти, да внася доста по-скъпите и тепърва навлизащи на пазара Датсун и Субару от Япония. Последните станали страшен хит в Исландия и Хелгасон бил изстрелян напред като автовносител с най-много продадени коли в страната, станал и един от най-заможните търговци. Построил огромен и модерен автосалон в центъра на Рейкявик, където редом до Субару и Нисан са стояли на витрината все още 6-волтовите Трабанти с бакелитовите волани. Рекламите на Трабанта в пресата били повече като статии-притчи, където Хелгасон критикува младите хора, които вместо да си купят евтин и икономичен автомобил и да пестят за жилище, предпочитали да пръскат пари по тунинг на стари американски коли. :) Подобна реклама-статия вдъхновила най-известният коневъд в Исландия, Гунар Бярнасон, който бил ревностен Трабантаджия, да основе клуб на собствениците на Трабант в Исландия още през 1983 г. с името "Здравият разум диктува". Почти всеки Трабант в страната бил с такава лепенка на задното стъкло, което бързо донесло и прозвището му на исландски - Skynsemin или "здрав разум". ГДРманците разбрали за клуба и подарили на един известен исландски рали любител-състезател подготвен от завода състезателен RS800, който до ден днешен е единственият в страната оригинален рали автомобил от производител. Вносителят Хелгасон бил и първият западен партньор, който е поканен на тест на последния модел 1.1 с лицензен четиритактов двигател. Той обаче в прав текст казал на германците, че колата е скучна и няма да се хареса на исландците, затова и отказал да ги внася. В последното си интервю през 1999, Хелгасон казва, че от всички коли, които е внасял, притежавал и карал, Трабантът му е бил най-любимият.



Юли 06, 2017, 20:00:46
Отговор #305

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Не съм предполагал, че има държава с такъв разнообразен автопарк. Уникално! Нямам думи.
Поздрав за орлича и за позналите верния отговор с изпълнение на най-популярната исландска група :)

&list=RDN7u1mW480ls&index=9

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 06, 2017, 22:25:11
Отговор #306

Активен USfan

  • Публикации: 10811
.. като ги закупуват от автосалони :)


Историята на Трабанта в Исландия е сама за себе си.

Бреи, това е наи-интересната историа, дето сам чел в последно време.  :D

Снимките от салона с Трабанта и джапанките, а и ваобште всичките снимки са уникални.
Жалко, че Исландиа е толкова далеч и е доста с висок стандарт туристическа дестинациа.
Иначе определено си струва да се посети.   :)

Юли 06, 2017, 22:26:55
Отговор #307

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
http://pichost.name/image/L0KrF
Въпрос към шкодаджиите: какво е това бре хора?!Не Октавията,а нещото като МБ? :o
Опс,пропуснах да се възхитя на Исландия,невероятно!!!
« Последна редакция: Юли 06, 2017, 22:30:43 от desistanev »

Юли 06, 2017, 22:46:26
Отговор #308

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз тъкмо се канех да отбележа, че туннгът на 1000МБ в стил Ел Камино е направо изкъртващ :)) Иначе относно Исландия повече ме изумява броят на колите, отколкото разнообразието на марките им - все пак населението на цялата страна е само малко над 300 000 души, колкото на град Пловдив примерно :o Излиза, че почти всеки пълнолетен там още през 60-70-те г. е имал собствена кола, а може и по няколко... ей на това му викам аз стандарт!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 06, 2017, 23:54:46
Отговор #309

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
И аз тъкмо се канех да отбележа, че туннгът на 1000МБ в стил Ел Камино е направо изкъртващ :)) Иначе относно Исландия повече ме изумява броят на колите, отколкото разнообразието на марките им - все пак населението на цялата страна е само малко над 300 000 души, колкото на град Пловдив примерно :o Излиза, че почти всеки пълнолетен там още през 60-70-те г. е имал собствена кола, а може и по няколко... ей на това му викам аз стандарт!
Явно там е имало и Шкода-фенове!..Дали са праснали някое купе 1100...? :-X