Автор Тема: FIAT 2300 1966  (Прочетена 60613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2013, 23:48:20
Отговор #40

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Ако не е тайна,защо е била със забрана,Павка?
И как реши проблема?
Питам,защото с тия ретро-коли може да се случи на някой от нас  :(

Март 23, 2013, 01:50:08
Отговор #41

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Както писах колата е купих от Радо /лека му пръст / и Желев , те нямат нищо общо със запора, защото са я купили само с нот.договор  без да ходят в кат .
Прехвърляйки колата в нот.кантора с доста трудности, имайки предвид смърта на Радо /събирайки наследници те му/ отидох в кат и там разбрах че колата има проблем,няма как да я регистрирам, има запор от 2000г.     
Никой нищо не знае а и не иска да се занимава, Желев  ми каза да я закарам при него да ми върне парите и да я запали с една кофа бензин, да ама това палили се.
Отивам в КАТ дават ми номер на дело и тръгвам по инстанции  , по егн. на човека в съда няма никакъв запор нищо ,по този номер излиза друг човек друго дело ад.... Попаднах на сума ти мошеници който само пари искат но работа не вършат,от договора взех адреса на собственика и право в тях, той починал , жена му я няма ,била при дъщери те си, два дена пред блока /никой не ми дава тел. и само ме гледат кисело и ме подминават/написах тел. си на бележка и го оставих на вратата, на третия ден вечерта,тя се обади и се видях ме на другия ден ,докато обясня и докато я склоня да ми повярва беше доста трудно /договор имам от 2005г. от тях и Радо ,аз имам пълномощно от наследници те на Радо /3 на брой/ нямам договор защо то сега сме 2012г. /тогава/ и никой не прави договор в/у договор с 7г. разлика.
След доста разговори и време отидохме при нотариус с нея и 2те дъщери / дни чаках да извадят документ за наследници и време когато да се съберат трите за среща при нотариус/ направиха ми пълномощно и декларации за само покупка и да ги представлявам пред  всички инстанции свързани с фиата , казаха ми че имало някакво дело но то било прекратено  ,с пълномощното аз реших че ще мога да регистрирам колата на тяхно име ,но не   излязъл е закон които не разрешава да правиш нищо , тоест да пускаш в движение или каквото и да е промяна на мпс. пак греда.
Прехвърлих фиата на мое име , изтича срока на декларациите, края на годината е /2012г./.
Пуснах молба в кат защо не мога да регистрирам и прочие , след .....време  ми дадоха документ какъв е проблема, номер на дело и прочие .
Наех адвокат във Враца той задейства хора в Белоградчик и намерих ми проблема ,после пак разговори с жената  пак срещи пак молби и ми даде копия от документите пратих ги на адвоката с пълномощно от мен и чакам.
Пратиха от Белоградчик в КАТ че делото е прекратено  и аз пак в кат, да ама не има разминаване на номера на делото не 156 а 157 и пак не, пак при адвоката и пак пари и пак съдия изпълнител и пак пратиха, че дело ................. и дело ..............и са едно и също и разгеле , вчера го вдигнаха запора /не пак без проблеми/ , веднага изкарах времена регистрация /от 13ч. до 16ч;висях в кат ,те самите не знаят какво да направят и ако нямаш някои агент те отрязват/ и сега имам временен талон и номера ,дано не съм ви отегчил, но ако колата не си струваше не бих се захванал.
п.п. това ми отне 6 месеца и много средства,но си струваше и за това не коментирах нищо за колата защо то не знаех да ли кола имам или купчина желязо.


папката с документи на фиата


а номера дано е на късмет,макар и временен :)
п.п .дадоха ми и стария талон на които пише с печат митница.
« Последна редакция: Март 23, 2013, 10:59:15 от dido1903 »
 

Март 23, 2013, 02:15:16
Отговор #42

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Павка, ти си ГЕРОЙ !  8)) Ще я видим на Калояново, дори и с временни номера ! Много се радвам...! Наздравец !
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 23, 2013, 03:01:49
Отговор #43

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Павкааа, няма такива мъки!
ФИАТа си заслужава. Браво! Скоро искам снимка от пътя! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 23, 2013, 17:21:49
Отговор #44

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито за успеха с регистрацията! Макар и с временен талон, важно е, че е на твое име.
« Последна редакция: Март 23, 2013, 17:24:02 от rsk »

Март 23, 2013, 18:42:47
Отговор #45

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много, ама много се радвам, че си успял да се справиш! Хиляди щастливи километри зад волана на ФИАТа! Като знам, колко е хубава колата, си мисля, че си е струвало всичките ядове и парите, вложени в начинанието. В крайна сметка, само веднъж се живее!

Март 23, 2013, 19:09:49
Отговор #46

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
благодаря на всички за хубави те думи,днес се возих и ходих ме на доктор и баня .












« Последна редакция: Март 23, 2013, 19:16:10 от pavel.velev »
 

Март 23, 2013, 19:31:18
Отговор #47

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Леле, леле Павка, какви приключения!!  :-X Но определено си струва, колата е бижу! При майстор Миро? Ама не онзи със скарата  :))

Март 23, 2013, 20:23:58
Отговор #48

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Найстина колата е много красива,интересна и запазена  ;) ,дано се наредят нещата и да можеш скоро да и сложиш и нормални номера :)

Март 23, 2013, 22:01:41
Отговор #49

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Павка,конкретно на въпроса ти за историята на производството на Фиата.
Снимай да видим опознавателните табелки ,които има тази красота.
Все трябва да има някакви,за да започнем да търсим насам-натам.