Автор Тема: Classic day - Калояново 31.03.2013 - дискусия + СНИМКИ  (Прочетена 50577 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2012, 10:35:10
Прочетена 50577 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Влади, ето точно за това говорим, че организаторите са единици, а недоволните и критикуващите десетки. Момента с плащането за участие и с купите ги бях пропуснал, но те са резултат от организациятаа ;)))

prujinca най-вероятно ще спечелиш облога, за съжаление, докато има такива хора, за които говори Влади (GT 51) ...още по-лошото е че на някой места тези хора се наричат и организатори!

« Последна редакция: Май 15, 2013, 18:42:19 от Speeder »

Декември 10, 2012, 12:01:32
Отговор #1

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Чета,и си мисля ,на нас в Плевен колко ни е лесно.Няма клуб,няма изложения,няма ралита....Даже не се и познаваме!И все пак,нещо не ме кефи че е така  :(

Декември 10, 2012, 23:33:01
Отговор #2

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Ами колега, имаш шанса да промениш нещата.Трябват обаче желание , средства и съмишленици....на пръв поглед е нищо, но когато се започне ходенето по институцийте, да се уреждат нещата става тегаво, и на никого не му се занимава.Аз имам идея за следващата година да си направим Първа Национална среща на Форума , на пистата на Калояново, и не случайно съм избрал това място.Мога и да се аргументирам ;) Освен, че се събираме всички от форума, можем и да покараме, кой колкото иска, а който не желае, няма да кара.Наблизо има места за нощувка, два хотела, за които мога да гарантирам малко по ниски цени измислени за нас, защото работя с тях целогодишно.Срещата е в кажи-речи по средата на България , и на всеки ще му е удобно да дойде.Има и възможност за къмпинг.Много неща съм измислил, имам и подкрепата на собственика на пистата, има възможност и за ретро парад , за ретро базар, за организиране  на състезание.Всичко може да се направи.Въпроса е дали ще се съберем.Тази година имаше импровизирана среща, и се надявам всички да са били доволни.Ще се постаря да организирам нещо за края на Март и така да открием сезона.Надявам се да присъствате, да се забавлявате, и вечерта в ресторанта да обсъдим много неща.Така смятам да сложа началото на поне един кръг от някое обединено мероприятие ! Поздрави ! 8))

Всичко е по желание !
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 11, 2012, 00:30:23
Отговор #3

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Браво за идеята, дано имам възможност и да присъствам и аз.


Декември 11, 2012, 01:18:04
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Идеята наистина е много добра и стискам палци да се сбъдне. Това може би е най-голямата общност на ретро МПС-та и ако поне половината участници се появят с някоя машина на времето... би се получило нещо много красиво  O:-)

Декември 11, 2012, 12:06:32
Отговор #5

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Това започва да прилича на празнодумие или по точно празнописие!!! Хайде да си говорим за конкретни дела а не просто може ще и дъра бъра. Нещата започват да минават в едно така наречено "ЩЕШАЛО-ВРЕМЕ" 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Декември 11, 2012, 12:20:01
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Влади, имаш моята подкрепа!

На подобни мероприятия на Калояново проблемът е да се задържи интереса на публиката.
Каквото и да си говорим, старите кокали не са кой знае колко впечатляващи на писта.

Та, трябва да има какво да правят и зрителите.
Един ретро пазар е чудесна идея!!!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 11, 2012, 20:17:40
Отговор #7

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Идеята е добра, но аз лично не вярвам, че ще се съберат достатъчно хора от форума за да се получи такава инстинска "Национална среща". Всеки има желание, всеки е навит и накрая никой не идва. А и половината съфирумци нямат ретро кола в движение, с която да се появят (което до някъде обезсмисля идеята срещата да е на писта). Но ако се съчетае мероприятието с програмата на някои от местните ретроклубове - Старозагрци, Пловдивчани, мисля, че тогава ще стане добре. Ако пък и пазар за части и някакво скромно състезанийце се организира то тогава ще е още по-атрактивно.
Иначе ако се търси публика и зрители -всичко е до реклама. Мисля, че ако се обяви на достатъчно места онлайн , пусне се някой друг банер, че ще има такова мероприятие, то тогава ще могат да разберат и "обикновени" хора, които принципно не се интересуват толкова от ретроавтомобили, но биха посетили някакво мероприятие ако знаят предварително за него. Истината е, че ако човек не рови из форумите общо взето няма как да разбере, че ще има подобно събитие.
Аз лично подкрепям идеята на Влади, но осъзнавам, че ще е много трудно да се организира.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 11, 2012, 22:08:02
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Плюс 1 за мненията на колегата ДМС...  :)

Декември 12, 2012, 09:25:05
Отговор #9

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Колеги мисля, че тази дискусия си смени идеята. Началото и бе в 14-то класик рали "Обиколка на Варна" където всеки може да види за какво ставаше дума. Вярно е, че беше нужно да се отдели в отделна тема но защо и се смени заглавието с точно това ???? Така сте преценили така сте направили не ви съдя - не ме разбирайте погрешно.
Както и да е. Проблема за който говорехме в предходната тема може да се разреши само ако ние всички на клубно ниво започнем да гледаме в една посока и съответно нашите представители на събранието на БАК ретро и погледнат в същата посока. Трябва да си стиснем ръцете и да заработим заедно (той Крумовия завет е ясен на всички). Да вярно е че ще има нужда някои  хора (клубове) да направят отстъпки но от магарета на мост никой няма нужда и полза, най малкото спират другите осмелили се да минат по моста.  И на последно място какво от това, че програмите на повечето клубове са готови. При желание на всички винаги могат да се пренаредят в някакъв порядък без да се дублират, и все пак да имат някаква логика а не просто София Варна Благоевград, Пловдив и т.н.т. Всичко е въпрос на желание.
А колкото до самия ретро уикенд идеята е хубава и аз съм за!! Но както се писа по рано от някой колеги на един ресторанта не му харесвал на друг нещо друго ............. още всичко е в зародиш и се почна пак с мишите истории и да се дърпаме на страни и разни дребнавщини!!! ПАК КАЗВАМ ТАКА АКО Е КАРАМЕ С ТОЗИ МАНТАЛИТЕТ ЩЕ СИ ПИШЕМ БЕЗСМИСЛИЦИ ДО БЕЗКРАЙ И 2020г. АМИ НИКОГА НЯМА ДА ЗАРАБОТИМ ЗАЕДНО.   
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни