Автор Тема: Classic day - Калояново 31.03.2013 - дискусия + СНИМКИ  (Прочетена 50381 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 18, 2012, 13:49:34
Отговор #30

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Хвърляне на грамофон с фуния  :))

Декември 18, 2012, 14:01:30
Отговор #31

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На този класик дей задължително Павката Велев докарва Фиата, Влади урежда две преносими рампи, Фиата се качва с предницата на тях, а отдолу се поставя огледало.
 >:D
Аз лично бих дошъл по-рано да ударя един парцал на окачването понеже ще е прашно ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 18, 2012, 17:32:28
Отговор #32

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
По-добре да има "хвърляне на нов касетофон". Тук мисля, че старите техники се ценят повече   8))

Декември 18, 2012, 17:43:04
Отговор #33

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Идеята на Speeder е добра, но ще трябва още по-сериозна организация. Можем да поканим и колеги от форума "сандъците" , те също имат какво да покажат, както каза и от  "ди каст-а" .

Декември 18, 2012, 18:53:26
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Как може да се привличат почитатели на старите автомобили и мотоциклети с напиване и кълчене на общодостъпни жени !?!?
Много се впрягаш адаш, не усетили че се шегувам - коя луда мацка ще се съблече да се мокри през март по бански? :)) За касетофоните също е ясно, не ги събираме с тая цел все пак... само за бирата бях сериозен, но не с цел надпиване, а за да тече между приказката. Това с пазара и изложението на антики е ясно и Влади го е заложил в програмата, но на този етап едва ли ще могат да се диференцират тематично сергиите, по-скоро всеки ще вади на капака каквото има, както е на Софийските "Ветерами". Поради факта, че цялата програма ще е събрана само в 1 ден, другите съпътстващи забавления и състезания трябва да се съобразят с времето и пространството, но задължително свързани с нашата тематика, а не простотии като на рокерски събор примерно - не че имам нещо против тези изяви, но наистина не им е мястото на един Класик дей. Идеята за разпращане на покани до други сродни форуми също е добра, макар че повечето от тях си имат представители тук и така или иначе са в течение... но все пак една официална покана е по-мотивираща.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2012, 19:03:45
Отговор #35

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
+1 за на Митака мнението и кой каквато иновация по колите изнамерил да показва и разказва -  полезно и приятно е за всички! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 18, 2012, 19:12:10
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И най-важното, кой с каквото може да помага там в организацията... лично аз, след като завърши карането на пистата, в което по традиция смятам да се включа, оставам на разположение за всякаква обща работа по провеждане на остатъка от мероприятието.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 18, 2012, 22:28:58
Отговор #37

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Благодаря колеги за предложенията.
Така както съм го намислил се припокрива с повечето ваши изисквания и предложения.Искам да направим нещо различно, нещо което можем да превърнем в традиция.За колегите от София (сега да не ми се обидят другите ) Ще им изложа всичко както го виждам в Четвъртък на срещата.Имам страшно много идей, но донякъде закъсвам и ще ми трябва вашата подкрепа.Задължително ще направя и изложба на малките Москвичи, или други марки такива колички.Тази мания е завладяла повечето от вас , така , че имате време да се подготвите.На едно от мероприятията през годините работихме с Хоби Ленд и пак ще им направя предложение.Идеята ми е ако все пак времето е лошо да използвам ресторанта на пистата за изложбена зала.Конкретно ще наблегна и на ретро базара...всеки който има нещо за продаване да си го донесе да го продава, заменя, подарява-както му е кеф.Ще има обособена част от територията на пистата , която ще е само за базара.Ще има и базар за ретро мотоциклети,мотопеди, триколки, или кой каквото предложи.Решил съм и да направя изложба на велосипеди,колелета, тритонетки :) Пистата и датата съм я запазил, окончателно ще се разбере дали ще има мероприятие в края на Януари.Има много неща по организацията , който ме спъват и ги отстранявам всеки ден.Умишлено не ВИ говоря за някакви финанси, защото искам и се старая да бъде максимално "без ратоварване на бюджетите ВИ".
Естествено състезание по надпиване с бира, преяждане с кюфтета, автомивка без бикини и по монокини, хвърляне на касетофони във варел , засега няма да има.За майсторското, за другите такива подобни дисциплини ще ми трябват доста добровлци.Имам и идея за дърпане на кола с въже , ама да е над 1,5 тона...:)
Ще имаме медийно отразяване, списания, вестници, ТВ.Задачите са много, времето е малко.След Четвъртък пак ще пиша .Що се касае за различните видове изложби на най-различни артефакти....смятам , че това ще е най- голямата атракция, всеки предлага каквото има.Не мога да сравнявам нещо дето не се е провело с нещо което е традиционно, но можем да поставим началото на нещо ново.От резултата, ще се разберем дали ще го направим и на късна Есен.Очаквам всякакви предложения.Поздрави и Наздравец !  8))
« Последна редакция: Декември 18, 2012, 23:15:23 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 19, 2012, 18:20:13
Отговор #38

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз конктретни идеи за мероприятието нямам, но бих покарал на пистата, ако има свободно каране, срещу разумна цена :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 19, 2012, 19:00:09
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Жоро, ако искаш да се включиш в състезанието, по правилник ще ти трябва и 2-ри пилот, защото карането е 1 час непрекъснато... може би ще има и вариант да се покара само за кеф на сутрешните тренировки, но това трябва вече Влади да каже.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.