Автор Тема: Търсене на сервиз/цех за сложни заварки.  (Прочетена 13554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2012, 13:35:31
Прочетена 13554 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Вуйче това се прави на струг... друг е въпроса заварявана полуоска какво ще изкара. Според мен - нищо няма да се получи без термообработка по време и след заваряването, но нека колегата каже  :)
Да, между другото си прав, трябва си термо-среда, защото самия детайл е яко закален повърхностно.
Но според мен, при наличие на нещо като фурна и електроди от добри сплави, няма причина заварката да е по-лоша от и без това лошото и неравномерно фабрично закаляване.  :))
Това ми е втората така наречена- полуразтоварена полуоска, на американска кола, която късам от съчетание на дрифт с попадане в дупка/вълничка в асфалта.  ::)

В конкретния случай, тая полуоска е от по новия ми 3,8 литров Мустанг, който по принцип не е с особено силен мотор.
А преди 2 години по подобен начин така скъсах полуоска и на 5 литровия ми ТрансАм, и я смених с нова.
Ама тоя път, от научен интерес съм склонен да пробвам със заваряване.
Не че нова заводска фОРД ПОЛУоСКА Е ОСОБЕНО СКъПА ДЕ.
аМА кАКТО ПИСАХ, НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ДОБРО ЗАВАРЯВАНЕ ЩЕ Е ПО ЛОШО ОТ ЗАВОДсКОТО АГАЛЕ-АГАЛЕ ЗАКАЛЯВАНЕ, ИЗВЪРШЕНО ОТ ОЩЕ МАХМУРЛИИ НЕГРа в ЗАВОДА НА фОРД В дИЪРБЪРН, В ДЪЖДОВНА ПОНЕДЕЛНИШКА СУТРИН.  O:-)

ЕДНО ВРеМЕ в Техн. Университет В ЛАБОРАТОРИиТЕ му ИМАХА ТАКИВА ЦЕХОВЕ ЗА ТОпЛИННИ ЗАВАРКИ, дето ги даваха под аренда, и там работеха разни фирми.
Та знае ли случайно някой, ДАЛИ ОЩЕ РАБОТЯТ тия цехове, ИЛИ НЯКОЕ ПОДобНО ТАКОВА МЯСТО, ДЕТО ДА СЕ НАГЪРБЯТ С ТАЗИ ЗАВАРКА? :)

Декември 11, 2012, 16:36:38
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По повод на мнението на колегата 3.0е от съседната тема, за нуждата от термична обработка на дадени натоварени детайли по време на заваряването им, имам молба, някой ако знае къде в рамките на София има такова място, в което да се занимават с такива по-сложни заварки на разни в болшинството случаи, натоварени детайли, да сподели къде е то.  :D
Ще бъда благодарен за всякакво инфо.

Предмета който ще трябва да се заварява, е тази така наречена полуразтоварена полуоска.
Нарича се полуразтоварена, защото всъщност си е изцяло натоварена, хехе,  O:-) като цялата дясна или лява задна част на колата, се товари при федериране, върху полираната повърхност, където се вижда скъсването.
Вижда се и как закаляването на детайла е само на 1-2 мм под повърхността, а навътре, структурата на материала е доста афиф и зърнеста.

Във фирма Жизет, които се намират преди Окръжна Болница, и които по принцип се занимават с такива ремонти на ходови части, ми предложиха или заваряване, или изработване по размер на нова такава полуоска.
Но предвид че заготовките които ползват, не са закалени, а и нямат възможност там да загряват детайла по време на заваряването, бих потърсил друго място, ако някой от вас знае такова.

Едно време в лабораториите на МЕИ-то са ми заварявали заден носач на Мерцедес 190-тка, който е беше от някви леки сплави, и се справиха добре.
Ама сега дали работят още тези места с клиенти, някой знае ли?   :)






















« Последна редакция: Декември 11, 2012, 16:38:36 от USfan »

Декември 11, 2012, 17:37:33
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Защо се притесняваш от това, че заготовките за нова полуоска са незакалени? То за обработката няма как да са закалени! Като ти я направят точно същата, после отиваш при термистите и готово. А това да се завари... струва ми се абсурд, особено пък за мощна американска кола. Оригиналната, фабрично здрава част не е издържала, та заварка ли... Толкова ли е дефицитно новото, че в такива приключения трябва да се впускаш?

Декември 11, 2012, 17:51:42
Отговор #3

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Баш там където лежи лагера..... малко мишън инпосибъл е тая полуоска. Качествен ремонт по технология или изработка и закалка на нова такава ще струва в пъти повече от това да си купиш чисто нова, да не говорим за секънд хенд.
А дори и на твойте размазани снимки си личи, че освен че е счупена като на Заз-ка е и посукана прилично....

Иначе темата може да прерасне в нещо полезно :)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 11, 2012, 19:02:25
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Баш там където лежи лагера..... малко мишън инпосибъл е тая полуоска. Качествен ремонт по технология или изработка и закалка на нова такава ще струва в пъти повече от това да си купиш чисто нова, да не говорим за секънд хенд.
А дори и на твойте размазани снимки си личи, че освен че е счупена като на Заз-ка е и посукана прилично....

Иначе темата може да прерасне в нещо полезно :)
Влади е прав - направо си е мишън инпосибъл.Люси ,  не залагай термина сигурност! :)
 След дрифт с Ладата ми 21061 се поднесох , ударих задното дясно колело във висок бордюр. С общи усилия на майстора ми тенекеджия за 48 часа оправихме  геометрията на задния мост.Остана като последствие от удара Обаче като последствие остана изкривен и тропащ полувал.Имах един с изтрита шия на лагера , точно там , където се е счупило.
Напластих с електрожен , стругаря ми оформи допуска за лагера .....И си платих скъпо и прескъпо за умишлено допуснатата ми некомпетентност  и стискане за 35 лева . :'( :'(
Добре ,че се случи в рамките на града , на 250 метра от къщи.....падна като отсечена , колелото с барабана.
Причината бе пределно ясна - разкалила се. :))
Само нова или втора употреба Люси - тясно дупе дваж боли! :'(
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 11, 2012, 22:35:36
Отговор #5

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
полуоските не се заваряват, ще се скъса до заварката

Декември 12, 2012, 11:16:35
Отговор #6

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
полуоските не се заваряват, ще се скъса до заварката
колега преди няколко години един приятел караше едно рено 21,на което едната полуоска беше заварявана,и нямаше проблем.По някой път като се напиехме я побъркваше от боксуване тая кола >:( ,аз лично карах и едно пежо 305 дизел с заварявана полуоска.Направи ли се както трябва според мен става.

Декември 12, 2012, 11:57:42
Отговор #7

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Едно е на предно предаване и съвсем друго на задно и в кожух  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 12, 2012, 12:06:41
Отговор #8

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Едно е на предно предаване и съвсем друго на задно и в кожух  ;)
да ,прав си  ;) .Изобщо не се съобразих

Декември 12, 2012, 12:16:02
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Момент е равен на сила по рамо! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987