Реставратори > Реставраторски работилници

Търсене на сервиз/цех за сложни заварки.

(1/4) > >>

USfan:

--- Цитат на: 30e в Декември 10, 2012, 22:29:28 ---Вуйче това се прави на струг... друг е въпроса заварявана полуоска какво ще изкара. Според мен - нищо няма да се получи без термообработка по време и след заваряването, но нека колегата каже  :)

--- Край на цитат ---
Да, между другото си прав, трябва си термо-среда, защото самия детайл е яко закален повърхностно.
Но според мен, при наличие на нещо като фурна и електроди от добри сплави, няма причина заварката да е по-лоша от и без това лошото и неравномерно фабрично закаляване.  :))
Това ми е втората така наречена- полуразтоварена полуоска, на американска кола, която късам от съчетание на дрифт с попадане в дупка/вълничка в асфалта.  ::)

В конкретния случай, тая полуоска е от по новия ми 3,8 литров Мустанг, който по принцип не е с особено силен мотор.
А преди 2 години по подобен начин така скъсах полуоска и на 5 литровия ми ТрансАм, и я смених с нова.
Ама тоя път, от научен интерес съм склонен да пробвам със заваряване.
Не че нова заводска фОРД ПОЛУоСКА Е ОСОБЕНО СКъПА ДЕ.
аМА кАКТО ПИСАХ, НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ДОБРО ЗАВАРЯВАНЕ ЩЕ Е ПО ЛОШО ОТ ЗАВОДсКОТО АГАЛЕ-АГАЛЕ ЗАКАЛЯВАНЕ, ИЗВЪРШЕНО ОТ ОЩЕ МАХМУРЛИИ НЕГРа в ЗАВОДА НА фОРД В дИЪРБЪРН, В ДЪЖДОВНА ПОНЕДЕЛНИШКА СУТРИН.  O:-)

ЕДНО ВРеМЕ в Техн. Университет В ЛАБОРАТОРИиТЕ му ИМАХА ТАКИВА ЦЕХОВЕ ЗА ТОпЛИННИ ЗАВАРКИ, дето ги даваха под аренда, и там работеха разни фирми.
Та знае ли случайно някой, ДАЛИ ОЩЕ РАБОТЯТ тия цехове, ИЛИ НЯКОЕ ПОДобНО ТАКОВА МЯСТО, ДЕТО ДА СЕ НАГЪРБЯТ С ТАЗИ ЗАВАРКА? :)

USfan:
По повод на мнението на колегата 3.0е от съседната тема, за нуждата от термична обработка на дадени натоварени детайли по време на заваряването им, имам молба, някой ако знае къде в рамките на София има такова място, в което да се занимават с такива по-сложни заварки на разни в болшинството случаи, натоварени детайли, да сподели къде е то.  :D
Ще бъда благодарен за всякакво инфо.

Предмета който ще трябва да се заварява, е тази така наречена полуразтоварена полуоска.
Нарича се полуразтоварена, защото всъщност си е изцяло натоварена, хехе,  O:-) като цялата дясна или лява задна част на колата, се товари при федериране, върху полираната повърхност, където се вижда скъсването.
Вижда се и как закаляването на детайла е само на 1-2 мм под повърхността, а навътре, структурата на материала е доста афиф и зърнеста.

Във фирма Жизет, които се намират преди Окръжна Болница, и които по принцип се занимават с такива ремонти на ходови части, ми предложиха или заваряване, или изработване по размер на нова такава полуоска.
Но предвид че заготовките които ползват, не са закалени, а и нямат възможност там да загряват детайла по време на заваряването, бих потърсил друго място, ако някой от вас знае такова.

Едно време в лабораториите на МЕИ-то са ми заварявали заден носач на Мерцедес 190-тка, който е беше от някви леки сплави, и се справиха добре.
Ама сега дали работят още тези места с клиенти, някой знае ли?   :)






















Teodor:
Защо се притесняваш от това, че заготовките за нова полуоска са незакалени? То за обработката няма как да са закалени! Като ти я направят точно същата, после отиваш при термистите и готово. А това да се завари... струва ми се абсурд, особено пък за мощна американска кола. Оригиналната, фабрично здрава част не е издържала, та заварка ли... Толкова ли е дефицитно новото, че в такива приключения трябва да се впускаш?

30e:
Баш там където лежи лагера..... малко мишън инпосибъл е тая полуоска. Качествен ремонт по технология или изработка и закалка на нова такава ще струва в пъти повече от това да си купиш чисто нова, да не говорим за секънд хенд.
А дори и на твойте размазани снимки си личи, че освен че е счупена като на Заз-ка е и посукана прилично....

Иначе темата може да прерасне в нещо полезно :)

fulcrum:

--- Цитат на: 30e  в Декември 11, 2012, 17:51:42 ---Баш там където лежи лагера..... малко мишън инпосибъл е тая полуоска. Качествен ремонт по технология или изработка и закалка на нова такава ще струва в пъти повече от това да си купиш чисто нова, да не говорим за секънд хенд.
А дори и на твойте размазани снимки си личи, че освен че е счупена като на Заз-ка е и посукана прилично....

Иначе темата може да прерасне в нещо полезно :)

--- Край на цитат ---
Влади е прав - направо си е мишън инпосибъл.Люси ,  не залагай термина сигурност! :)
 След дрифт с Ладата ми 21061 се поднесох , ударих задното дясно колело във висок бордюр. С общи усилия на майстора ми тенекеджия за 48 часа оправихме  геометрията на задния мост.Остана като последствие от удара Обаче като последствие остана изкривен и тропащ полувал.Имах един с изтрита шия на лагера , точно там , където се е счупило.
Напластих с електрожен , стругаря ми оформи допуска за лагера .....И си платих скъпо и прескъпо за умишлено допуснатата ми некомпетентност  и стискане за 35 лева . :'( :'(
Добре ,че се случи в рамките на града , на 250 метра от къщи.....падна като отсечена , колелото с барабана.
Причината бе пределно ясна - разкалила се. :))
Само нова или втора употреба Люси - тясно дупе дваж боли! :'(
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия