Автор Тема: Препоръчайте ми американка:)  (Прочетена 18517 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2012, 00:06:42
Прочетена 18517 пъти

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колеги, ако реша да си взема американска красавица от шейсетте, кабрио/роудстър  - какво ще ми препоръчате? За да е по-ясно дефиниран въпроса, имам предвид нормална кола, т.е. не някаква екзотика в малък тираж, или колата на някаква знаменитост, или скъпо реставрирана, просто нормална кола в нормално състояние. А, и да става за каране в БГ, щото много харесвам коли от сорта на Линкълн Континентал, ама трябва да го ползвам само за междуградски и да го паркирам на околовръстното :)

Декември 30, 2012, 13:06:33
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами двата Линкълна Конти Мк 3 дето имаше Мишо, се продадоха и двата наскоро.
За 6 бона в лева той даде тоя гнилия с поиздухалия мотор.
А хубавотот боди с по хубавия мотор, го даде за 16 бона в лева, на управителя на Софауто.
Ако искаш Конти, и то все още интересния Мк4, дай да те водя до Ихтиман.  :))
При един там местен тарикат, да спазарим неговия , дето е май бежав с вишнева кожа.
Той му иска 6 бона по обяви в лева, ама може и да се вземе сигурно на 4000 лв в брой.
 Но ще му трябва май мито да се плаща и Декра.

Декември 30, 2012, 13:31:08
Отговор #2

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Благодаря ти, Люси, но предпочитам да я вкарам от Щатите, само модел да ми препоръчаш, че по ги разбираш, кое си струва и кое е надценено.

Декември 30, 2012, 13:45:46
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, ами аз този от Ихтиман ти го лансирам, защото мисля че ще може да се спазари на цената, дето ще му е само докарването на мястото в контейнера от Щатите.
Иначе в САЩ запазени Мк3 и Мк4 може да купиш хубави за по няколко хиляди долара, примерно по 5-6 бона зелено, зелено...  O:-)
В краен случай, ако хубав Мк3 или 4 е трудно да се намери, Мк 5 пак е интересно и грамаданско купе.

Декември 30, 2012, 14:57:37
Отговор #4

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Имах предвид, че много ги харесвам Контитата, ама са много големи ( представи си по Парчевич или по Гладстон с това чудо ), затова предпочитам нещо по-малко от сорта на корвет или мустанг - може и Елинор, ако намеря в отлично състояние до 3000$  :) :) :), или ако нещо подобно се сетиш да ми препоръчаш.

Декември 30, 2012, 16:44:16
Отговор #5

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Люси, някакви снимки на Ихтиманският имаш ли?

Декември 30, 2012, 18:45:02
Отговор #6

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ихтиманския вече не е там. Продаден е по София и до колкото разбрах се освежава.

Декември 31, 2012, 16:06:46
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, браво, ако някой Мерайкия го е взел Интиманския и го пусне в движение.  :)
А, Елинора освен че е гнусна псевдо реплика,аз вуобще не го харесвам, е много скъп.
Добре направени Елинори им искат по 25-30 бона в зелено в САЩ, и им ги взимат.
За тия пари ще си вземеш супер оригнален фастбек нормален.
Напр на братовчедката в Мюнхем фастбека го намерихме за само 30000 евро, а е тотално оригинална кола, даже и с фабричен климатик и автоматик.
Което за фастбек 1-та серия от 1965 модели, са доста редки екстри.

Декември 31, 2012, 19:21:11
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Стефчо, не съм много "навътре" в Американските автомобили, но аз лично бих си взел нещо от сорта на Мустанг или Камаро.
Вече знам какво е да търсиш части, които ги няма на пазара...

За Камаро и Мустанг има кажи речи всичко и то чисто ново.
Това е огромно предимство когато си взимаш стара кола.
Колкото са масови, толкова са и яки.
Евъргрийни отвсякъде! :)

Иначе шейсетарската гама на Понтиак е впечатляваща също!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 02, 2013, 21:02:05
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, аз лично бих побутнал Стефан кум някой Мопар фул сайз или мъсъл, па даже и Дъстър модел да е, щом има предвид, че ще са му по-удобни една идея по умерени размери.  :)
В БГ Мустанги и ЛИнкълни има много, а и ГМ разни кошове също се намират.
Диверсификация му е майката, така че по добре нещо по различно.