Автор Тема: Препоръчайте ми американка:)  (Прочетена 18535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2013, 19:17:38
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
колеги, а тук в България , няма ли някоя американка на хубава цена, нека всеки които има информация да я сподели.

Хех, тука колегата наистина ме разсмя с това желание.  :)
Но за разлика от други по-лицемерни колеги в ретросредите,  ;) аз ще се опитам да бъда открит.
Та, ами то ако има такива хубави американки на хубави цени, по-сериозните УС-фенове, стига д аимаме възможност, вече отдавна сме ги изкупили, и сме си ги пъхнали в гаража.
Поне аз така съм постъпил с по-стария ми Мустанг ГТ 5.0 кабрио, и с ТрансАма ми тарга 3 ген.
Пък и Пешо така е постъпил с неговия Транс 2 ген.
Преди да го купи, не е изтъпанил публично тел. на собственичката митничарка, или каква там беше, на общо основание, та да я заграждаме всички.  :P

Така че политиката- залегни и се покрий, която е популярна по принцип в ретросредите, и то не само у нас, е най-естественото нещо в случая.  :D
Споделят се общо взето, популярни и известни вече инфота, или такива за маловажни като версии, или прекалено скъпи, и/или едновременно лоши на състояние УС-коли.

А особено пък ако става въпрос за нещо рядко и запазено американско от 50-те и 60-те, то тишината е пълна.  :shy:
Защото ако на някой от нас по маниаците, примерно не му достигат пари да грабне такъв трофей, а я знае, то си сигурност няма да сподели такова инфо, а си трае и събира парички.  ::)

Това е според мен е така, защото сериозните маниаци по принцип са си егоисти по отношение на колите си като придобивки, и в това няма нищо лошо.
Всеки дето го е хванал бацила на събирането /не казвам колекционирането, това ми звучи претенциозно/, дърпа основно чергата към себе си, което е разбираемо.
Нищо лично, даже не и бизнес, просто--- хоби.  O:-)

Януари 04, 2013, 21:10:53
Отговор #21

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
да прав си.
 

Януари 04, 2013, 23:35:07
Отговор #22

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800

Но според мен, преди да дискутираме тук, Стефчо трябва да си задели примерно 2-3 седмици време, и да чете, чете, гледа, чете,  O:-) гледа картинки, и пак яко да чете литература, може и виртуална по въпроса.
Ооо, Люси, аз знам какво искам, ама лекичко не ми достигат едни 50-60 000$ :) :) ( така ако може Елинор да запушва Кобрата на г-н Шелби в двойния гараж, щото Ford GT40'64 и сина му от 2006г. са заели местата в другия) - по-скоро номера е как да взема нещо, което малко ги наподобява за 4000$ и да не е изгнило, като Волгите ми и Победата, еле па тя :)

Януари 05, 2013, 00:42:54
Отговор #23

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Кит кар? Знам, че не е "The real deal", пък и цената може да е над тези 4000$, ама пак ще си е интересно да си го сглобиш сам.

Януари 05, 2013, 01:15:00
Отговор #24

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Кит кар? Знам, че не е "The real deal", пък и цената може да е над тези 4000$, ама пак ще си е интересно да си го сглобиш сам.
Интересна идея, сподели марка, цена и с какъв двигател. И как стои въпроса с хомологацията в Европа.

Януари 05, 2013, 01:30:38
Отговор #25

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Е тук вече не съм запознат. Просто ми щукна като идея. Нека някой по- запознат да каже.

Януари 05, 2013, 13:49:04
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Но според мен, преди да дискутираме тук, Стефчо трябва да си задели примерно 2-3 седмици време, и да чете, чете, гледа, чете,  O:-) гледа картинки, и пак яко да чете литература, може и виртуална по въпроса.
Ооо, Люси, аз знам какво искам, ама лекичко не ми достигат едни 50-60 000$ :) :) ( така ако може Елинор да запушва Кобрата на г-н Шелби в двойния гараж, щото Ford GT40'64 и сина му от 2006г. са заели местата в другия) - по-скоро номера е как да взема нещо, което малко ги наподобява за 4000$ и да не е изгнило, като Волгите ми и Победата, еле па тя :)

Е, то с 50 бона в зелено, за съжаление, вече от над 20 години време, за оригинални Шелби версии доникъде не може да се стигне.
Най-много да стигнат на търг за оригинален чифт джанти Халибранд от АС роадстер примерно, хахах...  O:-)

Но иначе да, може да се добута, както Стефчо визира Елинора, даже до 2 коли като него.
Тоест Елинор, плюс в добавка някоя отн. добра на състояние реплика-Кит на база АС Кобра, ама не от добър и авторитетен производител.

Аз разбира се, ако имам 50-60 бона в зелено за коли, никога няма да ги дам за такива отн. гнусни, поне за мен,  :)) и псевдоригинални возила като горе описаните Елинори и Кит-Кобри, които са с изявено стойкаджиийски характер.
Вместо това, ще си взема 2 броя наистина оригинални американски мъсъли, като някой базов Корвет С2 плюс някое отн добро на състояние,но вероятно пак базово по-ранно ГТО примерно, и ще си гледам кефа, при това, проявил добър вкус.  ;)

Иначе ако визираш оригинално Шелби ГТ 350 или ГТ 500, ще ти трябват примерно поне 100-200 000 в зелено за среден екземпляр.
И към това трябва да добавиш 1-2-3 милиона за хубава Кобра 289 или 427. ::)
Или пък 3-4-5-6 милиона за хубав оригинален ГТ40.
Така че някои Фордчета, наистина са прекалено скъпи, за иначе тая наша любима плебейска марка.  :))

Аз лично бих те посъветвал за 6-7 бона в лева бюджет, тука някой БГ мъсъл или псевдомъсъл да намериш, и леко да се пореставрира.
Примерно оня Корвера хардтоп купе по обаявите е доста интересна кола, а сигурно биха го дали накрая за 4000 долара.
А и друго си е да караш единственото американско Порше. ;D
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 13:57:00 от USfan »

Януари 05, 2013, 14:45:28
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Айде, ако има мераклии за оригинални Шелби-Кобри, Форд-Кобри, и там други возила с буквата Ф...  :)) да се мятаме на нюсамолета и да заминаваме за Аризона.  :D
Вижте е тук в Листата на един идващ търг на Р и М, какви бонбони има...

http://classicdriver.com/uk/magazine/3500.asp?id=16611

Януари 11, 2013, 02:10:29
Отговор #28

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
КитКарите ще има да си ги гледаш верно само в гаража. България не става за такива коли, все още.
Вдигай се и търси немска американа около Хамбург, там ги стоварват и после ги продават в Германия. Може да стои и все още оня Т-Бърд в Гръцко, имам някъде подръка дори телефоните и снимки на колата - възстановима е. Но нямам цена.
Изобщо ако имаш нормален тенекеджия, спокойно може да си я купиш в Англия или Германия американата - и да си я реставрираш на спокойствие.

Март 17, 2013, 14:00:26
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Я вижте как се прави като хората скромен тест драйв на американска ГМ талига.  :))
Пилота е Джеф Гордон от Наскар.  :)

[ Invalid YouTube link ]