Автор Тема: Препоръчайте ми американка:)  (Прочетена 18515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2013, 01:52:52
Отговор #40

Неактивен QinetiQ

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,

Решил съм да си закупя Corvette C3 Stingray но като гледам цените, май ще е от Щатите. До сега не ми се е налагало да внасям кола от там, камо ли пък такъв тип, та въпросът ми е, мога ли да очаквам някакви проблеми при регистрацията на тази кола тук? Казвали са ми че за коли които не се продават в Европа, трябва да се мине някакъв техно тест който да установи дали даден автомобил е годен за нашите улици. До колкото разбрах, ако скоростомерът е в мили, трябва да има и допълнителна графа която да показва и километри в час. Ако мигачите са с червени крушки, трябва да се сменят на оранжеви, да мине тест за шум и замърсяване. Най-много се притеснявам за последното. Все пак говорим за автомобил от 75 година и то от щатите. Ще бъда много благодарен ако някой който има повече информация или е минавал през това, да сподели. Имайте предвид че най-евтиният който намерих в Европа е 9000 Евро. А този който ми предлагат от щатите е под 4000 долара... Горе долу еднакво състояние

Поздрави,
Станислав

Ноември 14, 2013, 14:11:21
Отговор #41

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
http://www.ebay.co.uk/sch/American-/18301/i.html?_sop=10&_trkparms=65%253A7%257C66%253A3%257C39%253A1&rt=nc&_trksid=m194&_dmpt=Automobiles_UK&ssPageName=ADME%3AB%3ASS%3AUS%3A1150

Цъкай на тоя линк всеки ден и все ще излезе някой Корвет. От САЩ е доста трудно с хомологацията тук, особено за по-старите модели. Един колега с С 3 още кара на транзитни номера.

От Англия няма да имаш проблем, стига колата да е била регистрирана там веднъж, защото идва от Европа.

 Аз така цъкайки на линка и изгорях с моят Форд Гран Торино 1972. Любовта внезапно ме удари, после жена ми също ме удари, ама аз вече бях превел парите :D

Ноември 14, 2013, 14:26:41
Отговор #42

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Съгласен съм с Кокича, че по-удачния вариант е Европа. А и честно казано 4000 долара ми се струва трудно постижимо за движещо се С3 освен ако не е от началото на 80-те.

Януари 04, 2014, 00:35:34
Отговор #43

Неактивен Smokey

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
  • Pontiac Firebird
за Ц3, разликата в "пускането на вода" между щатско и ЮКейско е 4500-6500лв...така, че трябва да намериш щатско за 3000 долара за да си заслужава...затова по-добре си търси ЮКей или немско-австрийско-холандските провинции...дори и да е двойно по-скъпо... 8))
Да опазим децата на пътя ! Включете светлините и карайте с акъл !

Февруари 10, 2015, 17:35:22
Отговор #44

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Здравейте приятели. Като цяло винаги са ме вълнували ретро колите, независимо, че съм фен на Фолксваген. Но винаги са ми били най-голяма слабост, американските автомобили.
Та пиша тази тема да ми дадете съвет, заслужава ли си да караш, американски автомобил в България?
1.Как се пот държа такъв автомобил?
2.Скъпи ли са частите, само нови ли могат да се намерят?
3.Като ходова част, здрави ли са?
4.Какви разходи дават на гориво, защото знам, че са все големи мотори, предимно ме интересуват карбураторите?
С две думи, заслужава ли си човек, да има такъв автомобил?
Ще се радвам, ако някой даде добри съвети, защото не съм много ориентиран за тях !!! O:-)
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Февруари 10, 2015, 17:53:10
Отговор #45

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Колега, иначе към кои години клониш. Относително е за всеки един модел. По опитните с Американски автомобили по биха могли да ти помогнат с мнение, но трябва малко по точно да се изразиш в това какво точно си решил да търсиш.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 18:13:50 от dido1903 »
0890192949 / 0887192949

Февруари 10, 2015, 17:59:41
Отговор #46

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Ами 60/70/80: Шевролет, Понтиак. Като цяло, слабост са ми всички от тези години, но най-вече Impala SS от 1963  O:-)
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Февруари 10, 2015, 18:27:26
Отговор #47

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496

Февруари 10, 2015, 18:31:51
Отговор #48

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Нека да ми се отговори по-конкретно по въпросите !!!
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Февруари 10, 2015, 18:33:47
Отговор #49

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Здравей колега,
като цяло частите по двигател и ходова част не са никакъв проблем - има магазини в София,които са добре заредени, а което го нямат има интернет магазини в които има абсолютно всичко, както и има фирми които помагат с доставката.В зависимост от модела, може и да са много скъпи, но в повечето случаи са нормални цените. Най-трудни за намиране са елементи по екстериора - лайсни,емблеми, както и стъклата на колата.   Да здрави са, но това като цяло за мен зависи основното от задкормилното устроиство. За разход - ако наистина ти се кара такова нещо - този фактор не те вълнува. Иначе казано да харчат си и то не малко, но аз имам едно мото - Кеф цена няма.