Автор Тема: Препоръчайте ми американка:)  (Прочетена 18520 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 10, 2015, 18:38:02
Отговор #50

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Аз също съм на мнение,че са здрави автомобили ..... добре  гледана американка ще надживее няколко поколения от съвременните моми! ;D
retrobs.com

Февруари 10, 2015, 20:55:32
Отговор #51

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравейте приятели. Като цяло винаги са ме вълнували ретро колите, независимо, че съм фен на Фолксваген. Но винаги са ми били най-голяма слабост, американските автомобили.
Та пиша тази тема да ми дадете съвет, заслужава ли си да караш, американски автомобил в България?
1.Как се пот държа такъв автомобил?
2.Скъпи ли са частите, само нови ли могат да се намерят?
3.Като ходова част, здрави ли са?
4.Какви разходи дават на гориво, защото знам, че са все големи мотори, предимно ме интересуват карбураторите?
С две думи, заслужава ли си човек, да има такъв автомобил?
Ще се радвам, ако някой даде добри съвети, защото не съм много ориентиран за тях !!! O:-)


1 и 2 .За ретро американките части има всякакви,но 90% ще си ги внасяш отвън.Тук магазините предлагат части само за модерни американки(в наличност).Цената на частите е ниска,-доставката  е малко по-големия бич-иска чакане, и невинаги е евтина.Втора употреба- и -бей има всичко,.Повечето майстори тук не разбират  нищо от тях(за тях са  американски варианти на зилове и москвичи)-а те си имат свойте особености,и не бива така да се процедира.Не е както казват то си е кола като кола,,,имат си особености--прост пример-ВСИЧКИ резби по американките( на всички възли,агрегати,купе....) са инчови..ВСИЧКИ..А това е най-простата разлика,от която вече имаш малко повече главоболия...Да не говорим за другите неща,Без читав майстор,или ако ти не си такъв,или не си уникално влюбен в американките ентусиаст да си оправяш нещата сам---си е тегаво.....
3.Няма по здрави коли като ходова част за мене-не си ли чувал израза-"вози като лодка") ,,Старите американки са с много дебели ламарини,повечето са на рама(доста корава, )повечето габарити на частите са "камионски"...ПРИ ПРАВИЛНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ  и ПОДДРЪЖКА ще те надживее..Не съм сигурен-убеден съм.
4.Ако искаш американка-знай-няма такава която гори малко.ТОЧКА.Под 15 на100 извънградско,и 20 на 100 градско-такова чудо няма.Газ,маз..все тая.Кефа цена няма,...а тези идей за 63 импала сс,..ако нямаш пари няма как да се класираш..В БГ няма,отвън почват от 15-тина К доларес.(истинските ,защото има и маскирани такива.)
5.Ако питаш дали си заслужава--значи не си сигурен ,и може би американската кола не е твоята кола..Там две мнения няма-или вътрешно потреперваш и те жегва като видиш такава кола,или не..

При силно "потреперване"-всички точки и въпроси по-горе просто губят смисъл. >:D

Февруари 11, 2015, 08:55:03
Отговор #52

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Нека да ми се отговори по-конкретно по въпросите !!!

Та тая тема цялата е малко като "препоръчайте ми жена"  :)) :)) :)) :)) :))

А ако си фен и знаеш какво искаш и имаш финансовите възможности до сега да беше стигнал до на Венко кабриото... Останалото е търкане на клавиатура !
« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 09:17:38 от 30e »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 11, 2015, 10:41:12
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Та тая тема цялата е малко като "препоръчайте ми жена"  :)) :)) :)) :)) :))

А ако си фен и знаеш какво искаш и имаш финансовите възможности до сега да беше стигнал до на Венко кабриото... Останалото е търкане на клавиатура !

+ 1 към мнението на колегата.
Това са толкова общи въпроси тук и толкова лошо формулирани, че дават просто само невъзможност априори за ясни отговори, така че направо не си струва да се коментират поотделно.
А и приблизителните отговори на всеки от тях лесно може да се намерят само с по едно-две кликвания по нета, освен ако човек не е прекалено много алитератен по английски да речем.
Въобще, трябва все пак да се удари самостоятелно една предварителна подготовка, ако сериозно се интересува някой от нещо.
Иначе най-ненужния въпрос, характерен и за повечето странични хора, като видят американка, все едно каква е- скъпи ли са частите?   O:-)

Това е все едно да питаш, скъпи ли са частите на японките, или скъпи ли са частите на европейките...
Определено има разлика дали ще купуваш части за Дузенберг, или пък Форд Пинто.
Както им има разлика дали ще поддържаш Ферари от 50-те или Фиат нуова 500.
Е да, всичките тия работи са коли, имат по 4 колела, и все някак си се поддържат.

И малко така на шега, в духа на поста на колегата, да, предполагам има разлика, дали ще да поддържаш руска лубовница насред Лондон, обичаща да ходи по Бонд стрийт и по конни надбягвания, или ще поддържаш 15-16-та съпруга в Нигерия да речем, заклучена в къщи.
И едното има крака и няколко дупки,  :)) и другото има крака и няколко дупки, и все някак трябва да се поддържат.

« Последна редакция: Февруари 11, 2015, 10:57:56 от USfan »