Автор Тема: Ретро музеи в България  (Прочетена 51915 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2012, 00:51:50
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
........ колите наистина са над сто, предимно руски, но не само, и музея ще е нещо тематичен за соца, освен коли ще има и паметници и неща от бита от онуй време и т.н.

И аз го чух същото от човек, разделил се с 2 автомобила, които ще бъдат в бъдещия музей.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 30, 2012, 10:01:58
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
eee снощи сънувах че темата трябва да се раздели и ето я вечее :) изпреварили сте ме ;)

Декември 30, 2012, 10:13:27
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ооооо трябваше с това да започнеш.... Значи, все пак няма да имаме автомобилен музей, все още.

А с музея на Дончо Дончев какво стана? Имаше много съобщения в новините, май 2011, че вече е сигурно, общината дава терен, започва строеж.... но май нещо се е закучило, не съм чул да има някакъв прогрес оттогава?

Декември 30, 2012, 12:26:56
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Aми всъщност щом ще е тематично ориентиран музея за соц. возила, още по-добре.  :)
Пък и щом целта на събирането из България на коли ще е запазването им на едно място у нас, това е похвално.
Преди около 30 години, известния ви Сашо Истината също с това се занимаваше.
Имам предвид, даваха му пари да изкупува ретроколи от близки и далечни краища.
Само че Сашо тогава работеше за българин, живеещ в чужбина, и за съжаление, почти всичките събрани от него доста ценни возила, отдавна се изнесоха.

Между впрочем, за съжаление, скоро се изнесе в чужбина и една от малкото наистина тотално оригинални висш клас Руски Возила, които все още се намират у нас.
А именно, Зила 114/117, който беше представен на страниците на Автокласиката.
След закупуването му от УБО през 1991 год, колата пребиваваше в частни ръце над 20 години.
Ама това лято, и тази ултрарядка дори за Соц. страните кола, замина навън.  :(
Иначе щеше да е чудесна звезда на този бъдещ соц ориентиран музей.

Декември 30, 2012, 22:14:41
Отговор #14

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Люси и аз познавам лично този човек и колегата Sbalkan говори истината. Има над 100 коли и 150 мотора. лично той ми го е казвал, отначало не можах да повярвам направо. Срещнахме се случайно на първата сбирка на японските класики състояла се тази година във Варна.

Декември 31, 2012, 13:18:57
Отговор #15

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
У нас в България доста смело се ползват думите "автомобилен музей" за обозначаване на разни, с извинение, шротплацове.
Музеят е институция, създадена да опазва, съхранява и реставрира някакви исторически ценности, както и да развива научна дейност по темата. За целта трябва да разполага със съответната материална база, както и с нужния брой квалифицирани специалисти. Музеят като институция не извършва търговия с произведенията, изложени в него.
В крайна сметка някой си (Пенчо, Генчо или Тренчо) си купува коли за скрап на цената на скрапа. Слага ги в един двор и казва - "Те това е музейо, насам народе!". Подразбира се, че "експонатите" се и продават. И се почва една велика търговия. Идва Мунчо и си купува двигател, идва после Гунчо и си сваля стъкла и лайстни. Всичко естествено стои навън и за 3-4 години и малкото читави колици стават само за скрап. Или за "реставрация". Какво да му реставрираш на един изгнил разкапан леген - ширпотреба, не знам, ама има си реставратори. Вземат си такъв един евтин боклук и си го правят после по 5-6-10 години и накрая нищо не излиза и отива където му е мястото - на пункта.
Само в София знам за поне 3 такива "музея", 2 от които в последно време върнаха за скрап неразпродадените "експонати" и приключиха с "музейното дело".
За да е музеят музей, трябва да е факт още една дребна подробност - всичко, което е вътре като експонат, да има ясна собственост и да е съвършено легално. А у нас, съм чувал (само съм чувал), че имало коли по дворовете, дето нямат документи. Една данъчна и полицейска проверка и сбогом, Гиргино. Няма как да изложиш официално коли без документи. Ама за да имат документи, трябват не малко пари, за да купиш коли с документи, да си ги прехвърлиш, и така нататъка, и да ги излагаш. А събирачите не обичат да дават. За взимане - всеки вика дай, ама като трябва да се плаща... Знаете как е.
После, за реставрацията, трябва работилница и компетентни хора да я вършат. Частен колекционер поне в България, няма как да поддържа реставрационна работилница и да реставрира коли, без да ги продава. Те са единици - броят се на пръсти - хората, които реставрират коли със собствени работници и ги продават, та какво остава и да не продават...
По темата за научната дейност и за квалифицираните кадри. Тука пък е съвсем зле положението. Знаете как никой не обича да чете у нас, какво остава да напише някакво изследване. То масата "колекционери" дори не знаят какво точно притежават както автомобил - на какви глупости съм се наслушал, и то за масови марки, за които има всичко като документация и е елементарно нещата да се знаят. Да де, ама друго си е да лъжеш баламите с рибарски истории.
И накрая - материална база. За съхранение на коли трябва закрито и отоплявано помещение. Това струва безумно много. В двора, в калта, под дъжда и снега, старите коли се разкапват за нула време - за 3-4 години и край.
От гореказаното - сетете се сами защо в България единственият собственик на музеи, е държавата... За такова нещо трябват не много, а адски много пари, и единствено държавата може да изгради и да плаща разходите на един музей. Повярвайте ми - имам достатъчно информация. Да, в чужбина има и частни музеи, но и там са рядкост. Другото са просто колекции. Идва Гюнтер, плаща и експоната заминава нанякъде, ако държавата разреши - така е в цивилизования свят. У нас за произведения на изкуството е така, но специално за автомобилите май няма ограничение, така че търговията си върви смело и безотговорно без никакви санкции.
Та така - аз си мисля, че вместо "Музей" е по-правилно да се каже, че някой има колекция, и ще я показва (и продава) някъде си. Да му пожелаем успех и дано делото не завърши по обичайния начин - колите да поседят в някой двор и айде за желязо...

 

Декември 31, 2012, 20:02:48
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дааа!
Явно сме се наслушали на обещания за музеи и грандиозни планове за експозиции.

Дано все пак се намери някой, който да ни изненада без много приказки.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 01, 2013, 21:42:32
Отговор #17

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
 :) :) :) Ами, колеги, оставам с впечатление, че човека от Варна май ни е нещо малко длъжен :) При условие, че не сме му изпращали дарения ( поне аз не съм), и не е ползвал държавна помощ, т.е. от нашите данъци, има пълното право да направи, или да не направи музей, да си продава лайстнички или целите коли на когото намери за добре, за цена каквато намери за добре, да си изнесе колите в Германия или Русия, да има или да няма собствен сервиз, пък бил той и 15м2, колите да са сто или две, да си ги кръсти колекция, сбирка, сбирщина или нещо подобно. Никой не анонсира нищо,  не продава билети и не листва дружеството на борсата, та в тоя смисъл никой не убеждава в нищо някой друг. Ако стане музея -стане, ако не стане - нищо ново в БГ. Като всички са толкова зажаднели за автомобилен музей, нека се организираме и ако поработим дружно в тая насока, след пет или десет години може и да е факт, в момента това правителство построи доста спортни съоръжения, зали, и т.н. и може би сега е момента, а ако не стане - нищо не губиме.

Януари 01, 2013, 22:39:46
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами да, и аз съм съгласен със Спидър и с колегата М-Г.  :)
Не че ни е длъжен, ама да се изтъпани и да каже, че има 150 коли, предвид че примерно абсолютното болшинство от тях тепърва ще се правят, па даже и отгоре и 100+ мотори, на мен ми звучи доста грандоманско, без особено реално покритие.  ;)
Специално мотоколекционерите у нас ги познавам, и особено тия по морето, и ако баш по крайбрежието някой беше придобил такова количество байкове, и то интересни возила, щях да разбера покрай конкурентите му, и то наложени конкуренти в събирането.

Но най-вече, досегашния ми опит показва, че хората с наистина сериозни пари и намерения в колекционирането у нас, не анонсират нищо, докато не е станало.
Освен това, пак ако освен сериозен ценител, е и още по-сериозен бизнесмен, той ще събира готови реставрирани коли, а не някви скрапове по селата, дето уж ще се правят.

И още един ремарк- у нас сериозните автоколекционери са снобари, и нищо против руските машини, ама не звучи поне за мен много достоверно, някой такъв мастит милионер, да тръгне да прави колекция от Волги да речем, без да е навъртял задължителната за нашите ширини, колекция от Бенцове, или там поне от няколко по-евтини Ролса или Бентлита.  :-[

Па даже такъв тип да си пада по Волги и Москвичи, ще прати хора в Русия и ОНД, и оттам за 100000 долара общо за един автовоз, па даже и два, ще докара такива оригинални коли, че да ни падне тук на всички шапката.
Ако не мисли това да го направи, и не го прави, значи не е сериозен нито като познания/ориентиране, нито като намерения, нито в крайна сметка, като пари.  :))

Та поне за мен, без значение какво е разправял чичката на колегата Марти, истината поне засега ще да е ама наистина далеч от щедрите анонси.
Нищо лично не влагам тук, просто излагам отн. сухи констатации.  :)
« Последна редакция: Януари 01, 2013, 22:59:09 от USfan »

Януари 01, 2013, 22:51:37
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Габровски добре го е казал, а аз мога с документи да докажа , че се работи по въпроса за Музей в БГ.И забележете една от точките на Клъстера е :
 - Съвместна работа за създаване на "Музей на автомобилите в България"
Така , "Фондация за култура 199", Индустриален Клъстър"Електромобили"- ИКЕМ, част от което е БАК Ретро ( тук незнам как става , без да знам , и да са ме информирали , а съм редови член в клуба, кой е гласувал и как става номера с присъединяването към Клъстера ) БФАС , Министерство на културата, Министерство на Спорта,МВР и още един куп подобни ще са в основата на Музея.Дали ще се осъществи това нещо незнам, но всичко е разработено детайлно, има готов проект,устав, статут.По ми е интересно друго, претенцийте на собствениците на автомобилите в Музея.Нещо много ми е странно, много претенций, много капризи, колко климатика ще има, колко градуса ще е в помещението, колко ще ми платите да си покажа колата, ами ако ми я одраскат , кой ще плати , и все такива някакви.При това говорим за съвсем законен Музей, а не за двора на Надин или там както са си го намислили .Незнам какво се мъдри във Варна , но едва ли ще е нещо повече от един битак  за старо желязо или, нещо като при Били, ама Били поне има кинти и разширява.Даже го прави за кеф и не продава.Много съм си говорил с него на тема Музей, ама е трудно и той затова не го е направил такъв, а просто си събира вехти работи, даже визитката която имам от него е с надпис Били вехтошаря...:) Та така за музейте, да видим темите с битаците...:)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !