Автор Тема: Ретро музеи в България  (Прочетена 51929 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2013, 00:09:54
Отговор #20

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ами да, и аз съм съгласен със Спидър и с колегата М-Г.  :)
Не че ни е длъжен, ама да се изтъпани и да каже, че има 150 коли, предвид че примерно абсолютното болшинство от тях тепърва ще се правят, па даже и отгоре и 100+ мотори, на мен ми звучи доста грандоманско, без особено реално покритие.  ;)
Специално мотоколекционерите у нас ги познавам, и особено тия по морето, и ако баш по крайбрежието някой беше придобил такова количество байкове, и то интересни возила, щях да разбера покрай конкурентите му, и то наложени конкуренти в събирането.

Но най-вече, досегашния ми опит показва, че хората с наистина сериозни пари и намерения в колекционирането у нас, не анонсират нищо, докато не е станало.
Освен това, пак ако освен сериозен ценител, е и още по-сериозен бизнесмен, той ще събира готови реставрирани коли, а не някви скрапове по селата, дето уж ще се правят.

И още един ремарк- у нас сериозните автоколекционери са снобари, и нищо против руските машини, ама не звучи поне за мен много достоверно, някой такъв мастит милионер, да тръгне да прави колекция от Волги да речем, без да е навъртял задължителната за нашите ширини, колекция от Бенцове, или там поне от няколко по-евтини Ролса или Бентлита.  :-[

Па даже такъв тип да си пада по Волги и Москвичи, ще прати хора в Русия и ОНД, и оттам за 100000 долара общо за един автовоз, па даже и два, ще докара такива оригинални коли, че да ни падне тук на всички шапката.
Ако не мисли това да го направи, и не го прави, значи не е сериозен нито като познания/ориентиране, нито като намерения, нито в крайна сметка, като пари.  :))

Та поне за мен, без значение какво е разправял чичката на колегата Марти, истината поне засега ще да е ама наистина далеч от щедрите анонси.
Нищо лично не влагам тук, просто излагам отн. сухи констатации.  :)
Люси, къде в постовете прочете, че събира скрапове, аз написах, че купи много запазени в оригинално състояние коли ( за които аз знам, взе ги от Желев ), подобна информация се потвърди и от други колеги,  написах и че не са само руски. Самия човек никъде не се е "изтъпанил" и правил "грандомански изказвания". И никъде не е споменавано, че е "мастит милионер".  И за да не влизаме в някаква виртуална реалност (поради липсата на достатъчно информация), просто да изчакаме и да видиме - пак казвам, ако се получи, ще е супер, ако не, няма изненада - ако беше толкова лесно, досега да има вече музей.

Януари 02, 2013, 00:13:25
Отговор #21

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Габровски добре го е казал, а аз мога с документи да докажа , че се работи по въпроса за Музей в БГ.И забележете една от точките на Клъстера е :
 - Съвместна работа за създаване на "Музей на автомобилите в България"
Така , "Фондация за култура 199", Индустриален Клъстър"Електромобили"- ИКЕМ, част от което е БАК Ретро ( тук незнам как става , без да знам , и да са ме информирали , а съм редови член в клуба, кой е гласувал и как става номера с присъединяването към Клъстера ) БФАС , Министерство на културата, Министерство на Спорта,МВР и още един куп подобни ще са в основата на Музея.Дали ще се осъществи това нещо незнам, но всичко е разработено детайлно, има готов проект,устав, статут.По ми е интересно друго, претенцийте на собствениците на автомобилите в Музея.Нещо много ми е странно, много претенций, много капризи, колко климатика ще има, колко градуса ще е в помещението, колко ще ми платите да си покажа колата, ами ако ми я одраскат , кой ще плати , и все такива някакви.При това говорим за съвсем законен Музей, а не за двора на Надин или там както са си го намислили .Незнам какво се мъдри във Варна , но едва ли ще е нещо повече от един битак  за старо желязо или, нещо като при Били, ама Били поне има кинти и разширява.Даже го прави за кеф и не продава.Много съм си говорил с него на тема Музей, ама е трудно и той затова не го е направил такъв, а просто си събира вехти работи, даже визитката която имам от него е с надпис Били вехтошаря...:) Та така за музейте, да видим темите с битаците...:)
Колега, а дано се случи тая инициатива, аз даже имам готов експонат, ако има сектор за уникално изгнили екземпляри - моята "Победа" ще заеме заслужено мястото си, пари няма да искам, а и да я издраскат, няма да се усети :)

Януари 02, 2013, 01:02:43
Отговор #22

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Този месец ще има среща , и ще се реши дали ще има "Музей на автомобилите в България" , забележете , не на ретро или класически атомобили, а на автомобилите въобще у нас.Това е доста широко понятие, може да има и камиони,автобуси,мотоциклети, мотопеди...Нека мине срещата и пак ще коментираме...Сигурен съм , че някой експонати, ако се направи музея де, ще са уникални.Лично аз имам една двуместна каляска , и ще я даря, за да се запази във времето , иначе ще изчезне.Предполагам , че ще изкарат и колите от Политехническия, и с Пакарда на Г.Димитров , ще се даде едно начало.В интерес на истината, и идея си нямате какво има в Музея на София :) Ако и тези експонати се преместят , ще има една добра база за начало.
Сега се сетих за Боян Радев - един каруцар от моя град и Олимпийски Шампион, та той искаше сграда за колекцията си от картини , и никой не му даде, даже ги даваше безвъзмездно, както и колекцията на Васил Божков.Още нямат измислено помещение.Ще видим какво ще измислят в наще среди...Поздрави :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 02, 2013, 09:35:00
Отговор #23

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
За картини и археология трябва и по-централна, и по-специална сграда. За автомобилните цели прекрасна работа биха свършили няколко сгради например в бившето поделение в Суходол, големи празни складове, в които може да влезе и автобус ако трябва. И като място е добре на Околовръстния път, и като площ, и сгради. Държавно, просто трябва добра воля насреща. Просто пример, има и други такива места. Но както казах, трябва добра воля от страна на властта.

Януари 02, 2013, 12:40:52
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ако ви се говори за бг автомобилен музей, по - добре да се обсъди съдбата на ДЪРЖАВНИТЕ автомобили от парка на НСО, на разсипаните експонати от Военноисторическия музей или това, което гние в халетата на Политехническия музей, като например вторият резедав Cadillac и т. н. - за тях трябва да сме загрижени, останалите хора не ги мислете. Варна, Кочериново, Пловдив, на баба ми гаража; какво е музей, какво е колекция, какво е сбирщина; кой какво купил, за колко пари, в какво състояние - не берете грижа.

Януари 02, 2013, 13:43:35
Отговор #25

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ако ви се говори за бг автомобилен музей, по - добре да се обсъди съдбата на ДЪРЖАВНИТЕ автомобили от парка на НСО, на разсипаните експонати от Военноисторическия музей или това, което гние в халетата на Политехническия музей, като например вторият резедав Cadillac и т. н. - за тях трябва да сме загрижени, останалите хора не ги мислете. Варна, Кочериново, Пловдив, на баба ми гаража; какво е музей, какво е колекция, какво е сбирщина; кой какво купил, за колко пари, в какво състояние - не берете грижа.
Прав си колега, лятото ходих във Военно-историческия музей и бях потресен, всички предвоенни експонати бяха някаква странна смесица от ръжда и зелена боя, неспасяеми, а техниката от соц. време е поела по техния път. Ако се сформира някакво гражданско сдружение за спасяване на тия старини ( за да има какво да видят и децата ми след 20 години), бих помагал с пари и доброволчески труд.

Януари 02, 2013, 13:53:19
Отговор #26

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Това за музея е добро като идея. Нека не я плюем, още преди да е станала.
Знам, колко трудно става всичко на днешно време и като организация и като всичко.
За този човек се носят слухове. Бил руснак, пък оправомощил някакъв от Варна...пък бил от Варна, а част от колите заминавали за Русия...и т.н. факт е обаче, че колкото шкодички знаех и трябваше да взема две или три фелиции и октавии /за донори/ тази година, заради въпросния бизнесмен или господин, цените им скочиха. Някои от набелязаните от мен екземпляри вече заминаха там, дали във Варна или в София, аа говори се още, че е купил място на Камбаните в София.
НО, не искам  да коментирам, кой е, какво е купил, за какви пари е решил да купува соц.коли и дали е мастит или е едър индустриалец, това си е негова работа. Факт, че цените на интересуващите ме коли, скочиха, защото въпросните хора от Варна са минали от там, до като аз преговарям да ги купя, или не ги купувам, защото чаках дете и имах други два проекта и парите ми трябваха.
Нека, да помогнем, а ако не помагаме да не пречим и да не разсъждаваме, кой какво и защо. Няма никой да се изтъпани и да каже, аз съм мастит милионер и сега почвам да изкупувам коли вие си стойте аз ще дойда да ги взема.
Ама това си е негова работа, след като ги купи, каквото иска да ги прави. Парите са си негови.
От както събирам ретро коли, гледам голяма криеница. И какво толкова крием, едни изгнили железа и ако някой направи нещо, само той си знае, какво му струва на него. Щото аз знам, какво е, да го вземеш, да го съхраняваш, да го правиш.
Идеята за музей е добра. Дано да го видим на живо. Аз специално, няма къде да държа колите си, и ако музея предложи добри условия, ще закарам една-две там и ми направиха впечатление негативните коментари, затова написах този пост. Нека само да стане, да видим дали ще стане, пък тогава ще пишем. Сега, дали някой го познавал, пък друг не, какво значение има? Или трябва да се бием в гърдите, че познаваме еди-кой си. И какво от това?
Както е написал колегата, темата стана на две, няма как, в Бг всичко е на две и на три.
Поздравления и ако можем да помагаме, аз ще помагам, с каквото мога, пък било е дори да продам някоя кола на музея.
Въпроса е, че утре ще мога да заведа децата си там - ако стане музея де!
Да, както казва адаша, малко повече информация не е излишна, кой какво, защо, и т.н. До някъде е сверяване на часовниците. Ако имаш нещо да купиш или продадеш, можеш да разбереш, за какво иде реч. Но никой няма да каже, бият ме парите "по гъзо" идвам да купувам пазете се и вдигайте цените. Лошо е, ако колите се изнасят извън БГ, ама пък както е статията в новото сп. Автокласика, "хоби или бизнес"..всеки си решава, за какво ще си похарчи парите. :)
Още един +, ако стане музей, ще ходят хора, ще се срещат: един продава това - друг онова, може ретро пазарите да се правят там и т.н., въобще, нека видим плюсовете на това начинание и да помагаме.
Поздрави и бъдете здрави.
0888318110 Людмил

Януари 02, 2013, 14:06:24
Отговор #27

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Абе това всичко хубаво, но пак бих казал, че в крайна сметка дискусията тук би трябвало да се заформи, чак като има готов резултат.
А именно, готов построен музей, функциониращ, и с добра наличност вътре.
Иначе всичко дотогава, според мен наистина не си струва даже и нашите приказки.  :)

А конкретно, какви точно модели коли е купил в хубаво състояние и реставрирани?
Това че колегата Стефчо не ги цитира, въпреки 2-кратния ми въпрос, ме кара да мисля, че надали ще са някакви особени уникати, даже и за соц. модели.  ;)

Януари 02, 2013, 14:08:08
Отговор #28

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Габровски добре го е казал, а аз мога с документи да докажа , че се работи по въпроса за Музей в БГ.И забележете една от точките на Клъстера е :
 - Съвместна работа за създаване на "Музей на автомобилите в България"
Така , "Фондация за култура 199", Индустриален Клъстър"Електромобили"- ИКЕМ, част от което е БАК Ретро ( тук незнам как става , без да знам , и да са ме информирали , а съм редови член в клуба, кой е гласувал и как става номера с присъединяването към Клъстера ) БФАС , Министерство на културата, Министерство на Спорта,МВР и още един куп подобни ще са в основата на Музея.Дали ще се осъществи това нещо незнам, но всичко е разработено детайлно, има готов проект,устав, статут.По ми е интересно друго, претенцийте на собствениците на автомобилите в Музея.Нещо много ми е странно, много претенций, много капризи, колко климатика ще има, колко градуса ще е в помещението, колко ще ми платите да си покажа колата, ами ако ми я одраскат , кой ще плати , и все такива някакви.При това говорим за съвсем законен Музей, а не за двора на Надин или там както са си го намислили .Незнам какво се мъдри във Варна , но едва ли ще е нещо повече от един битак  за старо желязо или, нещо като при Били, ама Били поне има кинти и разширява.Даже го прави за кеф и не продава.Много съм си говорил с него на тема Музей, ама е трудно и той затова не го е направил такъв, а просто си събира вехти работи, даже визитката която имам от него е с надпис Били вехтошаря...:) Та така за музейте, да видим темите с битаците...:)
Колега, а дано се случи тая инициатива, аз даже имам готов експонат, ако има сектор за уникално изгнили екземпляри - моята "Победа" ще заеме заслужено мястото си, пари няма да искам, а и да я издраскат, няма да се усети :)
И да има и да няма климатици и да ги одраскат, по-добре да е на сухо и да се гледа от хората.
А, ако седи в гаража и я гледат на ретро събори, кой ни плаща?
Браво, ако има кординати на този Клъстер, аз съм насреща да членувам и да помагам. 
0888318110 Людмил

Януари 02, 2013, 14:17:26
Отговор #29

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Абе това всичко хубаво, но пак бих казал, че в крайна сметка дискусията тук би трябвало да се заформи, чак като има готов резултат.
А именно, готов построен музей, функциониращ, и с добра наличност вътре.
Иначе всичко дотогава, според мен наистина не си струва даже и нашите приказки.  :)

А конкретно, какви точно модели коли е купил в хубаво състояние и реставрирани?
Това че колегата Стефчо не ги цитира, въпреки 2-кратния ми въпрос, ме кара да мисля, че надали ще са някакви особени уникати, даже и за соц. модели.  ;)

Кефиш ме, ще ти звънна :)
За това иде реч.

Относно покупките, чувах много и за изгнили и за възстановени и за всякакви марки и модели. Ама нека изчакаме да стане музея, пък ще видим, дали има уникати. На нашата бедна държава, какви уникати бе Баце. Кой бяга от някой лев повече, макар и най-запаления запалянко?..но, това е тема на друг разговор, в други теми.
Но дали ще са уникати или не, по-добре да, събрани нищо, че ще гледам Волги или шкоди. Аз лично един такъв музей си представям малко, като музея на Били, но подредени по теми, години и т.н. а вече ако има уникати, ще изплакнем очите всички :)

0888318110 Людмил