Автор Тема: Ретро музеи в България  (Прочетена 51935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2013, 22:39:57
Отговор #30

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
След неколкократно отлагане, в неделя уважих поканата на колегата от Варна и отидох на гости ( с преспиване ). Бях изумен от мащабите и размаха с които се работи, даже леко се демотивирах за моите Волгичка и Победа. Колите са около сто, моторите не знам, сториха ми се безчет. Колекцията е разпръсната в много халета, складове и дори подземието на един мол, в и около Варна. А толкова авточасти за стари коли не съм виждал накуп никога през живота си. Колите са предимно руски, в състояние от много добро ( включително и нарочените за донори ), до практически чисто нови - Жигула на 420км, Волга на 3 000, много Лади и Москвичи на по 13-14000 и т.н. В момента имаше около 15 автомобила докарани до заводски вид, и 8 в процес на реставрация, като лично видях една гърбава Варшава почти готова, просто ми останаха очите, много грамотно направена и без абсолютно никакви компромиси. Части идват от цяла Европа, а каквото го няма, се реставрира по учебник. Наистина работят три сервиза само за него, доколкото разбрах са минали на заплата и работата се следи с камери :) Сумите, които се дават, надвишават два-три пъти средните за реставрация на стара кола у нас ( затова и казах в началото, че съм леко демотивиран, защото за да докарам моите в подобно състояние, трябва да дам суми, които надвишават поне два пъти планираните. Наред с многото Москвичи, Лади, Зазчета, Трабанти всякакви, много Шкоди ( включително кабриото на базата на Октавиа - Фелиция или как беше, колегите от сектата да помагат)  :)имаше и перфектни Волги 21, втора и трета серия, чисто нова 24ка, две страхотни чайки, един огромен Зис или Зим и др.  От западните ( попаднали там почти случайно ) ми направи силно впечатление Карман Джиата на Иван (Зундера), един Мерк 280 широка лайстна, перфектно VW 1303 - кабрио, перфектни Мини, Опел Рекорд, Фиат 850 - от Желев май, няколко много симпатични Рено 4CV, Дофини, 8, 10 - повечето в отлично състояние. Повечето коли са или почти нови, или след реставрация, но всичките ще мината през почти цялостна нова реставрация, или най-малкото  щателна реновация. Интересното е, че колите са една много малка част от цялата колекция на човека, с централна тема "СоциализЪма" - стотици хиляди паметници, бюстове, значки, плакати, картини, вещи от бита ( много мило ми стана - един час разглеждах една мноооого малка част от тях и постоянно виках "А,  това го имах, като малък"), колелета, колички, документи, писма до бай Тошо и т.н. и т.н. Има много хора на заплати, които се грижат за реставрацията, за намиране на части от цял свят, ретро нещата от търгове, аукциони, държавни съюзи и ведомства, склададжии и т.н. Лошото е, че човека е много разочарован от БГ действителността, никаква помощ от държавата, общината или европрограма, и въпреки че архитектурния проект е готов, Ники Корудерлиев даже го е виждал, и има закупен парцел, най-вероятно музея ще бъде осъществен или в Берлин, или като пътуваща експозиция. Мисля, че с този пост дадох достатъчно инфо, а предвид последното изречение - темата май е за ключ, за съжаление >:D

Април 10, 2013, 00:00:49
Отговор #31

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Честито на всички... За пореден път сме свидетели как нещо ценно се изнася... Не съм наясно със ситуация, но резултата е на лице и за жалост винаги е такъв. Курортите ни ги изкупиха руснаците, англичаните- селата...От 2014 всеки европеец спокойно ще може да си купува и земя в България(сега има някакви ограничения) Всякакъв вид ретро техника се изнася с пълна пара. За каналите на антични ценности да не говорим...Така като всичко се купува с пари, а най-лесно се купува от този който няма. Най-лошото е, че и голяма част от кадърните хора също се "продават". С тези темпове след 10-15 години нищо стойностно няма да остане в тази държава, само ще събираме боклуците за европейците...

Април 12, 2013, 13:00:46
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, хайде не тъжим толкова.  :))
Разбира се, че по принцип и въобще, така става, че мястото на запазените коли е в централна Европа, и другаде по света, а не в полу-Ориента. 
Пък и покупко-продажбата на вещи е естествен процес, и тече накъдето пазара е по силен.
Да не забравяме, че по време на периода 2000-2009 година, че и досега, доста стойностни коли се реипортираха в БГ от Европа и САЩ, благодарение на които нашенци са имали пари и инвестиционен интерес тогава.
И то бих казал, че се навнесоха в богатите години у нас, значимо по-стойностни, редки и интересни возила, спрямо типа на колите, които тук описва колегата Стефан, па даже и да визираме и Кармана, Бенца в126, и останалите там.

Така че процеса на изтичане и претичане на техника не е само от нашата страна.
Примерно и от САЩ доста коли са се изнесли в течение на десетилетия, и се внасят обратно сега, и така нататък.
По добре добре оценени коли в чужбина, отколкото хвърлени по ливадите у нас. 
Така мисля.  ;D

Юли 20, 2013, 15:27:43
Отговор #33

Неактивен retro_muzey

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Уважаеми колеги и фенове,

Информираме ви, че през 2013 г. бе учредено гражданско сдружение с наименование "Национален музей на ретро автомобилите в България", с една единствена основна цел - да се създаде в България такъв музей ! Ще бъдем благодарни, ако на посочения e-mail адрес ни изпращате ваши идеи и предложения :
[email protected]

С уважение,
Орагтнизационен екип
« Последна редакция: Юли 20, 2013, 15:30:17 от retro_muzey »

Юли 20, 2013, 15:39:05
Отговор #34

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Уважаеми съдружници,
поздравление за инициативата, но ако искате да изглеждате сериозно организираите една презентация на вашите цели и идеи, и поканете колегите от форума :)

Поздрави,
Ники

Юли 20, 2013, 16:22:08
Отговор #35

Неактивен retro_muzey

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Уважаеми колеги и фенове,

Информираме ви, че през 2013 г. бе учредено гражданско сдружение с наименование "Национален музей на ретро автомобилите в България", с една единствена основна цел - да се създаде в България такъв музей ! Ще бъдем благодарни, ако на посочения e-mail адрес ни изпращате ваши идеи и предложения :
[email protected]

С уважение,
Организационен екип

Юли 20, 2013, 23:20:54
Отговор #36

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Чудесно като идея, дано да се реализира!  :) Много жалко, че такъв музей не е създаден още преди много години, когато е имало и мнтого повече интересни и стари коли, но какво пък, по-добре късно, отколкото никога! Желая успех на инициативата!

Но.... нали знаете, че подобно представяне е твърде несериозно. Какво можем да предложим, след като замислите и плановете на сдружението не са дори и загатнати? Ясно - музей, сграда, коли.... но ако може поне малко някакви детайли? Кои са учредителите? В кой град се предвижда да бъде този музей? Частен или с държавно участие? Ще има ли сграда, постоянна експозиция, работилници? Поне най-широка рамка на замислите на сдружението.

Август 13, 2013, 11:00:55
Отговор #37

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Уважаеми колеги и фенове,

Информираме ви, че през 2013 г. бе учредено гражданско сдружение с наименование "Национален музей на ретро автомобилите в България", с една единствена основна цел - да се създаде в България такъв музей ! Ще бъдем благодарни, ако на посочения e-mail адрес ни изпращате ваши идеи и предложения :
[email protected]

С уважение,
Организационен екип
БРАВО, БРАВО! Огромно БРАВО.

Август 30, 2013, 00:32:50
Отговор #38

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Лошото е, че човека е много разочарован от БГ действителността, никаква помощ от държавата, общината или европрограма, и въпреки че архитектурния проект е готов, Ники Корудерлиев даже го е виждал, и има закупен парцел, най-вероятно музея ще бъде осъществен или в Берлин, или като пътуваща експозиция.

Как да помогне нашата държава, ако музеят ще е в Берлин. А как е готов проекта, ако не е решено къде да се намира  ::)

Иначе - браво за размаха на човека. това си заслужава да се види наживо.
Наздраве за новото сдружение.

Август 30, 2013, 10:36:21
Отговор #39

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Как да помогне нашата държава, ако музеят ще е в Берлин. А как е готов проекта, ако не е решено къде да се намира  ::)

Иначе - браво за размаха на човека. това си заслужава да се види наживо.
Наздраве за новото сдружение.
:)))) Колега, как Ви хрумна, че музея е мислен за Берлин, пък се вайкам, че държавата не помага :) Все си мисля, че мога да се изразявам еднозначно, но може би аз бъркам в изказа, затова пояснявам:
Беше купен парцел във Варна и изготвен архитектурен проект, а музея МОЖЕ БИ ще се осъществи в Германия или като пътуващ, ЗАЩОТО няма подкрепа от държавата и общината, и то освен че няма съпорт, даже се пречи, оказва се, че да регистрираш музей е почти невъзможно, бумащината е безумна, та тия събирани хиляди експонати ( със собствени средства ) ще се регистрират на първо време като сбирка / колекция.