Автор Тема: Ретро музеи в България  (Прочетена 51930 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2019, 11:24:54
Отговор #100

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
"Силни" стават в Пещера :)

Май 31, 2019, 12:51:23
Отговор #101

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Кутия цигари колкото едно шоколадово яйце... Интересно място, което вероятно си заслужава да бъде посетено. Само дето на мен лично ми писна от намеците колко хубаво било през социализъма.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 31, 2019, 13:14:02
Отговор #102

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това сравнение между шоколадовите яйца и цигарите... интересно цената на бройка или на кутия, защото яйцата също се продаваха на блистери или кори, освен на бройка. Иначе като дете ми харесваше в соц-а въпреки, че съм ходил за сравнение и в някои западни държави като Австрия и Гърция... тук беше някак по-подредено и можеше спокойно да се разхождаме без да ни закачат наркодилъри или други престъпници. Е, разбира се у нас шоколадовите яйца бяха само с валута и съответно играчките им голяма ценност за размяна между децата, особено металните войници и ретро колички :)
Музеят в Пещера изглежда доста по-скромен от варненския, а и колите не са свръхреставрирани, някой от тях дори са запазени във вида както са купени от старите им собственици. Жалко, че не съм имал възможност досега да го посетя, веднъж минахме съвсем наблизо с рали Розова долина, но заради пустия часови график не беше предвидено време да спрем за разглеждане на ретро музея.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 31, 2019, 14:05:21
Отговор #103

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Кутия цигари колкото едно шоколадово яйце... Интересно място, което вероятно си заслужава да бъде посетено. Само дето на мен лично ми писна от намеците колко хубаво било през социализъма.
Соца си имаше сериозни предимства и много сериозни недостатъци. Но идеални ситуации няма или са краткотрайни.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Май 31, 2019, 14:07:21
Отговор #104

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Добре ,че музеят работи отново - миналата година имаше инцидент там, пожар.

Март 11, 2021, 17:59:05
Отговор #105

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Мисля, че текста(снимката) е за тази тема!


Март 11, 2021, 19:52:41
Отговор #106

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Четох го днес :'(
Подобни неща дават идеален отговор на въпросите за кОлтурата и ангажираността с нея на българските чиновници и, доколкото още може да се нарече така, държава.
Пожелавам успех на Цветан и дано музеите му отидат някъде, където ще са оценени по достойнство, за да има стимул да продължи и да ги прави все по-големи.