Автор Тема: Porsche 924 2.5S 1987  (Прочетена 12008 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2013, 12:04:31
Отговор #10

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Здравейте, решил съм да реставрирам цялостно Porsche-тo. Досега не съм се занимавал с цялостна реставрация на автомобил. Надявам се да постигнем красив краен резултат както го е направил  всеки от вас за първи път. До момента е разглобен цялостния интериор след което ще подменя с нова инсталация автомобила.



Април 08, 2013, 13:50:45
Отговор #11

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
браво! ще стане нова кола! сега е моментът да помислиш за някоя оригинална добавка от хубав външен пакет ил инаправо цял такъв :)

Април 14, 2013, 15:32:20
Отговор #12

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
До момента съм свалил инсталацията от таблото до багажника. Имам още малко инсталация покрай волана да сваля и съм приключил с това. Чакам да дойда да свалят газовата уредба и да ми пристигнат новите кабели.




Април 14, 2013, 19:01:35
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
браво! ще стане нова кола! сега е моментът да помислиш за някоя оригинална добавка от хубав външен пакет или направо цял такъв :)

Ако имаш предвид каросерийни добавки, напротив, според мен не.
Ше стане безобразен кич,  :)) да се лепи каквото и да е в добавка отвън.
Има на света достатъчно направени бройки оригинални разбузени 944, както и повече от достатъчно бройки преправени разбузени 924.  ;D
Ценното при точно тази версия е съчетанието на тесното боди на 924, с по-сложната и яка механика от 944.
Нещо като вълк в овча кожа, хахах, или както викат немците:
-Да носиш лисичето си палто с космите навътре.  ;)

Иначе поздраления за разкостването.  :)
Да, кабелната система при 924 и 944 е голям зор, когато направи 15-20 години.
По моята еС-ка 924 съм преправял жиците към електрическия люк и фаровете, както и съм правил кабелите изцяло в мотора /е за мотора беше по друга причина правенето на нов кабелен сноп, защото имаше един пожар в моторния отсег O:-) /.
Как да е, по-принцип инсталацията на малките Поршета, за разлика от механиката им, не им е от най-силните страни.

По отношение на интериорната реставрация, ако са ти запазени средните имплантати по седалките от плат, с диагоналните надписи Порше на тях, бих те посъветвал да ги запазиш и внимателно реимплантираш в евентуалната нова странична тапицерия на седалките.
То и без това отстрани на седалките ориг. винил е гаден, и може да се смени с естествена кожа, ама ориг. парченца плат по-добре да се запазят.

Април 14, 2013, 19:27:23
Отговор #14

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76

По отношение на интериорната реставрация, ако са ти запазени средните имплантати по седалките от плат, с диагоналните надписи Порше на тях, бих те посъветвал да ги запазиш и внимателно реимплантираш в евентуалната нова странична тапицерия на седалките.
То и без това отстрани на седалките ориг. винил е гаден, и може да се смени с естествена кожа, ама ориг. парченца плат по-добре да се запазят.


При мен седалките са от страни кожа а по средата са на цвят сиви но от времето вече са станали кафяви.
http://ipocars.com/imgs/a/d/r/g/p/porsche__924_targa_various_new_parts_1978_6_lgw.jpg
За това ще си купя нови седалки от ebay

Април 15, 2013, 11:42:54
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ами като тертип на 924/944 освен тия платове с леко бродираните надписи Порше, има едни седалки модел с плюшена среда с напречни райета, които са готини  на вид.
А лично мен най ме кефят слаганите основно на 928 психеделеични седалки,  :)) в които вътрешния плюш прелива от каро форми в кълбовидни форми, или наобратно, нещо такова.
Много са маниашки, ако успееш да намериш такива.
Има ги вероятно доста на по-старите 944 и 924, както и на някои 911, освен на 928, дето са най-масови.

Април 15, 2013, 18:42:47
Отговор #16

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Ами като тертип на 924/944 освен тия платове с леко бродираните надписи Порше, има едни седалки модел с плюшена среда с напречни райета, които са готини  на вид.
А лично мен най ме кефят слаганите основно на 928 психеделеични седалки,  :)) в които вътрешния плюш прелива от каро форми в кълбовидни форми, или наобратно, нещо такова.
Много са маниашки, ако успееш да намериш такива.
Има ги вероятно доста на по-старите 944 и 924, както и на някои 911, освен на 928, дето са най-масови.

Може ли да ми покажеш такива седалки от някоя снимка.

Април 15, 2013, 18:49:40
Отговор #17

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
На мен идеята ми за момента е да ми е черно таблото и бели седалки както на снимката.




Април 15, 2013, 19:34:49
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Хм, не знаех че има дизайна с Порше надписите и в светъл цвят, много са готини.  :)
А е сега ще се разровя да видя дали имам някоя снимка на психеделичните седалки.

Април 15, 2013, 19:41:12
Отговор #19

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76