Общи форуми > Общ технически

Почистване на волан

(1/3) > >>

skodko:
Здравейте. Днес се здобих с този волан:







Както се вижда на снимките сърцевината му е доста замърсена. Предполагам, че е пръскан със силиконови спрейове. Как да махна петната, които се виждат на снимките? То всъщност всичко е една голяма мацаница, само на места има чиста повърхност. Препоръчайте ми някакъв препарат. В десния ъгъл на сърцевината си личи, че е по- чисто. Там го търках със салфетка напоена с афтършейв  :D, ама реших другаде да не барам, че ме е страх да не го съсипя. Вижте каква е салфетката след търкането:

krankenstein:
Пробвай първо с най-обикновена мокра кърпичка или ако имаш спрей Пронто и забърсване с парцалче. Продават се и специални препарати за почистване на таблото, което е от същата материя като на волана. Ако се окаже, че е избелял може после да пробваш да му възвърнеш черния цвят с боя за кожени якета, както при кожените волани.

skodko:
Колегата Porsche924S ми препоръча някакви гъбички от Кауфланд. Ще си купя утре и ще пробвам с тях. Ако не стане ще пробвам и с боя за кожа. Чакам още съвети все пак.

Caxo:
Нещото което чисти почти всичко е ЦИФ. Чистил съм хром, тапицерия на тавана( изкуствена кожа), кори на врати, табло и какво ли още не... със всичко се справя :)

skodko:
Аз ще пробвам с Xenum bio clean. Преди съм го ползвал и ето ефекта:
http://vbox7.com/play:799326b2

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия