Автор Тема: VW Golf Mk2 1990  (Прочетена 20177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2013, 14:47:19
Прочетена 20177 пъти

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравейте колеги , днес реших да ви представя моята ежеднвка , колата за и от точка А и до точка Б.
Родно място - Волфсбург естествено , рождена дата - ноември 1990г. Тази година пернишко - волфсбургската легенда става на 30 моделни години , което ще рече че си е един класически янгтаймер. :) :))
Та реших да си я притегна и да и отредя подобаващото и се място.
Aвтомобила е с много запазено купе за годините си , това се дължи както на високото ниво и качество на антикорозионната защита , както и на това , че и аз гледах да го съхранявам и да го обгрижвам.
Последните две години го бях позанемарил , понеже един път съм в конкурс за нова , по голяма ежедневка , и друго карам предимно
служебни и сервизирани автомобили.

Това е визията на колата в настоящия момент:




 предаде



 
Изглед от двигателния  отсек , оттук и започвам - шлайфане на главата ( просълзи масло м/у 2 и 3 ти цилиндър , типично за тези VW мотори, поява на боза под капачката за доливане на маслото) , нови гарнитури на капака , главата  , смукателния koлектор , нови семеринги на коляновия и разпределителния вал. Фибъра на водната помпа и той се предаде , та и нова водна помпа. :)



Монтирах чисто нов турски изпарител Mimgas преди това , стария издаде багажа а и въобще не бях доволен от него - нито успях за 4
години да забъркам читава гориво - въздушна смес , нито стабилен режим на работа , гаснене , неприятно дроселиране :-\ :'( :))
Сега е съвсем друга картинка :D , егаси и мазохизъма как го изтърпях 4 години.




Продължавм утре напред! :)
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 18:54:52 от dido1903 »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2013, 15:24:48
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ей , много е хубав Голфа, браво.  :)
 1990, аха това е посл година на старите брони, ама с целия джам и дебелата лайстна.
Същия като моя двойка 1989 ГТИ, дето имах.
Ама се чудя, посред мен би трябвало да е произведен до септември 1990, а може да е регистриран през ноември.  :)
Понеже мисля от 1 октомври 1990 вече пускатт дебелата броня в производство.
Иначе бравоз а сещането, много елегантно място си направил за входа на газовата.
Даже не можах да го видя от първото гледане на снимките. Хитро.  ;D

Януари 06, 2013, 15:57:11
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ей , много е хубав Голфа, браво.  :)
 1990, аха това е посл година на старите брони, ама с целия джам и дебелата лайстна.
Същия като моя двойка 1989 ГТИ, дето имах.
Ама се чудя, посред мен би трябвало да е произведен до септември 1990, а може да е регистриран през ноември.  :)
Понеже мискривилаля от 1 октомври 1990 вече пускатт дебелата броня в производство.
Иначе браво, много елегантно място си направил за входа на газовата.
Даже не можах да го видя от първото гледане на снимките. Хитро.  ;D
Хахаа, благодаря Люси , да от 1 октомври 1990г на модификаците GL , GTI  и относително рядоватаката GLX се монтират широките брони.о
Базовата CL  , GTI edition , както и GT версията 1, 8 90 магарета моноинжекция    са заводски оборудвани с тесните брони .
 Този проект ще го доближа максимално близо до GT версията , вече направих и първата стъпка - скоростната кутия комплект с полуваловете и главините е GTI тип.Мотора също е много ценен - късоходов нервен RN 1, 6 90 магарета , с хидравлични повдигачи на клапаните.
Днес си оправих педала на газта , при по рязко импулсивно натискане се откачаше неприятно.Айде в тъмните му дерби и ето и причината - тази кука се беше изкривила с времето , липсваше и фиксиращата зегер шайба.Оправих проблема ,  луфта и подвижността на жилото на газта са нормални.


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2013, 17:25:02
Отговор #3

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
А, Кире, къде загуби ННО клетката? Иначе браво, че си го поддържаш, пази си го!  ;D

Януари 06, 2013, 19:44:53
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А, Кире, къде загуби ННО клетката? Иначе браво, че си го поддържаш, пази си го!  ;D
Toшко , HHO клетката се премести на шкодата , нейната производителност е като за нея , за Голфа идва малко.Иначе на дневен
ред веднага след ремонта на двигателя и окачването имам приготвена с производителност 2 литра на минута.

Иначе съм добавил доста иновации , предимно от електротехническа и електронна тематика , чак съм задълбал по озвучаването - играх си да монтирам метална рингова мрежа от вътрешната страна на капачките на говорителите на таблото. Предните говорители са Magnat , MP3 WMA плеъра е Pionneer DEH 2020 MP . :)

 
 
Високочестотните говорители ( пищялките ) са пиезоелектрически среден клас Thunder;
 

 
Монтирал съм и спортно- ралиджийска тематика - долен кокпит с уреди за напережението на борда - волтметър , манометър за налягането на маслото и температурата на маслото , ключето вдясно е с 3 положения - средно ( изключено) , горе - за температурата на маслото  , надолу за температурата на водата.Е от Лада са , но са от сърце и си вършат чудесно работата. :)



На подкокпитовия капак разположих модул за автоматично включване на фаровете:




 
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 19:49:27 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2013, 22:17:37
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Бе, какви са тия тунинг изпълнения ? Да ги махаш тия часовници и да си сложиш оригиналните. Като е нямал, си сложи VAG-ови. Ще взема да ти намеря едни автентични и да ти ги подаря от яд.  Може и такъв за бууст да ти дам бонус.  :))   

 Хехе.   Честито, да му се радваш дълги години, Кире. И вярно да ти служи. 2-ката е не само годна, ами е чудсна кола за всекидневието. Практичен е за разлика от Джета. Кире, джантите с тясните овални отвори имат едни много хубави капачета и рингове. 

В същност, кои от всичките модели стоманени джанти на кои модификации се монтират фабрично ? Кой е оригиналният модел джанта за конкретно твоят ?  Като стане идеята с ННО, моля те, дай да видим какво си измайсторил. O0  С нетърпение очаквам този момент.

Януари 06, 2013, 22:34:43
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро , конкретно за моя модел са и двата вида 13 ки , дето ги има на возилото - и с тесните овални отвори и с плътната щампа. :)За планината конкретно карам с класик 13 '' джанти  и по - височки гуми , това е част от окачването на колата :)) , да е по меко. Както се знае ,  окачването и е направо спартанско!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2013, 22:52:58
Отговор #7

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, ама е просто и здраво. Сигурен съм, че ще има още подобрения по него. Ще се радваме да ги видим в най-скоро време.  :)

Януари 09, 2013, 10:19:00
Отговор #8

Неактивен caro

  • Публикации: 91
VW нямат мотор RN още повече пък и 90 коня. Виж си големия талон -трябва да е PN 1.6 -70к.с.Ето да си направиш справка за двигателите които са слагани на Golf 2.:
http://www.doppel-wobber.de/forum/Information_90_VW-Golf-Motoren.html


Януари 09, 2013, 12:45:34
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
VW нямат мотор RN още повече пък и 90 коня. Виж си големия талон -трябва да е PN 1.6 -70к.с.Ето да си направиш справка за двигателите които са слагани на Golf 2.:

Знам ,  ;)Не е това дето е на големия талон.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987