Автор Тема: Историята на Мерцедес-Бенц  (Прочетена 52383 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2020, 18:51:42
Отговор #20

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Фенове на Мерцедес и тука ИМА , ама с такива енциклопедични познания  са по нарядко  ;D

Март 13, 2020, 21:45:13
Отговор #21

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Че има сериозни фенове, има, ама ми се щеше да са по-мащабна бройка.  :))
Марката е супер всеобхватна, така че аз поне очаквах за толкова голям и сериозен форум, да има повече от 3-4 актуални собственици на Бенцове, и 3-4 бивши като мен, да пишат тук.

За настоящите и бъдещи собственици на мъсъл Бенца в124 500Е, и в аспекта на горните кратички описания на историята му, ето тук една рекапитулация на ремонтите на само 111000 мили пробег на един 1992 модел амер. спек 500Е, при това каран само от двама уж културни и принципно заможни фенове.

Обявените тук счупвания на автоматика и на дифа при тоя пробег, аз бих ги отдал категорично на липса на каквато и да е смяна на масло в тези агрегати, или на слагане на подходящи само за трактори и за пикапи амер. заместители масла, за всичките 28 години живот на колата.

Такива липси на смени на масла във всички други неща извън мотора, са нещо абс. типично за немърливите селендури американци, вкл. и както се разбира, за тия от големите равнини на Канзас /където е карана кората от нова и досега/.
Даже и, както в случая, да става дума за повече от заможни собственици, неглекта е налице.

При все това, листата с дефектите и проблемите по това "ciccione'' не е малка.
И по повод на приетото още от славните 90-те години, жаргонно име на модела, уточнявам, чепправилното произношение е- Чичоне, а не- Чочоне.
Тази наложила се сленгова италианска дума значи- дебелак, дебелаче.
- ciccione-

https://context.reverso.net/translation/italian-english/ciccione

« Последна редакция: Март 13, 2020, 21:54:16 от USfan »

Март 13, 2020, 23:07:34
Отговор #22

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Да не е спам , това е другия ми предишен проект

Март 13, 2020, 23:13:29
Отговор #23

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
https://youtu.be/oVKhEA3eYKA
да сме хубави не само външно .... >:D

Март 14, 2020, 05:02:14
Отговор #24

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Росене, фен съм ти, че тачиш и ти като мене двувратките.

Това е единствената марка която стриктно прави двуврата версия на всяка ес-ка.

Прекия им конкурент BMW нямаше доскоро нито двуврата 7-ца, нито двуврата 5-ца. Дели сега имат незнам, и вече неискам да знам.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 14, 2020, 11:02:06
Отговор #25

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Не съм специалист по темата, но мисля, че при бмв купетата са в четните серии. От едно време 6та и 8ма серия и сега 4та, за 2ра не знам. Изобщо неподходящо сравнение.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 14, 2020, 15:10:41
Отговор #26

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Bogi  имаше предвид двувратите версии на моделите над компактния клас -  при BMW   5 и 7 серия  , при Мерцедес Е и S клас винаги са имали и двувратки, без W116 ,
 Е 24 на BMW е последният двуврат модел среден клас от тия години , до краткия живот на 8ма серия през 90те и вече след 2000 и някоя пак пускат 6та серия

Март 14, 2020, 16:40:17
Отговор #27

Активен USfan

  • Публикации: 10810
По въпроса за БМВ купетата.
Всъщност, доста често, но не винаги, баварците са имали купе версии на моделите им от горен среден и висш клас, като думичките- не винаги, касаят периодите, когато не са имали.

В 50-те години, на висшия клас Бароков Ангел седан 501-502, купето първо е модела- 503, а после- 3200цс.
В средата на 60-те, в следния клас на седана 2000, купето е- 2000цс.
А от края на 60-те, на висшия клас седани 2800, купето е- 2800цс.
От началото на 70-те, на върховия им седан- 3.0Си/3.3ли, купето е- 3.0цси.

После от средата на 70-те, БМВ минават на схемата, както уточни колегата Свилен- нечетни цифри за седани, четни цифри за купета.
А именно, на 5 серия седани, купето е 6 серия, а на 7 серия седани е- 8 серия.

Разбира се- и в горния среден клас, и във висшия клас БМВ са оставали по 5-10 години и без купе каросерия.
Примерно, след края на 635цси в 1989 год, чак до 2002 год. и новата 6-ца, БМВ нямат купе от горен среден клас в този период.
Аналогично, след края на 850ци в 1999 год, чак до 2018 год. и дебюта на новата 8-ца, в най-горния клас БМВ нямат купе, аналогично на данни и възможности на голямото СЕК/ЦЛ/еС-клас купе.

Всъщност актуалната 8-ца не е адекватен конкурент на грандиозния сегашен еС-Купе, понеже е по-малка и с по-малки мотори.
Актуалната 8-ца е правена на платформа на 6-цата купе, тоест все едно, на 5-цата седан.
Съотв. най-големите и мотори са само 8 цилиндрови.
А 12 цил. по подобие на еС-600 купе, и АМГ 65, при нея няма.

И с Ауди, както се подчерта по-горе, и сега и винаги преди, е имало липси в тия премиумни пазарни сегменти.
Суперспортна кола си имат отдавна- еР8, но гранд лукс купе, всъщност никога не е присъствало в моделната им гама.

Да не е спам, това е другия ми предишен проект.

Чудесна интерпретация на оригиналния АМГ Чук, лансирал широките калници и осмаците мотори във в124, цели 3 години преди в края на 1990 год. и Бенц да пуснат своята 8 цил. версия на в124.
Ето и данни за оригиналния Хамър.

https://rmsothebys.com/en/auctions/lf19/london/lots/r0021-1992-mercedes-benz-300-ce-60-amg-hammer/797107
« Последна редакция: Март 14, 2020, 17:06:04 от USfan »

Март 14, 2020, 17:17:40
Отговор #28

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Понеже детско- младежките ми мечти по колите са се формирали 85 -95 и винаги основно моделите от тези години са ми в полезрението, особено AMG преди сливането им с Mercedes
 А на върха от тогава , пък за мен и до сега си остава 560 sec, AMG 6.0 WIDE BODY
Преди дни един от тях се продаде за  около 390 000 usd ,

Март 14, 2020, 17:59:18
Отговор #29

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
А на върха от тогава , пък за мен и до сега си остава 560 sec, AMG 6.0 WIDE BODY

Преди няколко дена се запознах по телефона с нашенец който живее някъде наоколо мен Чикаго,
Та ни свърза един сервиз държат го две Българчета, където бях да си сложа джанти,
Та въпросния фен, скоро е взел widebody w126 coupe koenig,
Колата не я видях беше покрита, но говорихме с колегата по телефона и се разбрахме да се видим някой уикенд на кафе
той взел още една заради интериора и други части, но това което не ми хареса е че той планира да слага двигател от шеви, заедно със скоростите на koenig-а
защото немогъл да намери как да възтанови оригиналния "блоуер" на тунингования от koenig М117

Казах му че на негово място бих го пазил оригинален, макар и недвижим.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 18:12:38 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...