Автор Тема: Историята на Мерцедес-Бенц  (Прочетена 52463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2020, 18:04:04
Отговор #30

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Иначе това скоро се продаваше в Маями,
беше постнато в крегслит на цена, до колкото си спомням $60К

Запазих снимките тука:
http://mymbsec.com/viewtopic.php?f=17&t=208
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 14, 2020, 18:09:06
Отговор #31

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Ако така е излязла преди 30 години от Кьониг , с желание и финанси могат да му помогнат от фирмата и да си остане ценен оригинал
 да сложиш на стоков Sec каквото и да е , е приемливо , но да съсипеш редки оригинали като този малко ми неприемливо
 Моите проекти са почвали само от почти съсипан стоков автомобил и нямам такива дилеми  :D

Март 14, 2020, 19:08:17
Отговор #32

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Иначе това скоро се продаваше в Маями,
беше постнато в крегслит на цена, до колкото си спомням $60К

Запазих снимките тука:
http://mymbsec.com/viewtopic.php?f=17&t=208


Супер е , класика без аналог  8))

Март 14, 2020, 23:07:28
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Преди няколко дена се запознах по телефона с нашенец който живее някъде наоколо мен Чикаго,
Та ни свърза един сервиз държат го две Българчета, където бях да си сложа джанти,
Та въпросния фен, скоро е взел widebody w126 coupe koenig,
Колата не я видях беше покрита, но говорихме с колегата по телефона и се разбрахме да се видим някой уикенд на кафе
той взел още една заради интериора и други части, но това което не ми хареса е че той планира да слага двигател от шеви, заедно със скоростите на koenig-а
защото немогъл да намери как да възтанови оригиналния "блоуер" на тунингования от koenig М117

Казах му че на негово място бих го пазил оригинален, макар и недвижим.

Ха, сервиза в Чикаго на двамата българи да не го държат баща и син- Тони и Антонио.
Сигурно са други хора де.
Моите автомонтиори познати българи са там от 15-20 години.
Бащата е инженер по ДВГ, сина учи друго инженерство.

Те търгуват и оправят разни по-евтини 90-ски Бенцове, обикн. късни 124-ки всякакви, вкл. и хубави, и пак разни на кондиция Бенцове с големи мотори, от 320, 400 и 500 в140, до АМГ Е50 и Е55 4-очки 1 Ген.
Е такива Бенцове правят.
Имат доста части и връзки с хора с много части за тия модели.


Март 14, 2020, 23:25:26
Отговор #34

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Не, сервиза за който говоря се казва EuroSpec Motorsport, момчетата се казват Илиян и Андрей. Много свестни хора, с удоволствие ходя там.

А Тони и Антонио, също са наоколо, но с тях съм говорил само по-телефона, не сме се срещали. Разговора ни беше за ремонт на трансмисия, но аз купих втора употреба и така и не се видях с тях.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 16, 2020, 00:27:00
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не, сервиза за който говоря се казва EuroSpec Motorsport, момчетата се казват Илиян и Андрей. Много свестни хора, с удоволствие ходя там.
А Тони и Антонио, също са наоколо, но с тях съм говорил само по-телефона, не сме се срещали. Разговора ни беше за ремонт на трансмисия, но аз купих втора употреба и така и не се видях с тях.

Аха. Значи си има и нашенци със сериозен сервиз там, чудесно.  :)
Ами добре си е човек да може и на българи да разчита за разни такива специфични работи, че даже и наличност на повече от един сервиз да има там, супер.

Той бащата Тони разбира и от тоци /за мен оправи за един приятел на един 90-ски р129 600 СЛ, двата му дебитомера на 12-така мотор/, и от други механики.
Но най-добре прави ремонти на скоростни кутии на премиумни германки, вкл. и на БМВта и Аудита, а и ги подтяга за по-хардкор ползване, ако им се турбинират/суперчарджнат моторите.

Тони преди 20 години като отиде в САЩ работеше първо по ремонти на Бенц автоматици в едно тамошно Чикагско представителство, та затова се наловчи.
И сега ги прави лесно и 4-5 скоростните, и 7 Г-троника, всичко разцепва, и по възможност-ъпгрейдва.

Май 20, 2020, 19:43:41
Отговор #36

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
За любителите и реставраторите на класическите Конски глави, ето един пълен с данни, снимки, кодове и типове екстри, също и съвети за ремонти, много хубав сайт, посветен основно на w108/w109.

http://www.sterntwiete.mparschau.de/html/mercedes_w108_9.html

Toя сайт е угаснал
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 19, 2020, 16:36:15
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, в Германия, както и другаде, като разни автори ли там собственици не си плащат сървърите, или каквото е там, и им заминава иначе толкова трудно събирането, а и полезно за четене инфо.

Тубата обаче скоро няма да угасне, така че ето нещо интересно от нея.
Та, ако тук в темата по назад, поне аз сигурно да съм писал за 90-ския Ендуранс рейсър ЦЛК-ГТР, ето с какво този автомобил остана в световната история, дори и извън кръга на авто и Бенц феновете.   :))

&feature=youtu.be&fbclid=IwAR34eAoo26LZe-bfwg67IAUHg4Gr9neVCmVu_1vjtDG4FyOpPHzgfs-Tux0

Юли 21, 2020, 16:53:43
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Нико Алдеринг, собственик на най-големия салон за ретроколи в Европа- Галери Алдеринг, където постоянно има изложени за продажба около 350 ретроколи, има от много години този 300 СЛ роадстер.
Не го кара всеки ден, но доста редовно, вкл. и през работно време за делови пътувания.
Казва, че тази кола е в абс. оригинален непипан вед, само веднъж пребоядисвана.




Септември 08, 2020, 16:19:35
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Най-накрая, чак в 2007 година, някой се сети да направи светотатството радикално да модернизира-ПИМПизира /особено с тази перла цвят/, и светата фабрична лимузина на всички времена- В100 600 Пулман.

Интересно, че този някой е заводското ателие за реставрации- МБ Класик, в съучастие с развойния център на Даймлер АГ.
В 2015, след 7 години конверсия, колата е била готова, като разноските по конверсията, с ползване на нови части от актуалния тогава 1 Ген. Майбах 62, е била 3 милиона Евро.

Извън окичването на интериора с модерни джаджи, на мен специално панорамния стъклен и потъмняващ покрив, ми харесва.
Иначе мотора и скоростите, както и външния вид, са оставени в заводски Спек.

https://www.carscoops.com/2020/04/roll-like-a-tech-savvy-dictator-in-1975-mercedes-benz-600-pullman-maybach-restomod/